بازار

کاهش قیمت‌ها در پی بازار دیجیتال‌ها

کاهش نرخ ارز، کالاهای دیجیتال را ارزان کرد

نرخ دلار در اواسط تیر سال جاری مرز 20هزار تومان را پشت سر گذاشت و در طول سه ماه بعدی، قله 32 هزار تومان را هم فتح کرد. قیمت‌ها در بازارهای مختلف مانند کالای دیجیتال نیز متأثر از قیمت دلار، روند صعودی پیدا کردند. در مقابل قیمت ارز از اواسط آبان روند نزولی گرفت و اکنون هر دلار با قیمتی حدود 25 تا 27 هزار تومان معامله می‌شود. به دنبال افت نرخ ارز، قیمت کالاهای دیجیتال مانند موبایل هوشـمـنـد، پاوربانک، فـلـش‌مـمـوری و کارت‌حافظه نیز 20 هزار تا چند میلیون تومان کاهش یافته است و با تداوم روند نزولی نرخ ارز باید شاهد ارزان‌ترشدن این کالاها در بازار اصفهان باشیم.

سود‌جویی جدید از کریپتو

بیت‌کوین‌ سقف تاریخی 18 هزار دلار را رد کرد

بیت‌کوین‌ سقف تاریخی 17 هزار و سپس 18 هزار دلار را رد کرد تا بار دیگر جذابیت بالای سرمایه‌گذاری در کریپتو را به رخ بکشد. اگر پنج‌سال قبل پنج‌میلیون تومان بیت‌کوین خریده‌بودید، امروز بیش از یک‌میلیارد و 190 میلیون تومان سرمایه ‌داشتید؛ ولی این فقط روی زیبای سرمایه‌گذاری در رمز‌ارز‌هاست. ماه‌های گذشته با شروع روند صعودی جدید بیت‌کوین در شبکه‌های اجتماعی تبلیغات گسترده‌ای برای جذب مردم به بازار کریپتو انجام می‌شود.

اشک‌ها و لبخند‌ها از پنسیلوانیا تا سپه

پیروزی بایدن، بازار ارز و طلا را به‌شدت کاهشی کرده است

زیر آفتاب گرم با لباس‌های نامرتب، بالاپوشی کهنه و ماسکی تیره ایستاده‌است. با یکی از دست‌ها موبایلش را گرفته و مدام کانال‌های تلگرامی را جست‌وجو می‌کند و دست دیگر را در جیبش‌ فشار می‌دهد. چند ثانیه درون گوشی خیره می‌شود و چند ثانیه دیگر به افراد داخل خیابان نگاه می‌کند و نفس عمیقی می‌کشد تا شاید آرامش بگیرد. این وصف حال افراد زیادی در خیابان سپه و بازار طلای‌ اصفهان است؛ روز شنبه ساعت 9 صبح در دقایقی که احتمال پیروزی جوبایدن در انتخابات آمریکا بالا بود.

کاهش فروش حضوری در پی افزایش فروش مجازی در اصفهان
مواد شوینده ناشناخته با نام برندهای معروف عرضه می‌شوند
انواع یخچال سایدبای‌ساید ایرانی و خارجی چه قیمتی دارند؟

بازار اصفهان، سوت‌وکور از کرونا و کسادی

کاهش فروش حضوری در پی افزایش فروش مجازی در اصفهان

کسبه اصفهان بسته به صنف خود این روزها را در شرایط متفاوتی سپری می‌کنند؛ یا فروشگاه مملو از متقاضی است یا خالی از مشتری! پاساژ و مراکز فروش اصفهان این روزها پذیرای مشتریان انگشت‌شماری هستند. از مقابل هر مغازه که عبور می‌کنید یا فروشنده به موبایل مشغول است یا گوشه‌ای دنج نزدیک به مغازه با سایر فروشگاه‌داران گپ می‌زند. مردم حاضر در بازار نیز بیشتر حکم تماشاچی دارند تا خریدار! درمقابل فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها مشتریان زیادی دارند و برخلاف سایر اصناف، فروشندگان مواد غذایی بازار بهتری را تجربه می‌کنند.

شوینده‌های مجازی بی‌نام‌ونشان

مواد شوینده ناشناخته با نام برندهای معروف عرضه می‌شوند

تمیزکردن لوازم‌خانگی مختلف مانند اجاق گاز، ماشین لباس‌شویی، ماشین ظرف‌شویی و... کار راحتی نیست. این امر منجر به عرضه انواع پاک‌کننده‌های ایرانی و خارجی در بازار شده است. این پاک‌کننده‌ها با برندهای مختلف در سوپرمارکت‌های سطح شهر پیدا می‌شوند و قیمت چندانی ندارند. همچنین به‌تازگی پاک‌کننده‌هایی در فضای مجازی عرضه می‌شوند؛ این محصولات جدید هستند و مشابه آن‌ها در بازار فیزیکی پیدا نمی‌شود؛ چراکه برند یا تولیدکننده مشخصی ندارند. طبق تبلیغ منتشــرشــده در فـضــای مـجـازی، این پاک‌کننده‌ها فروش زیادی در اصفهان پیدا کرده‌اند.

138 میلیون تومان برای یک یخچال!

انواع یخچال سایدبای‌ساید ایرانی و خارجی چه قیمتی دارند؟

خچال فریزرهای سایدبای‌ساید در شمار کالاهای گرانی قرار می‌گیرند که ارز و تحریم‌ها به گرانی بیشتر آن‌ها دامن زده است. دربازار لوازم خانگی اصفهان، یخچال سایدبای‌ساید ال‌جی با قیمت 138 میلیون تومان را باید گران‌ترین مدل دانست که نرخ آن از قیمت یک خودروی پراید یا تیبای صفرکیلومتر بیشتر است. رتبه دوم قیمتی یخچال فریزر سایدبای‌ساید در اختیار برند بوش قرار می‌گیرد و در جایگاه سوم برندهایی دیگر مانند سامسونگ، وست پوینت و... جای دارند. یخچال فریزرهای سایدبای‌ساید تولید داخل نیز قیمت چندان پایینی ندارند و برای خرید آن‌ها باید 18 تا 60 میلیون تومان هزینه کرد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - بازار