مسکن

شبح پول سرگردان بر مسکن اصفهان

دبیر ‌انجمن انبوه‌سازان اصفهان در گفت‌وگو با اصفهان زیبا: ناواردها وارد انبوه‌سازی شده‌اند

بازار مسکن‌ اصفهان دو سال گذشته با عبور از شرایط رکود، وارد دوران رونق و تورم شده ‌است. تا چند سال پیش‌ میل به ساخت‌وساز در شهر اصفهان بالا نبود ولی حالا مردم با سرمایه‌های مختلف شروع به ساخت‌وساز می‌کنند. تعداد زیادی از این افراد هیچ‌ تخصصی در ساختمان‌سازی ندارند و تنها آوازه‌ سود‌آوری آن را شنیده‌اند. به همین دلیل دست به اقدامات غیر‌حرفه‌ای می‌زنند، اقداماتی مانند پیش‌فروش روی هوا یا با پروانه ساخت که  منع قانونی ندارد، ولی احتمال بروز تخلف بالاست. رشد پر‌شتاب قیمت‌ها یکی از دلایل ورود گسترده‌ غیر‌متخصص‌ها و همین پیش‌فروش‌های مشکوک در بازار مسکن‌ بیان می‌شود، رشد قیمتی که مسئولان آن را حباب می‌دانند ولی همچنان در حال بزرگ‌شدن است.

مسکن اصفهان در انتظار تهران

فروشنده‌ها منتظر تعیین قیمت‌های جدید هستند

بررسی ها حکایت از شروع موج جدید صعودی در بازار مسکن دارد؛ البته هنوز مشخص نیست این موج چقدر بزرگ باشد، ولی کاهش سنگین حجم معاملات در مرکز شهر اصفهان و البته در شهر تهران نشان می‌دهد فروشندگان منتظر تعیین قیمت‌های جدید هستند. با توجه به افزایش قیمت خودرو، طلا و ارز در طول هفته‌های گذشته، حالا دلال‌ها وعده می‌دهند در روزهای پایانی شهریور مسکن باید افزایش قیمت جدیدی داشته باشد تا با سایر کالاها متعادل شود؛ البته شروع ماه‌های محرم و صفر و نیمه سرد سال موج جدید افزایش قیمت ملک را تحت‌الشعاع قرار داده ‌است. وقتی سنگی را  درون آب راکد می‌اندازید، امواج آن دایره‌وار از مرکز شروع می‌شود و ادامه پیدا می‌کند. بازار مسکن اصفهان نیز منتظر موج افزایش قیمت‌ها از تهران است.

ویلایی‌ها در بازار مسکن اصفهان

پروین قطب خانه‌های حیاط‌دار در تابستان 99 بود

خرداد، تیر و 15 روز اول مرداد، بیشترین تعداد معاملات بازار خانه‌های حیاط‌دار اصفهان در محله پروین اعتصامی انجام شد. پژوهش انجام‌شده‌ در بازار مسکن اصفهان نشان می‌دهد تابستان99 خریدوفروش خانه‌ در اصفهان زیاد نبود؛ باوجوداین، حدود 9درصد از کل این معاملات در محله پروین اعتصامی انجام شده ‌است. امروز پیدا کردن یک خانه‌ فروشی در بسیاری از محله‌های شهر آسان نیست؛ ولی در پروین انواع و اقسام خانه‌های فروشی در قیمت‌‌ها و شرایط مختلف عرضه می‌شوند تا در این محله برای متقاضیان خانه بیشترین‌ گزینه‌ها وجود داشته باشد.

بهترین فرصت‌های خرید آپارتمان با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان
اعلام قیمت های کاذب و بیش از حد، شیوه برخی فروشندگان شده است
کرونا و نوسانات ارزی کم بود، حالا رهن‌ و اجاره‌های میلیاردی رمق بازار را گرفت!

فروشنده‌های نفروش اصفهان

آیا بزرگان بازار در اندیشه رشد قیمت ها هستند؟

اصطلاح  «نفروش» چند‌‌هفته‌ای‌ است در بازار خودرو و مسکن اصفهان شنیده می‌شود؛ «نفروش» یعنی فروشنده قیمت می‌دهد ولی نمی‌فروشد. هفته گذشته پراید در بازار اصفهان «نفروش» شد، برای چند روز پیاپی واسطه‌ها قیمت پراید 111 را حدود 160 میلیون تومان اعلام می‌کردند، ولی فروش نداشتند، همین اتفاق در بخشی از بازار مسکن اصفهان رخ داد، تعدادی از فروشندگان به ویژه بزرگان بازار قیمت تعیین کردند، ولی ملکی نمی‌فروختند. یکی از شرکت‌های ساختمان‌سازی اصفهان که در خیابان آپادانا دوم در حال ساختمان‌سازی است،‌ در مورد به قیمت آپارتمان‌های پیش‌فروشی به اصفهان‌زیبا گفت: « آپارتمان در هر متراژی داریم، قیمت هر مترمربع 55 میلیون نفروش!

زیر میلیاردی‌های اصفهان

بهترین فرصت‌های خرید آپارتمان با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان

سه سال قبل پیدا کردن آپارتمان با قیمتی کمتر از 100 میلیون تومان در بازار مسکن اصفهان سخت بود و حالا یافتن آپارتمان با قیمتی کمتر از یک میلیارد‌ تومان دشوار شده‌است. قیمت‌ها در بازار مسکن بسیاری از مناطق شهر میلیاردی شده‌اند و گاهی آپارتمان‌های نقلی هم زیر یک میلیارد تومان قیمت‌ نمی‌خورند. در مناطق لوکس شهر قیمت‌ها در یک رالی صعودی در حال عبور از 10 میلیارد تومان هستند، امروز در خیابان‌های همجوار با زاینده‌رود آپارتمان‌هایی با قیمت 20 و 30 میلیارد تومان عرضه می‌شود تا امید برای خرید آپارتمان‌ با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان هر روز کمتر و کمتر و کمتر شود.

بلای پرت‌پرانی در جان مسکن اصفهان

اعلام قیمت های کاذب و بیش از حد، شیوه برخی فروشندگان شده است

«پرت‌پرانی» اصطلاح جدید بازار مسکن اصفهان است که هم فعالان بازار را به زحمت می‌اندازد و هم برای متقاضیان دردسر ایجاد می‌کند. فعالان بازار مدعی‌اند بخشی از قیمت‌های فعلی در بازار مسکن اصفهان« پرت‌پرانی» است؛ یعنی فروشنده عدد پرت و غیر واقعی برای ملک اعلام می‌کند، شاید قصد فروش نداشته‌باشد ولی با اعلام عددی سنگین نظم بازار یک بخش از شهر را برهم می‌زنند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مسکن