امیرعباس شریفی

اوج جذابیت اینجاست

اصفهان زیبا به استقبال فینال یورو رفت

با تعیین قهرمان یورو ۲۰۲۰، پرونده جذاب ترین رویداد فوتبالی دوران پسا کرونا بسته می شود تا علاقه مندان به فوتبال بعدها حسرت این ایام را بخورند. ورزشگاه ومبلی لندن میزبان دیدار فینال یورو ۲۰۲۰ است و دو تیم ایتالیا و انگلیس برای شناخت قهرمان این دوره از رقابت ها به مصاف هم میروند. سرویس ورزشی اصفهان زیبا که در طول این رویداد با گزارش های جذاب با شما همراه بود، با یک پادکست به استقبال دیدار فینال رفته است.

جام اشتباهات!

مهم‌ترین حذف شده‌های یورو چه تیم‌هایی بودند؟

با رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی یورو و مشاهده نمودار حذفی می‌توان به این نتیجه رسید که قهرمان جهان در سال 2014، قهرمان جهان در سال 2018، نایب قهرمان جهان در سال 2018، قهرمانی یورو 2016 و لیگ ملت‌های اروپا و نایب قهرمان جهان در سال 2010 دیگر در تورنمنت حضور ندارند. تورنمنت عجیبی که کمتر کسی فکر می‌کرد بدین گونه پیش برود، البته که نحوه برخورد تیم‌ها در دور حذفی که توسط یوفا برنامه ریزی شده بود، نیز در این قضیه بی تاثیر نبود، اما نباید از توزیع قدرت بین همه تیم‌ها و رشد همه آن‌ها حتی تیم‌های درجه 2 و 3 اروپا به سادگی گذشت.

بررسی تیم‌های مدعی لیگ بیست‌ویکم از ابعاد مختلف
بررسی سرمایه‌گذاری کشورهای مختلف در فوتبال اروپا
معایب حضور ابرستاره فوتبال جهان در تیم‌هایی که حضور داشته است

همه آماده‌اند

بررسی تیم‌های مدعی لیگ بیست‌ویکم از ابعاد مختلف

لیگ بیست‌ویکم از امروز آغاز می‌شود و به عقیده بسیاری از کارشناسان، در این دوره از لیگ برتر رقابتی بسیار سخت و نزدیک را در بین بیشتر تیم‌ها شاهد خواهیم بود. تیم‌های لیگ برتری این دوره با پشت سر گذاشتن دوران پیش‌فصل، خود را آماده حضور در لیگ برتر کرده‌اند. دوران پیش‌فصل برای بعضی تیم‌ها بسیار پرسروصدا بود و برای برخی نیز بسیار آرام و عادی سپری شد. عده‌ای فقط شعار دادند و حاشیه ساختند و تعدادی عمل کردند و برخی نیز با کمبود امکانات و مشکلات بسیار باز هم استوار ماندند. مربیانی آمدند و رفتند، مدیرانی عزل و نصب شدند و دورانی که به هر شکل گذشت و اکنون همگی در خط شروع لیگ بیست‌ویکم ایستاده‌اند. در این گزارش به بررسی سه تیم مدعی این فصل می‌پردازیم.

خودنمایی یا پول‌شویی؟!

بررسی سرمایه‌گذاری کشورهای مختلف در فوتبال اروپا

سرمایه‌گذاری، واژه‌ای آمیخته با فوتبال است؛ زیرا فوتبال از شکل سنتی و صرفا یک ورزش، خارج‌ و به یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌های جهان بدل شده است.سال‌های زیادی است که سرمایه‌گذاران مختلفی به فوتبال ورود کرده‌اند و با خرید سهام تیم‌های گوناگون به دنبال حضور در این عرصه هستند. از حضور گلیزرها در یونایتد تا شیخ منصور درمنچسترسیتی، همه و همه با اهداف مختلفی پا به فوتبال گذاشتند که می‌تواند در نوع خود جالب باشد.

ویروس رونالدو

معایب حضور ابرستاره فوتبال جهان در تیم‌هایی که حضور داشته است

کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی دنیای فوتبال که هم‌اکنون در تیم منچستریونایتد مشغول به فعالیت است؛ از زمان پیوستنش به این تیم تبدیل به چهره شماره یک بخش سرخ رنگ شهر منچستر شده است. او از اولین بازی که پس از بازگشت دوباره‌اش در برابر نیوکاسل به میدان رفت، نشان داد که همچنان می‌درخشد و با دوگل که به ثمر رساند؛ بسیار پرشکوه حاضر شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - امیرعباس شریفی