سلامت

تهدیدات کرونایی برای مردان

نگاهی به وضعیت جسمی و روحی مردان در هفته سلامت

در هفته سلامت مردان هستیم که امسال با شعار «همه‌گیری کرونا، توجه بیشتر به سلامت مردان» انتخاب شده است. در این زمینه توضیحات و توصیه‌هایی ذکر شده است که اعظم شهربافی، کارشناس واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت شماره دو به آنها می‌پردازد.

هفته ملي سلامت مردان ايران(سما) در سال جاري در شرايطي برگزار مي‌شود كه با همه‌گيري كوويد‌19 مواجه هستيم و شواهد ملي و بين‌المللي حاكي از آن است كه در همه‌گيري كوويد‌19‌، خطر بيشتري، سلامت و حيات مردان را تهديد مي‌كند، تهدیداتی که نیاز به بررسی دارد و تمهیداتی که برای رفع آن باید جدی بود.

 

استارت‌اپی که اطلاعات سلامت را در سطح گسترده به گوش مردم می‌رساند
توصیه‌های عیدانه که سلامت را تضمین می‌کند
نحوه برخورد با شخصیت‌های رنگی در نوروز

در تب‌وتاب سندرم روده تحریک‌پذیر

استرس باعث افزایش اختلالات گوارشی می‌شود

کی از بیماری‌های شایع که در حال حاضر با افزایش روبه‌رو شده است، سندرم روده تحریک‌پذیر است. این بیماری قابل پیشگیری و درمان است که بدین منظور می‌توانید از راهنمایی‌های دکتر زهرا فقیه ایمانی، پزشک و متخصص تغذیه استفاده کنید. سندرم روده تحریک‌پذیر یک اختلال گوارشی است  که در 10 تا 15درصد افراد بزرگسال مشاهده می‌شود. در خانم‌ها و افراد زیر 50 سال بیشتر است و در کودکان و نوجوانان نیز مشاهده می‌شود‌.

بانی سلامتی شو

استارت‌اپی که اطلاعات سلامت را در سطح گسترده به گوش مردم می‌رساند

چندین پزشک بعد از اینکه از دروس تئوری در می‌آیند و وارد دنیای بیماران می‌شوند به یک نکته پی می‌برند؛ اینکه اوضاع «سواد سلامت» جامعه ناجور است و اطلاعات پزشکی به زبان ساده برای بیماران غیرقابل دسترس است. از طرفی بیمار و پزشک به ندرت در محیط درمانی، فرصت این را می‌یابند که در مورد بیماری صحبت کنند. بیمار به پزشک مراجعه می‌کند و پزشک نسخه می‌نویسد و تمام خداحافظ تا ویزیت بعدی. برای همین تصمیم می‌گیرند این شکاف بین بیمار و پزشک را کمتر کنند. ایده استارت‌اپی به ذهنشان می‌رسد و وارد دنیای مجازی می‌شوند. 

تغذیه نوروزی

توصیه‌های عیدانه که سلامت را تضمین می‌کند

عید نوروز به عنوان مهم‌ترین جشن باستانی ما ایرانیان آرام آرام از راه می‌رسد و بهاری دلنشین را با امید سالی سرشار از سلامتی نوید می‌دهد. همگی با شروع روزهای زیبای بهاری عادت جدیدی را شروع می‌کنیم و سعی در اصلاح عادات غلط گذشته داریم. اما چقدر خوب است که سعی کنیم سبک زندگی سالم، یکی از عادات خوب همه ما در سال جدید باشد. چرا که هیچ چیزی در دنیا با ارزش‌تر از سلامتی نیست.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سلامت