سلامت

چگونه فعالیت بدنی ایمن زمان دیابت داشته باشیم؟
بی‌توجهی به خواب ناسالم عوارض قلبی به دنبال دارد
چگونه گرما را در سرما، مهمان بدنمان کنیم؟

دوستان غذایی کبدی

چگونه با غذا کبد چرب را درمان کنیم؟

یکی از اختلال‌هایی که امروزه شیوع بیشتری پیدا کرده، کبد چرب است. از طرفی مصرف غذاهای ناسالم و چرب واز طرف دیگر بی‌تحرکی به‌خصوص در این موقعیت کرونایی که بسیاری از افراد کم‌تحرک‌تر شدند، خود را نشان داد.به همین منظور نظر دکتر رضا غیاثوند، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو انجمن تغذیه آمریکا را جویا شدیم تا در این زمینه به مواد غذایی مـنـاسـب برای سلامـت کـبـد و دیـگـر توصیه‌های لازم بپردازد.

خوردن و خفتن یا خوردن و نخفتن!

خواب‌آورها و بی‌خواب‌کننده‌های غذایی را بشناسیم

اهمیت خواب برای حفظ سلامتی و داشتن عملکرد و توانایی جسمی و روحی مناسب ثابت شده است؛ از این رو خواب ناکافی سبب اثرات آسیب‌زایی برای بدن از جمله کاهش بازدهی در افراد می‌شود. اگر چه عوامل اثرگذار بر وضعیت خواب هر فرد هنوز به طور کامل شناخته شده نیست؛ با این وجود خواب می‌تواند تحت تأثیر عوامل و فرایندهای مختلفی قرار گیرد. وضعیت استرس، شغل فرد، مکان زندگی، دریافت غذایی و... می‌تواند در کیفیت خواب هر فرد نقش داشته باشد. دکتر زینب مختاری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ذکر این مقدمه، به توضیحات بیشتری پرداخت که می‌توانید بخوانید.

ماساژ گردن و رهایی از درد

ساعت‌ها گردن خود را به‌خاطر فعالیت‌های مختلف خم نگه می‌دارید و انتظار دارید، این عضو بدنتان سالم و بدون درد باشد. باید بدانید که متحمل شدن وزن سر برای گردن به‌مرور آسیب‌زننده است.دردی که امروز بسیار شایع شده و کلافه‌کننده است و گاهی شدت آن چنان است که فرد را از کارهای روزمره ناتوان می‌سازد  یا در صورت شاغل بودن، مجبور به مرخصی و استراحت در منزل می‌شود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سلامت