شهر

هنر، ناجیِ ارگ جهان‌نما از مرگ است

بررسی امکان ایجاد کارکردهای تازه در ارگ جهان‌نما از منظر طراحی شهری

استاد «محمود فرشچیان»، چـهــره جهانی هنر نگارگری و مینیاتور، روز 24 دی در ارتباط تصویری با شهردار اصفهان از برخی دغدغه‌های خود درباره شهر اصفهان سخن گفت. او در میان توصیه‌های مختلفی که درباره نگهداری و صیانت از جایگاه اصفهان در جهان داشت، به ساخـتمان «ارگ جهان‌نما» واقع در میدان امام حسین(ع) هم اشاره کرد و از قدرت‌اله نوروزی خواست تا شهرداری اصفهان فکری به حال زشتی این ساختمان بکند. او پیشنهاد داد که مسابقه‌ای بین طراحان کاشی اصفهان برگزار و بهترین طرح برای زیباسازی منظر ارگ جهان‌نما انتخاب و اجرا شود.

تراموای اصفهان روی میز مناظره

ابرپروژه تراموای اصفهان به نقد و تحلیل موافقان و مخالفان گذاشته شد

شورای اسلامی شهر اصفهان برای نخستین بار یکی از مهم‌ترین ابرپروژه‌های شهر را با حضور متخصصان و کارشناسان به مشورت گذاشت. عصر روز هفدهم دی‌ماه، شش نفر از اعضای شورا میزبان اساتید دانشگاهی و مدیران ارشد شهری شدند تا نظرات تخصصی آن‌ها را درباره درستی یا نادرستی اجرای پروژه تراموای اصفهان جویا شوند. در این نشست، «قدرت افتخاری»، مدیر پروژه تراموای شهر اصفهان و «علی نادران»، مشاور بازنگری مطالعات جامع حمل‌ونقل اصفهان در صف موافقان اجرای پروژه و «شهاب‌الدین کرمانشاهی»، عضو هیئت‌علمی دانشکده شهرسازی دانشگاه تهران و «احمدرضا طالبیان»، عضو هیئت‌علمی دانشکده حمل‌ونقل دانشگاه صنعتی اصفهان، در گروه مخالفان نشستند و ساعتی را به گفت‌وگو دراین‌باره پرداختند که شرحی از آن را در ادامه می‌خوانید.

مشترک مورد نظر روی دوچرخه است

نسل چهارم دوچرخه‌های اشتراکی وارد اصفهان شد

سال‌ها پیش با آمدن تاکسی‌های آنلاین، شهر دچار تحول شد و مردم فهمیدند استفاده از فضای مجازی و اینترنت چیزی فراتر از آن است که تا به آن روز از آن استفاده کرده بودند. کم‌کم پیر و جوان، زن و مرد، مادربزرگ و پدربزرگ، گوشی‌های خود را تبدیل به گوشی هوشمند کردند تا از این قافله عقب نمانند و بتوانند با استفاده از اپلیکیشن‌های موجود کیفیت زندگی خود را ارتقاء بخشند و حتی گاهی در یک سری از هزینه‌های زمانی و مالی صرفه‌جویی کنند. از سفرهای درون شهری با تاکسی‌های آنلاین گرفته تا خرید مایحتاج زندگی به وسیله سوپرمارکت‌های اینترنتی. 

با موافقت ستاد استانی کرونا انجام می‌شود
کودک اصفهانی، برگزیده جشنواره جهانی نقاشی صلح شد

بازگشایی مراکز تفریحی سرپوشیده ناژوان از امروز

با موافقت ستاد استانی کرونا انجام می‌شود
مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: مراکز تفریحی سرپوشیده ناژوان شامل تونل آکواریوم، باغ خزندگان، باغ استوایی و موزه پروانه‌ها از امروز ‌شنبه چهارم بهمن ماه ۹۹ بازگشایی شد.

پروژه گلستان‌شهدا آماده بهره‌برداری است

مجموعه‌ای ماندگار برای خدمت به خانواده شهدا و شهروندان

طرح ایــجــاد و ســاخــت ســـالــن گلستان‌شهدا، مطالبه چندساله‌ای بود که در این دوره مدیریت شهری با هدف پاسداشت مقام شهیر شهدا و فــراهــم‌شــدن مــکانــی مناسب و درخور به‌منظور برگزاری رویدادهای مــذهــبــی، بزرگداشت حماسه‌ها و یادواره رشادت شهدای گران‌قدر در گلستان‌شهدا، در دستور کار قرار گرفت.

موفقیت شهرداری اصفهان در پنجمین دوره جایزه ملی انرژی

جایزه ملی انرژی توسط وزارتخانه‌های نفت، نیرو، همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان مدیریت صنعتی کشور برگزار شد که شهرداری اصفهان در دو بخش مدیریت مصرف انرژی و ساختمان‌های سبز شرکت نمود که از بین شرکت‌کننده‌های متعدد و مختلف صنایع سنگین، صنایع فولاد، سیمان، لاستیک همچنین سازمان‌ها و نهاد دولتی به‌عنوان تنها و اولین شهرداری شرکت‌کننده در این جایزه معتبر موفق به اخذ تندیس نقره در بخش ساختمان‌های سبز و نهاد برتر در بخش مدیریت مصرف انرژی گردید.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهر