شورا

رمزگشایی از رازهای گنجه‌ها

ششمین برنامه بلندمدت اداره اصفهان و سند بالادستی مدیریت شهر برای بررسی و تصویب، تقدیم شورای شهر شد

شهردار اصفهان دیروز به صدوسی و هشتمین جلسه علنی شورای شهر آمد تا علاوهبر ارائه گزارش عملکرد یکساله شهرداری اصفهان، به شبهههای طرحشده درباره خرید اتوبوسهای نو نیز پاسخ دهد. نوروزی از کسب نمره عالی مدیریت شهری در سه سال اخیر خبر داد و گزارش عملکرد سال 98 شهرداری را بهصورت مکتوب تقدیم شورای شهر کرد. در این جلسه همچنین ششمین برنامه بلندمدت اداره اصفهان و سند بالادستی مدیریت شهر با عنوان اصفهان 1405 نیز توسط شهردار برای بررسی و تصویب نهایی به رئیس شورای شهر تحویل داده شد.

راسته‌ها و بازارها به اصفهان برمی‌گردند
ششمین برنامه بلندمدت اداره اصفهان و سند بالادستی مدیریت شهر برای بررسی و تصویب، تقدیم شورای شهر شد

کمک دومیلیاردی شورا به دانش‌آموزان نیازمند

مدیریت‌شهری برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت تبلت می‌خرد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از محل صرفه‌جویی‌هایی سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان به خرید تبلت برای دانش آموزان نیازمند اختصاص یافت، ادامه داد: شورای شهر برای افزایش این مبلغ پیشنهادی مطرح کرده است.عـــلیـــرضــــا نـــصـــراصـــفـــهـــانی در صدوچهل‌و‌چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هرسال بودجه ۱,۵ میلیارد تومانی در قالب طرح یار مهربان توسط شورای شهر برای خرید کتاب و تجهیزات ورزشی در اختیار مدارس شهر قرار می‌گرفت که امسال به دلیل تعطیلی مدارس این اعتبار پرداخت نمی‌شود. او تصریح کرد: می‌توان این مبلغ را هم برای خرید تبلت اختصاص داد، ولی باید در ردیف‌های بودجه جابه‌جایی لازم انجام شود.

نوسانات کرونا در نصف‌جهان

اصفهان کمبود پنج‌هزار تخت بیمارستانی دارد

دیروز کرونا در اصفهان هم‌زمان با کشور رکورد زد.شناسایی بیش از ۱۳۰۰ مبتلای جدید و ۴۵ مورد فوتی، پیش‌بینی‌های نزولی‌شدن آرام منحنی سومین پیک کرونا در نصف‌جهان را مخدوش کرد. بررسی منحنی سومین پیک کرونا در اصفهان نشان می‌دهد که میزان شیوع هرچند صعودی بوده اما نوسان‌های گذرا هم داشته است؛ به‌گونه‌ای که آمار ابتلای روزانه بین 1300 تا 800 مورد تغییر کرده است. درعین‌حال بیشترین میزان ابتلا در شهرستان‌هایی رخ‌داده که در پیک‌های قبلی جهش قابل‌توجهی در میزان ابتلا را ثبت نکرده بودند.

دوران گذار حمل‌ونقل عمومی

دنیای مدرن، حمل‌ونقل شهری را نیز پابه‌پای سایر بخش‌های زندگی شهری به چالش کشیده است. هر چند هنوز حمل‌ونقل عمومی محور جابه‌جایی در شهرها است؛ اما خواسته‌ها و انتظارات جدید شهروندان و کارایی و صرفه اقتصادی، کارکرد آن را تغییر خواهد داد. موقعیت حمل‌ونقل شهری به‌عنوان محور جابه‌جایی مسافر در شهرها در معرض خطر نیست؛ اما این بخش باید با همراهی با تغییرات محیطی، نقش محوری و جایگاه خود را در شهرها حفظ کند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شورا