لیلا کهلانی

تهدیدات کرونایی برای مردان

نگاهی به وضعیت جسمی و روحی مردان در هفته سلامت

در هفته سلامت مردان هستیم که امسال با شعار «همه‌گیری کرونا، توجه بیشتر به سلامت مردان» انتخاب شده است. در این زمینه توضیحات و توصیه‌هایی ذکر شده است که اعظم شهربافی، کارشناس واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت شماره دو به آنها می‌پردازد.

هفته ملي سلامت مردان ايران(سما) در سال جاري در شرايطي برگزار مي‌شود كه با همه‌گيري كوويد‌19 مواجه هستيم و شواهد ملي و بين‌المللي حاكي از آن است كه در همه‌گيري كوويد‌19‌، خطر بيشتري، سلامت و حيات مردان را تهديد مي‌كند، تهدیداتی که نیاز به بررسی دارد و تمهیداتی که برای رفع آن باید جدی بود.

 

بررسی بی‌اشتهایی و راهکار رفع آن
از همین الان تمیزکاری را شروع کنید
خشم و غضب عوارض زیادی بر بدن دارد

چاقی مفرط در انتظار کودکان کم‌اشتها

بررسی بی‌اشتهایی و راهکار رفع آن

معضل پرخوری و چاقی کودکان از یک‌طرف و بی‌اشتهایی آن‌ها از سوی دیگر باعث کمبود و اختلال‌های بسیاری می‌شود؛ به همین منظور نظر پروفسور رؤیا کلیشادی، استاد متخصص کودکان و رئیس پژوهشکده پیشگیری‌های اولیه از بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم ‌پزشکی اصفهان، را جویا شدیم تا دراین‌باره راهنمای کلیدی برای شما باشد. هرچند بی‌اشتهایی کودکان می‌تواند ناشی از بیماری‌های مختلف باشد و لازم است توسط پزشک بررسی شود، ولی در بیشتر موارد، خودداری کودک از غذاخوردن فقط به‌دلیل رفتار اشتباه اطرافیان برای غذاخوراندن به کودک است.

خانه تکانی یا بدن تکانی؟

از همین الان تمیزکاری را شروع کنید

خانه تکانی را از همین الان شروع کنید و برای روزهای آخر نگذارید و گرنه به جای خانه تکانی، دچار بدن تکانی می‌شوید! چرا که انبوه شدن کارها در اواخر سال باعث می‌شود استرس بیشتری را بر خود تحمیل کنید و از طرف دیگر مجبور به تعجیل و پشت سر هم کار کردن می‌شوید که نتیجه آن چیزی جز آسیب بدنی نخواهد بود. حالا چگونه خانه تکانی کنیم؟ در این زمینه می‌توانید از راهنمایی‌ها و توصیه‌های سعیده پورعابدین، مسئول واحد آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت شماره یک اصفهان استفاده کنید.

 

خانه‌تکانی بی‌دردسر

قانون ۴۵دقیقه فعالیت و ۱۵دقیقه استراحت فراموش نشود

خـانـه‌تـکـانـی بـه‌نـوعـی می‌تـوانـد تفریح محسوب شود و آداب پسندیده‌ای است؛ البته این در صورتی است که با احتیاط و اصولی انجام شود، در غیر این صورت می‌تواند نوروز را به کام شما و خانواده‌تان تلخ کند.برای اینکه بهتر بدانید چطور خانه‌تکانی اصولی و بدون دردسری داشته باشید، خوب است نظرات دکتر عبدالکریم کریمی، متخصص فیزیوتراپی و درمان‌های غیرجراحی ستون فقرات از انگلستان و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان را بخوانید و آن‌ها را به‌کار گیرید.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - لیلا کهلانی