مهری مصور

ما که رفتیم، پول به فوتبال آمد

پا به توپ با احمد باغبانباشی، از سپاهان تا تیم ملی فوتسال

وقتی بسته پستی را تحویل کارمند باجه دادم، چهره‌اش حتی از پشت ماسک هم آشنا به نظر می‌رسید، اما محض اطمینان پرسیدم شما احمد باغبانباشی نیستید؟ همان بازیکن سال‌های نه‌چندان دور فوتبال اصفهان که تکنیک پا به توپش او را به سمت فوتسال کشاند تا در این رشته مسیر متفاوت‌تری پیش روی او گشوده شود، از عضویت در تیم ملی فوتسال تا قهرمانی در آسیا و بعدها مربیگری در این رشته و قهرمانی در لیگ.

چه خوب که نا امید نشد!

به بهانه ثبت رکورد 112 بازی ملی برای احسان حاج صفی

برای فوتبال اصفهان احسان حاج‌صفی یک استثناست. بازیکنی که طلسم بازی نکردن اصفهانی‌ها در جام جهانی را شکست و حالا با 112 بازی ملی، برای تصاحب عنوان بیشترین بازی ملی و رکوردداری در باشگاه صدتایی‌ها دورخیز کرده است. حاج‌صفی متولد کاشان است، اما به معنای واقعی کلمه محصول فوتبال اصفهان محسوب می‌شود. او که فوتبال را در کاشان زیر نظر صانعی‌نژاد آموزش دیده بود، در 10سالگی به تیم نونهالان ذوب آهن پیوست و سپس از تیم سپاهان به عنوان یک پدیده به فوتبال ایران معرفی شد و از همان جا به تیم ملی رسید.

وداع با آقای صریح اللهجه

جامعه فوتبال به سوگ پرسابقه ترین مربی لیگی نشست
تیتر «نه قیصر، نه سلطان، نه ژنرال، من محمود یاوری هستم» روزنامه اصفهان زیبا شاید بهترین تعریف از مردی باشد که امروز جامعه فوتبال در سوگ او داغدار شده‌اند. محمود یاوری که حدود یک ماه قبل به دلیل بیماری بیماری در بیمارستان بستری شد، در حین بستری درگیر مبارزه با ویروس منحوس کرونا شد و درست زمانی که خبر بهبود و شکست این ویروس خرسندی جامعه ورزش را به همراه داشت، خبر رسید که در سن 81 سالگی دارفانی را وداع گفته است.
 
تحلیل مدرس اصفهانی AFC از عملکرد تیم‌های اصفهانی در لیگ بیستم
گلایه مربی اصفهانی از بلاتکلیفی در شروع لیگ‌های فوتسال
مستطیل سبز بهترین ستاره‌اش را از دست داد

در جست‌و‌جوی ترکیب اصلی

تحلیل مدرس اصفهانی AFC از عملکرد تیم‌های اصفهانی در لیگ بیستم

رقابت‌های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال امروز و فردا پیگیری می‌شود که نمایندگان فوتبال نصف‌جهان فردا به مصاف حریفان خود می‌روند و تیم سپاهان از تیم سایپا پذیرایی می‌کند و تیم ذوب آهن نیز به مصاف صنعت نفت آبادان می‌رود. هفته سوم لیگ برتر فوتبال با یک پیروزی خارج از خانه و یک تساوی خانگی برای تیم‌های اصفهانی همراه بود. در حالی که تیم ذوب آهن همچنان روی دور مساوی و تقسیم امتیاز با حریفان است، تیم سپاهان دومین برد فصلش را هم دشت کرد. در آستانه دیدارهای هفته چهارم به سراغ محمود یزدخواستی، مدرس اصفهانی AFC رفتیم تا از دیدگاه این عضو تیم کارشناسی اصفهان‌زیبا به تحلیل وضعیت تیم‌های اصفهانی بپردازیم.

به اهالی فوتسال بی‌احترامی کردند

گلایه مربی اصفهانی از بلاتکلیفی در شروع لیگ‌های فوتسال

بلاتکلیفی فوتسالی‌ها همچنان ادامه دارد. با اینکه لیگ‌های ورزشی آقایان و بانوان در بیشتر رشته‌ها‌ ادامه دارد، کماکان زمانی برای شروع لیگ برتر فوتسال اعلام نشده است. این شرایط برای لیگ‌های زیرگروه و لیگ برتر فوتسال بانوان نیز وجود دارد؛ به‌طوری‌که گلایه اهالی این رشته را به همراه داشته است. مهدی محمدی یکی از آن‌هاست. او که فصل قبل با تیم امیدهای گیتی‌پسند قهرمان ایران شد، برای فصل جدید راهی سیرجان شد و در کادر فنی تیم گهر زمین حضور پیدا کرد. اودرباره وضعیت این روزهای فوتسال صحبت می‌کند.

و مارادونای کبیر...

مستطیل سبز بهترین ستاره‌اش را از دست داد

60 سالگی عمر زیادی نیست برای رفتن ابدی خاطره‌آفرین بهترین روزهای فوتبالی دنیا اما روزگار بی‌وفاتر از این حرف‌هاست و بهترین بازیکن تاریخ فوتبال درست در 60 سالگی از دنیا رفت. در روزگاری که رونالدو و مسی در دنیای فوتبال مدرن رقابت بر سر بهترین بودن نداشتند، مارادونا در زمین فوتبال خدایی می کرد و شاید یکی از بزرگ‌ترین حسرت هم دوره‌های ما و نسل بعدی‌ها همین بود که لذت تماشای هنرنمایی او در مستطیل سبز را پیدا نکردیم و با مارادونایی هم دوره بودیم که حاشیه‌هایش بیشتر از فوتبالش به چشم می‌آمد.

 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مهری مصور