مینا ایزدی

موبایل متعادل می‌شود؟

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اصفهان: قیمت موبایل به تناسب کاهش نرخ ارز تغییر خواهد کرد

«زمان خرید موبایل با قیمت مناسب کی فرامی‌رسد؟» این پرسش، دغدغه خیلی‌هاست. به ویژه الان که به دلیل شرایط کرونا، آموزش‌های مجازی رواج پیدا کرده و داشتن تلفن همراه جزو ضروریات زندگی است. موبایل یک کالای کاملا وارداتی است و قیمتش به طور کامل به بالا و پایین شدن نرخ ارز گره خورده است. حالا که تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روی کارآمدن بایدن نرخ ارز کاهش یافته متقاضیان هم دست نگه داشتند و منتظر ریزش قیمت‌ها در بازار موبایل هستند تا بتوانند متناسب با قدرت خریدشان تلفن همراه خریداری کنند.

دلار و طلا تا کجا می‌ریزد؟

گفت‌وگو با کارشناسان ارزی و دبیر اتحادیه طلا و جواهر کشور درباره روزها و هفته‌های آینده بازار

هم‌زمان با روی کارآمدن بایدن به عنوان رئیس‌جمهور چهار سال آتی آمریکا، روند ریزشی در بازارهای مختلف آغاز شده است. دلار که تا مرز 30 هزار تومان هم گذشت،  الان وارد کانال 24هزار تومان شده است. جهش قیمت سکه هم که پیش‌تر برای مردم شوک‌آور بود و به 16میلیون تومان هم رسید، پس از انتخابات آمریکا ریزش قیمت داشت و به 12 میلیون و 500 هزار تومان هم رسید. ارز با همان سرعتی که پرواز کرده بود در حال سقوط است و این خبر برای خیلی‌ها خوشحال‌کننده است؛ چون نرخ دلار در کشور ما پیشران سایر بخش‌های اقتصادی است و مهم‌ترین عامل اثر‌گذار روی نوسانات اقتصادی به شمار می‌رود.

بگومگو بر سر یارانه معیشتی

مجلسی‌ها مصر به اجرا هستند و دولتی‌ها شدیدا مخالف

سفره مردم روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شود. اجناس گران‌تر می‌شود و حرف‌ها و وعده‌هایی که در خصوص حمایت‌های اقتصادی از اقشار جامعه مطرح می‌شود در عمل رنگ می‌بازند. از ابتدای سال صحبت از عناوین مختلف ازجمله اعطای کوپن الکترونیک برای تأمین کالاهای اساسی‌ و طرح اعطای یارانه کمک‌معیشتی خانوارها می‌شود. به‌تازگی مجلسی‌ها طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کمک معیشتی به مردم را تصویب کرده‌اند؛ در مقابل دولت هم مخالفت می‌کند و استدلالش هم این است که منابع درآمدی برای پوشش هزینه‌های این طرح وجود ندارد.

حمیدرضا عظیمیان در نشست خبری با اصحاب رسانه پیشنهادی برای برقراری آرامش دربازار فولاد ارائه کرد
کارشناسان درخصوص ایجاد رانت‌های گسترده در صورت تداوم این وضعیت هشدار می‌دهند
هزینه ساخت هر مترمربع مسکن در اصفهان ‌به چهارونیم تا پنج میلیون تومان رسیده است

گران فروشی روغن، موز، مرغ و گوشت در اصفهان رکورد زد

در شرایط خاص همیشه سوء‌استفاده‌کنندگان در بازار دست به کار می‌شوند. در شرایطی که قیمت‌ها افزایش پیدا کرد و البته شیوع کرونا نیز شرایط را خاص‌تر از همیشه کرد، عده‌ای نیز با دور زدن مصرف‌کنندگان تلاش کردند تا از این گرانی‌ها عقب نمانند. نمونه‌اش هم بلبشوی روغن در بازار اصفهان که البته به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی اصفهان بیشترین گران‌فروشی‌ را درخصوص عرضه روغن در اصفهان داشته‌ایم. علاوه بر روغن، گران‌فروشی در خصوص میوه‌جات و اقلام پروتئینی همچون مرغ و گوشت نیز در اصفهان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

تنظیم بازار ورق به فولادمبارکه واگذار شود

حمیدرضا عظیمیان در نشست خبری با اصحاب رسانه پیشنهادی برای برقراری آرامش دربازار فولاد ارائه کرد

نشست خبری مدیرعامل فولادمبارکه اصفهان با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز افتتاح فولادمبارکه در محل این شــرکـت بــرگــزار شــد. مباحثی همچون قیمت‌گذاری دستوری فولاد، شیوه‌نامه تنظیم بازار و تحقیق و تفحص از فولادمبارکه که اخــیـــرا جــریــان‌ســاز شــده است، جزو پرتکرارترین پرسش‌های خبرنگاران بود.

قیمت‌گذاری دستوری فولاد به کام دلالان

کارشناسان درخصوص ایجاد رانت‌های گسترده در صورت تداوم این وضعیت هشدار می‌دهند

در حالی وزارت صمت همچنان بر قیمت‌گذاری دستوری فولاد اصرار می‌ورزد که کارشناسان درخصوص پیامدهای رویه قیمت‌گذاری دستوری برای صنعت فولاد هشدار می‌دهند. قیمت‌گذاری دستوری فولاد زنگ‌خطری است برای ایجاد رانت‌های گسترده و تأمین منافع عده‌ای خاص. بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور، پیش‌تر در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد: «گرانی فولاد مربوط به تولیدکننده‌هایی که در بورس عرضه می‌کنند نیست، بلکه مربوط به خریدارانی است که فولاد را در بازار آزاد به قیمت بالا می‌فروشند و نظارتی روی آن‌ها وجود ندارد.»

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مینا ایزدی