ورزش

صخره‌نوردی از دیوار کوتاه ورزش بانوان

خیلی زود سوژه فضای مجازی شد و درباره‌اش گفتند و نوشتند و دست آخر هم دیواری کوتاه‌تر از ورزش بانوان پیدا نکردند. موافق و مخالف از این دیوار بالا رفتند و پایین آمدند و دست آخر ورزش بانوان ماند و تنه نحیفی که بیشتر از موافقت و مخالفت، حمایت می‌خواهد تا سرپا بماند و نادیده‌اش نگیرند. در ماجرای صخره‌نوردی در کوه سفید درچه و اتفاقاتی که بعد از آن رخ داد، در حق ورزش بانوان اصفهان بی انصافی شد و واکنش‌های احساسی و اظهارنظرهای نسنجیده بعد از آن، تصویری دور از واقعیت به نمایش گذاشت و بهانه این یادداشت، پس از خوابیدن جو ماجرا، دفاع از موجودیت «ورزش بانوان» است که در این ماجرا قربانی شد.

شهباززاده بهتر از خودش

مهاجم سپاهان در مسیر آقای گلی لیگ بیستم

شایـد اگـر قـبـل از لیگ بیستم از علاقه‌مندان به فـوتـبـال می‌خواستند گزینه‌های آقای گلی لیگ را پیش‌بینی کنند، احتمالا هیچ‌کس به نام سجاد شهباززاده اشاره نمی‌کرد؛ اما حالا مهاجم اردبیلی زردها با 15 گل زده پیشتاز بهترین گلزنان لیگ است و ادامه این روند او را به کفش طلا می‌رساند.
در روزهـایی کـه سـپـاهـان در لـیـگ نوزدهم نتیجه نمی‌گرفت، سجاد شهباززاده در تیررس انتقاد هواداران قرار گـرفـتـه بود و زمـانـی کـه امیر قلعه‌نویی از جمع زردها جدا شد، خیلی از هواداران ناراضی منتظر جدایی او از تیم بودند؛ اما محرم نویدکیا نظری برای جدایی این بازیکن نداشت تا شهباززاده در لیگ امسال هم در تیم سپاهان توپ بزند.

آیا بازگشت بزرگی برای شیاطین سرخ در راه است؟

مأموریت بزرگ برای ذخیره طلایی فرگوسن

منچستر یونایتد در تاریخ باشگاهی قدرتمند و بزرگ شناخته می‌شود، گرچه دورانی را افت کرده و یا با استانداردهایش فاصله داشته اما همیشه منچستر یونایتد همان نام بزرگ بوده است. پس از دوران بسیار خوب باز باشگاه افت بدی را تجربه کرد تا اینکه در دوران فرگوسن کبیر اگر اغراق نباشد، به قدری قدرتمند شد که حتی دوران‌های خوب قبل از آن نیز به زیر سایه رفت. فرگوسن دورانی را در یونایتد ساخت که هر بیننده فوتبالی شیدای این تیم می‌شد.

ورزش اصفهان مهیای میزبانی سه رویداد بین‌المللی است
دردسرهای کرونا به سال 1400 هم رسید

هت‌تریک 1400

ورزش اصفهان مهیای میزبانی سه رویداد بین‌المللی است

سه میزبانی بین‌المللی در انتظار ورزش اصفهان است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، در نیمه دوم امسال، ورزش نصف‌جهان رونق دوباره‌ای پیدا می‌کند. دو سال قبل قرار بود اصفهان شاهد برگزاری چند مسابقه در سطح آسیایی باشد که هر کدام به دلایلی منتفی شد؛ اما حالا در سالی که هنوز سایه کرونا سنگینی می‌کند، اجرای دو رویداد بین‌المللی تقریبا قطعی است و برای یک رویداد نیز پیشنهاد میزبانی ارائه شده که در ادامه مروری بر آن خواهیم داشت.

ورزش تعطیل لیگ برتر برقرار

دردسرهای کرونا به سال 1400 هم رسید

انگار قرار نیست ورزش از دست کرونا یک نفس راحت بکشد و دوباره سایه سنگینش را پهن کرده است. برای ورزش اصفهان که یک سال سخت و پر از تعطیلی‌های مقطعی را پشت سر گذاشته، در همان شروع سال 1400 یک‌بار دیگر با این مشکل مواجه شده است. پس از شیوع ویروس کرونا در کشور در اواخر سال 98، رأی به تعطیلی موقت لیگ‌های ورزشی، سالن‌ها، باشگاه‌ها و استخرها داده شد. تصور می‌شد این بحران چندماهه خاتمه پیدا می‌کند؛ اما اینک حدود یک‌سال‌ونیم از آغاز این اپیدمی در دنیا می‌گذرد و معلوم نیست تا چه زمانی درگیر آن خواهیم بود.

دوربین‌های ثبت کننده آمار در فوتبال چه نقشی بازی می‌کنند؟

هوش مصنوعی به کمک ورزش محبوب آمد

بسیاری از ما در کودکی بر سر دوراهی علم و ورزش قرار گرفته‌ایم، از نصایحی که وجود این دو را در کنار یکدیگر ناممکن می‌دانست تا داستان‌ها و اتفاقات بسیاری که همه ما تاکنون احتمالاً تجربه کرده‌ایم. اما آیا به راستی این دو هیچ شباهتی با یکدیگر ندارند؟ آیا نمی‌توان این دو را با یکدیگر ترکیب کرد؟ با رشد و گسترش فوتبال و ایجاد فوتبال نوین این ورزش نیز همانند تمام ورزش‌ها و همچون بسیاری از ابعاد زندگی روابط خود را با سایر علوم و شاخه‌های زندگی پیدا کرده و همراهی نا گسستنی با آن‌ها دارد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ورزش