فوتبال

پیش به سوی دربی دلاکاپیتاله

مصاف دو غول فوتبال ایتالیا در در ورزشگاه المپیکو شهر رم

در هیاهوی بسیاری از بازی‌های مهم جهان همچو الکلاسیکو، دربی منچستر و نیز یکه‌تازی‌های بایرن و یوونتوس در دهه اخیر شاید کمتر کسی هیجان شور و شوق دربی دلاکاپیتاله که تا اواسط دهه 2000 میلادی جز برترین دربی‌های جهان ازلحاظ تجمع ستارگان و نیز شور و شوق بود را به یاد داشته باشد.

پیامدهای فقر حقوقی در فدراسیون فوتبال

سید مجتبی طباطبایی، مدیرعامل کانون ورزشی حقوق‌دانان، از دلایل باخت‌های حقوقی فدراسیون در فیفا می‌گوید

پس از کش‌وقوس‌های زیاد، اساسنامه فدراسیون فوتبال به تأیید رسید. این اساسنامه پیش‌تر به دلیل ایرادهایی که فیفا به بندهایی از آن داشت، در چند مرحله رد شده بود، اما با تأییدیه نهایی آن، اجازه برگزاری مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون فوتبال صادر شده است. با توجه به مسائلی که اساسنامه فدراسیون پشت سر گذاشت و همچنین متضررشدن همیشگی فوتبال ایران در بحث‌های حقوقی، به سراغ سید مجتبی طباطبایی، مدیرعامل کانون ورزشی حقوق‌دانان ایران رفتیم. طباطبایی که کتاب «مبانی و نظم حقوقی مقررات فدراسیون فوتبال» را منتشر کرده، در این گفت‌وگو به جنبه‌های مختلف مقررات حقوقی در فوتبال پرداخته و پاسخ گوی سؤالات ما شده است.

مأموریت دشوار اصفهانی‌ها

لیگ برتر فوتبال بانوان به ایستگاه نیم‌فصل رسید

نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال بانوان، با صدرنشینی سپاهان و رتبه دومی ذوب‌آهن پایان یافت تا تیم‌های اصفهانی با خیال آسوده‌تر نسبت به رقبا به استقبال نیم فصل دوم بروند. اسفندماه سال گذشته و زمانی که شیوع ویروس کرونا به نگرانی جدی در جامعه تبدیل شده بود، رأی به تعطیلی همه رویدادهای ورزشی از جمله لیگ برتر فوتبال بانوان داده شد.

نمره فنی بازیکنان ذوب‌آهن مقابل نفت مسجد سلیمان
شکوه فوتبال اسپانیا در رئال مادرید را تماشا کنید

عدالت در فولادشهر اجرا نشد

بررسی عملکرد نفر‌به‌نفر ذوب‌آهنی‌ها در مقابل نفت مسجد‌سلیمان

جدا از اختلافاتی که بین رحمان‌رضایی و باشگاه ذوب‌آهن به وجود آمده و این مسئله تا حدودی عملکرد تیم را هم تحت تأثیر قرار داده است، باید گفت که رحمان رضایی به عنوان سرمربی ذوب‌آهن در لیست یکی از بدشانس‌ترین سرمربیان تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران قرار خواهد گرفت و مجموعه‌ای از اشتباهات داوری و مشکلاتی که برای ذوب‌آهن در این ۱۲ هفته گذشته به وجود آمده باعث شده تا نماینده فوتبال اصفهان همچنان یکی از شانس‌های اصلی سقوط به لیگ دسته‌اول باشد.

بهزادی جای خالی گردان را پر کرد

نمره فنی بازیکنان ذوب‌آهن مقابل نفت مسجد سلیمان

ذوبی‌ها در شرایطی در مقابل نفت مسجدسلیمان به‌تساوی بدون گل دست پیدا کردند که در اکثر دقایق بازی تیم برتر میدان بودند اما درنهایت به‌تساوی دست پیدا کردند. در این دیدار در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال و به روال دوران کرونا بدون تماشاگر، در ورزشگاه فولادشهر به انجام رسید و به همت باشگاه ذوب‌آهن صدای ضبط‌شده تماشاگران ذوب‌آهن در تمام جریان مسابقه پخش شد.

کهکشانی به رنگ سفید

شکوه فوتبال اسپانیا در رئال مادرید را تماشا کنید

رئال مادرید تیمی که همگان بر بزرگی و شکوه آن باور دارند و اگر بهترین و بزرگ‌ترین تیم تاریخ را شایسته‌اش ندانیم حداقل جز 3تیم بزرگ تاریخ فوتبال است. تیمی که تاروپودش با بازیکنان ستاره و رؤیایی گره‌خورده از گذشته دور تابه‌حال  ستارگان بزرگی در این باشگاه درخشیدند و در ورق‌های این تیم مادریدی ثبت گشته‌اند. این باشگاه با جام‌های گوناگون گره‌خورده است و شرط بقا چه برای مدیران و الخصوص مربیان کسب جام است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - فوتبال