فوتبال

شهباززاده بهتر از خودش

مهاجم سپاهان در مسیر آقای گلی لیگ بیستم

شایـد اگـر قـبـل از لیگ بیستم از علاقه‌مندان به فـوتـبـال می‌خواستند گزینه‌های آقای گلی لیگ را پیش‌بینی کنند، احتمالا هیچ‌کس به نام سجاد شهباززاده اشاره نمی‌کرد؛ اما حالا مهاجم اردبیلی زردها با 15 گل زده پیشتاز بهترین گلزنان لیگ است و ادامه این روند او را به کفش طلا می‌رساند.
در روزهـایی کـه سـپـاهـان در لـیـگ نوزدهم نتیجه نمی‌گرفت، سجاد شهباززاده در تیررس انتقاد هواداران قرار گـرفـتـه بود و زمـانـی کـه امیر قلعه‌نویی از جمع زردها جدا شد، خیلی از هواداران ناراضی منتظر جدایی او از تیم بودند؛ اما محرم نویدکیا نظری برای جدایی این بازیکن نداشت تا شهباززاده در لیگ امسال هم در تیم سپاهان توپ بزند.

آیا بازگشت بزرگی برای شیاطین سرخ در راه است؟

مأموریت بزرگ برای ذخیره طلایی فرگوسن

منچستر یونایتد در تاریخ باشگاهی قدرتمند و بزرگ شناخته می‌شود، گرچه دورانی را افت کرده و یا با استانداردهایش فاصله داشته اما همیشه منچستر یونایتد همان نام بزرگ بوده است. پس از دوران بسیار خوب باز باشگاه افت بدی را تجربه کرد تا اینکه در دوران فرگوسن کبیر اگر اغراق نباشد، به قدری قدرتمند شد که حتی دوران‌های خوب قبل از آن نیز به زیر سایه رفت. فرگوسن دورانی را در یونایتد ساخت که هر بیننده فوتبالی شیدای این تیم می‌شد.

وارثان سئول پس از اصفهانی‌ها

پس از سه دوره ریاست اصفهانی‌ها در ساختمان فدراسیون فوتبال رئیس جدید فدراسیون امروز انتخاب می‌شود

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، تا ساعاتی دیگر با رأی 87 عضو مجمع، رئیس جدید و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال معرفی می‌شوند تا فوتبال ایران از بلاتکلیفی یک ساله اخیر رها شود. پس از دو دوره ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال، این بار نوبت به نایب‌رئیس او رسید تا ریاست اصفهانی‌ها را در خبرسازترین فدراسیون ورزشی کشور تمدید کند. مهدی تاج که از مدیران صنعتی کشور به شمار می‌رفت، سال‌ها تجربه حضور در هیئت‌مدیره باشگاه‌های سپاهان و ذوب‌آهن و مدیرعاملی این باشگاه‌ها و نقش آفرینی در تصمیمات فوتبالی کشور را داشت، اما دوره مسئولیت او در فدراسیون با چالش‌های متعددی مواجه شد که ماجراهای مربوط به قطع همکاری با مارک ویلموتس و تبعات آن، استعفای او را رقم زد.پس از استعفای تاج، حیدر بهاروند، در جایگاه نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال، مسئولیت اداره فدراسیون تا زمان برگزاری مجمع را برعهده گرفت که در این زمان، تأیید اساسنامه فدراسیون فوتبال مهم‌ترین اقدام انجام‌شده بود.

بررسی عملکرد نفربه‌نفر سپاهانی‌ها در مقابل نفت مسجد سلیمان
نمره فنی بازیکنان سپاهان در مقابل نفت مسجدسلیمان
تثبیت صدرنشینی مهم‌تر است یا جبران باخت دور رفت؟!

قعرنشین‌ها

ذوب‌آهن از منطقه خطر فرار می‌کند

به همان اندازه که رقابت در کورس قهرمانی لیگ بیستم بالا گرفـتــه و مدعیان تلاش می‌کنند با کــســب بیشترین امتیاز از هر بازی به جام نزدیک شوند، رقابت در قعر جدول رده‌بندی نیز بالا گرفته و چهار تیم فانوس به دست برای اینکه برچسب سقوط‌کرده به آن‌ها الصاق نشود، تلاش می‌کنند. در فاصله یک‌سوم مانده تا پایان لیگ، مثلثی از مدعیان در صدر تشکیل شده و سه تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال با فاصله‌ای که از حریفان گرفته‌اند، برای فتح جام قهرمانی، رقابت نزدیک و فشرده‌ای پیش رو خواهند داشت.

تساوی تلخ و بدموقع

بررسی عملکرد نفربه‌نفر سپاهانی‌ها در مقابل نفت مسجد سلیمان

در شرایطی که پیش‌بینی می‌شد تیم فوتبال سپاهان بتواند با کسب یک برد خانگی در برابر تیم نه‌چندان قدرتمند نفت مسجدسلیمان دوباره خودش را به صدر جدول لیگ برساند شاگردان محرم نویدکیا در ورزشگاه نقش جهان دو امتیاز حساس را ازدست دادند تا تنها به خاطر یک گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رتبه دوم جدول لیگ قرار بگیرند. شاید قبل از انجام این مسابقه کمتر هواداری پیش‌بینی می‌کرد که شاگردان محرم نویدکیا بعد از کسب بردهای متوالی در هفته‌های گذشته در استادیوم خانگی خودشان نتوانند از پس حریفی همچون نفت بر بیایند و محمود فکری نشان داد هر چقدر در انجام بازی‌های هجومی در تیم استقلال ناموفق بوده در مقابل تبحر بسیار زیادی در چیدن اتوبوس در خط دفاعی تیمش دارد و خوزستانی‌ها توانستند با همین تاکتیک یک امتیاز شیرین و ارزشمند از اصفهان برای خودشان به ارمغان ببرند.

دروازه نفت مقابل سپاهان قفل شد

نمره فنی بازیکنان سپاهان در مقابل نفت مسجدسلیمان

تیم سپاهان که برای تثبیت صدرنشینی خود در لیگ برتر نیازمند کسب پیروزی مقابل تیم نفت مسجدسلیمان بود، برابر این تیم تن به تساوی خانگی داد تا فرصت خوبی صدرنشینی را از دست بدهد. شاگردان محرم نویدکیا در این دیدار که در ورزشگاه نقش‌جهان برگزار شد، دو امتیاز حساس را از دست دادند تا تنها به خاطر یک گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رتبه دوم جدول لیگ قرار بگیرند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - فوتبال