منهای فوتبال

شاید یک اتفاق ویژه برای ورزش اصفهان

مردانی المپیکی شود؛ مدال‌آوری دور ازدسترس نیست

لمپیکی‌شدن سجاد مردانی در گرو اما و اگرهاست. امای اول مربوط به محرومیت کاروان ورزشی روسیه از حضور در المپیک بوده که محقق شده؛ اما اگر مهم مربوط به انصراف تکواندوکار روس از رقابت زیر پرچم IOC است.

اسب‌ها کرونا نمی‌گیرند!

پیدا و پنهان سوارکاری حرفه‌ای در گفت وگو با قهرمان اصفهانی

محمدحسین مکاری‌نژاد یکی از سوارکاران اصفهانی است که برای گذران زندگی و پرداختن حرفه‌ای به سوارکاری، ناچار به مهاجرت به تهران شده است، همانند چندین سوارکار دیگری که از نصف‌جهان دل کنده و به پایتخت کـوچ کرده‌اند. مکاری‌نژاد در مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور که در روزهای گذشته برگزار شد، با اسبش «گیگان» بر سکوی قهرمانی ایستاد. مکاری‌نژاد معتقد است اصفهان از لحاظ جغرافیایی شرایط خوبی برای پیشرفت در رشته سوارکاری دارد،  اما به شرط اینکه به این رشته بهای بیشتری داده شود.

پروژه فراموش‌شده

توقف هشت‌ساله پیست دوچرخه‌سواری نقش‌جهان

پیست دوچرخه‌سواری نقش‌جهان با پیشرفت فیزیکی 15 درصد سال‌هاست که به حال خود رهاشده و در جمع پروژه‌های فراموش‌شده ورزش نصف‌جهان جاخوش کرده است. جانمایی پیست دوچرخه‌سواری در محلی که قرار بود دهکده المپیک اصفهان نام بگیرد، به سه دهه قبل برمی‌گردد، اما ازآنجایی‌که اولویتی برای این پروژه تعریف نشده بود، نزدیک به بیست سال اتفاقی رخ نداد، اما مدال‌آوری و المپیکی بودن رشته دوچرخه‌سواری متولیان ورزشی کشور را بر آن داشت تا نسبت به تأمین امکانات سخت‌افزاری این رشته اقدام کنند که ایجاد شش پیست در استان نیز در همین راستا صورت گرفت که از این تعداد، دو پیست چوبی و چهار پیست سیمانی بود.

فعالان ورزش همگانی استان در گفت‌و‌گو با اصفهان‌زیبا از شیوه‌نامه صدور و تمدید گواهی‌نامه‌ها می‌گویند
افتخاری: هندبال استان نخبه‌گراست
رشته‌های برخوردی همچنان تعطیل هستند

ابهامی به بزرگی یک آیین‌نامه!

فعالان ورزش همگانی استان در گفت‌و‌گو با اصفهان‌زیبا از شیوه‌نامه صدور و تمدید گواهی‌نامه‌ها می‌گویند

رسالت فدراسیون ورزش‌های همگانی افزایش سطح سلامت مردم، افزایش سطح نشاط و شادابی جامعه، افزایش نرخ امید به زندگی و در نهایت کاهش سطح آسیب‌های اجتماعی است؛ اما واقعیت این است ورزشکاران، مربیان و مدرسان تحت‌پوشش این فدراسیون سال‌هاست دور میزهای مختلف در حال دویدن مدام‌اند و انتظار می‌رود با حضور افشین ملایی در رأس فدراسیون که سابقه برنامه‌مداری او در مدت حضورش در ورزش اصفهان بارز بود، مأموریت اصلی فدراسیون اجرای رسالتی باشد که برعهده دارد.

جایگاه داوران بین‌المللی از دست رفت

صانعی: داوران بانو، فضایی برای پیشرفت ندارند

در رشته ژیمناستیک تیم‌های ملی ایران چندان سابقه‌ای در رویدادهای جهانی ندارند؛ اما بانوان داور در مسابقات جهانی حضور یافته‌اند که الهام صانعی یکی از آن‌هاست. این داور در رشته ایروبیک ژیمناستیک توانسته مدارج ترقی را طی کند و در چندین دوره مسابقات جهانی و آسیایی حضور داشته است. صانعی در این گفت‌وگو درباره داوری ژیمناستیک و جنبه‌های مختلف آن می‌گوید.

چندوچون آقایی هندبال اصفهان

افتخاری: هندبال استان نخبه‌گراست

در روزهایی که بسیاری از هیئت‌های ورزشی در سکوت و بی‌خبری به سر می‌برند، مسئولان هیئت هندبال استان اصفهان با برگزاری نشستی خبری، اصحاب رسانه را در جریان عملکرد هیئت قرار داده و پاسخ‌گوی پرسش‌های رسانه‌ها شدند.در این نشست که در محل خانه هندبال برگزار شد، سید حسن افتخاری در ابتدا به برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت هندبال استان در 26دی97 اشاره‌ای داشت که با انصراف سایر کاندیداها، افتخاری به‌عنوان تنها نامزد مجمع، با بیشترین رأی برای دومین دوره متوالی سکان‌داری هیئت را در اختیار گرفت.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - منهای فوتبال