منهای فوتبال

پروژه فراموش‌شده

توقف هشت‌ساله پیست دوچرخه‌سواری نقش‌جهان

پیست دوچرخه‌سواری نقش‌جهان با پیشرفت فیزیکی 15 درصد سال‌هاست که به حال خود رهاشده و در جمع پروژه‌های فراموش‌شده ورزش نصف‌جهان جاخوش کرده است. جانمایی پیست دوچرخه‌سواری در محلی که قرار بود دهکده المپیک اصفهان نام بگیرد، به سه دهه قبل برمی‌گردد، اما ازآنجایی‌که اولویتی برای این پروژه تعریف نشده بود، نزدیک به بیست سال اتفاقی رخ نداد، اما مدال‌آوری و المپیکی بودن رشته دوچرخه‌سواری متولیان ورزشی کشور را بر آن داشت تا نسبت به تأمین امکانات سخت‌افزاری این رشته اقدام کنند که ایجاد شش پیست در استان نیز در همین راستا صورت گرفت که از این تعداد، دو پیست چوبی و چهار پیست سیمانی بود.

جنجال خواهران سمیرمی

ماجرای محرومیت قهرمانان ووشو چیست؟!

بااینکه در جریان اعلام دوپینگ ملی‌پوشان کشورمان در جام جهانی ساندا، خدشه‌ای به ووشوی اصفهان وارد نشد، اما دامنه محرومیت‌ها به ورزش نصف‌جهان هم رسید و شـهربانو و سهیلا منصوریان درمجموع با محرومیت‌های بیست‌وهشت ماهه مواجه شده‌اند. پس از حضور تیم ملی ساندا در جام جهانی 2019 و برتری مقابل چینی‌ها، مانور پرسروصدایی انجام شد تا جایی که برخی رسانه‌ها مدعی قهرمانی تیم ملی ووشو شدند؛ اما خیلی زود معلوم شد تیم کشورمان تنها در بخش ساندا بالاتر از چینی‌ها ایستاده و درمجموع تالو و دوئلین پایین‌تر از چشم‌بادامی‌ها قرار گرفته است. 

بودن یا نبودن بسکتبال ذوب آهن

غیبت قدیمی‌ترین تیم لیگی بسکتبال در لیست بودجه99

تیم بسکتبال ذوب‌آهن که باسابقه‌ترین تیم لیگ برتری محسوب می‌شود، برای چندمین بار طی یک دهه اخیر درگیر بحث رفتن و ماندن شده و معلوم نیست این بار هم در دقیقه 90 رأی به ادامه فعالیت این تیم داده می‌شود یا سرنوشت سال‌های تعطیلی گریبان‌گیر آن خواهد شد. 

یک نیم‌روز پاییزی در خانه کشتی تجدد
کیفیت لیگ برتر هندبال فدای برگزاری آن شده است
تعطیلی رویداد باشگاهی مدنظر نیست

اسب‌ها کرونا نمی‌گیرند!

پیدا و پنهان سوارکاری حرفه‌ای در گفت وگو با قهرمان اصفهانی

محمدحسین مکاری‌نژاد یکی از سوارکاران اصفهانی است که برای گذران زندگی و پرداختن حرفه‌ای به سوارکاری، ناچار به مهاجرت به تهران شده است، همانند چندین سوارکار دیگری که از نصف‌جهان دل کنــــــده و به پایتخت کـــــوچ کرده‌اند. مکاری‌نژاد در مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور که در روزهای گذشته برگزار شد، با اسبش «گیگان» بر سکوی قهرمانی ایستاد. مکاری‌نژاد معتقد است اصفهان از لحاظ جغرافیایی شرایط خوبی برای پیشرفت در رشته سوارکاری دارد،  اما به شرط اینکه به این رشته بهای بیشتری داده شود.

و این جامعه قدرشناس!

یک نیم‌روز پاییزی در خانه کشتی تجدد

به خانه کشتی تجدد با سروصدای اهالی این رشته عادت کرده‌ایم، به شوروشوق کشتی‌گیرهایی که روی تشک مشغول تمرین فن هستند و مربیانی که بالای سرشان ایستاده‌اند و بر تمرینات نظارت دارند؛ اما این روزها به دلیل عدم صدور مجوز از سوی ستاد مقابله با کرونا، خانه کشتی تجدد و سالن کشتی تــازه‌تجهیزشده این مجموعه، خلوت‌ترین روزهایش از زمان بهره‌برداری تاکنون را پشت سر می‌گذارد و جامعه کشتی چشم‌انتظار بهبود وضعیت کرونایی و صدور مجوز تمرین است.

تربیت‌بدنی تک‌بعدی

این هفته را تربیت‌بدنی و ورزش همگانی خواندند و بار دیگر بهانه‌ای یافتیم تا مباحث معقول مانده‌ مبرهنی را بازگو کنیم. در این ایام فکر و یاد هر ورزش و ورزشکاری به ذهن متبادر می‌شود جز ورزش بانوان؛ قشری که همواره در تمام ابعاد اجتماع آسیب‌های فراوانی دیده است. آسیبی که ورزش تنها یکی از آن‌هاست.بااین‌حال در هر جای جهان عموما ورزش موجب شادی روح و جسم شده و ارزش جایگاه آن همواره امری شایسته و مشخص و معلوم است. اما این فرضیه اثباتی در ورزش زنان این‌گونه نبوده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - منهای فوتبال