دو میزبانی بین‌المللی در انتظار ورزش اصفهان

درخواست مدیرکل به تأیید رؤسای فدراسیون‌های والیبال و بدن‌سازی رسید

در حالی که از سه میزبانی بین‌المللی احتمالی ورزش اصفهان در سال 1400 تنها یک مورد آن هم در سطح محدود محقق شده، پیشنهاد دو میزبانی دیگر در سطح قاره آسیا ارائه شده است. برای سال 1400 که نیمی از آن را پشت سر گذاشته‌ایم، سه میزبانی بین‌المللی برای ورزش نصف جهان مدنظر بود که مهم‌ترین آن به رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا مربوط می‌شد. فروردین امسال بود که اعلام شد فدراسیون هندبال ایران با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون هندبال آسیا آمادگی خود را جهت میزبانی بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا به صورت رسمی اعلام کرده است.

شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰

چهار تیم برتر مسابقات آسیایی، جواز صعود به مسابقات جهانی ۲۰۲۳ سوئد و لهستان را کسب می‌کردند؛ از این رو برعهده گرفتن این میزبانی برای فدراسیون هندبال کشورمان از اهمیت بالایی برخوردار بود و رایزنی‌های زیادی را انجام دادند و درنهایت کنفدراسیون هندبال آسیا موافقتش را اعلام کرد که بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون آسیایی، زمان برگزاری این رقابت‌ها دی‌ماه تعیین شده بود.
پس از قطعی‌شدن میزبانی کشورمان برای این رویداد، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان طی درخواستی رسمی خواستار برگزار‌شدن این مسابقات شد.اصفهان پیش‌تر سابقه برگزاری مسابقات بین‌المللی رشته هندبال را دارد و وجود اماکنی چون سالن پیروزی، سالن شهید سجادی و سالن 25 آبان و پیشینه هندبالی نصف‌جهان باعث شده بود تا اعطای میزبانی به اصفهان دور از ذهن نباشد؛ با این حال نزدیک به دو ماه قبل و در زمان اوج‌گرفتن کرونا در ایران، کنفدراسیون هندبال آسیا با بررسی وضعیت کشورمان، شرایط را برای میزبانی مناسب ندانست تا میزبانی به عربستان واگذار شود.همچنین سال گذشته در جریان مسابقات دوگانه قهرمانی کشور به میزبانی اصفهان برگزار شد که بحث میزبانی رویداد بین المللی برای سال 1400 مطرح شد و در دیداری که مسئولان فدراسیون و هیئت فوتبال استان با استاندار اصفهان داشتند، عباس رضایی قول مساعد برای همکاری نهادهای استانی داد.قرار بود در شش ماهه دوم سال زمینه برگزاری این رویداد بین المللی فراهم شود، با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد خبری از برگزاری مسابقات نیست و احتمالا به سال آینده موکول می‌شود.مسابقات بین المللی ارتش‌های جهان نیز رویداد دیگری بود که برای سال 1400 برنامه‌ریزی شده بود و چندی قبل نیز با عنوان اربابان سلاح و با حضور تنها سه کشور به میزبانی شاهین‌شهر به انجام رسید تا فعلا تنها مسابقات بین‌المللی نصف جهان لقب بگیرد.

دو میزبانی در لیست انتظار

با اینکه هنوز سایه شوم کرونا از سر کشورمان نرفته است و معلوم نیست تا چه زمانی هم ادامه پیدا کند، این روزها بحث برعهده گرفتن دو میزبانی بین‌المللی مطرح شده است. در جریان مجمع عمومی هیئت والیبال استان اصفهان که به صورت مجازی با حضور رئیس فدراسیون والیبال، مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان و رئیس هیئت والیبال استان و سایر اعضای مجمع برگزار شد، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان از محمدرضا داورزنی درخواست کرد میزبانی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در سال آینده به اصفهان واگذار شود که این خواسته مورد قبول واقع شد. طی سال‌های گذشته بحث میزبانی اصفهان برای رویدادهای بین‌المللی والیبال مطرح شده که یک مرحله لیگ جهانی نیز از آن جمله بوده است که تاکنون محقق نشده است؛ اما اگر مقدمات میزبانی فراهم شود، سال آینده مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در نصف‌جهان برگزار می‌شود. با توجه به وجود سالن 25 آبان که میزبانی دیدارهای تیم سپاهان در لیگ برتر را برعهده دارد، اصفهان از ظرفیت خوبی برای برعهده‌گرفتن میزبانی برخوردار است. همچنین در نشست مجازی مجمع عمومی هیئت والیبال، بحث میزبانی جام باشگاه‌های والیبال آسیا نیز مطرح شد که این موضوع منوط به موافقت باشگاه سپاهان است و البته موافقت سپاهانی‌ها نیز در صورتی است که تیمشان در فصل آینده لیگ برتر به مقام قهرمانی دست پیدا کند.
در مجمع عمومی هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام استان اصفهان که به صورت حضوری و با شرکت رئیس فدراسیون، مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام استان برگزار شد و به روال معمول این هیئت رسانه‌ها از آن اطلاعی پیدا نکردند، مقرر شد در نشستی که در روزهای آینده محل فدراسیون با حضور مسئولان فدراسیون، مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان و رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام استان استان برگزار می‌شود، میزبانی رقابت‌های قهرمانی مچ‌اندازی آسیا به اصفهان سپرده شود.این در حالی است که با رأی دیوان عدالت اداری، انتخابات فدراسیون بدن‌سازی که منجر به انتخاب عبدالمهدی نصیرزاده شد، ابطال شده و در صورت تغییرات احتمالی در فدراسیون، ممکن است بحث میزبانی نیز دستخوش تغییراتی شود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.