سکان هیئت فوتبال در اختیار اهالی فوتبال

مجمع انتخاباتی هیئت با شرایط ویژه کرونایی برگزار شد

با وجود محدودیت‌های کرونایی، ستاد استانی مقابله با کرونا،‌ مجوز مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال استان اصفهان را صادر کرد تا این برنامه در زمان مقرر اما برخلاف رویه مرسوم برگزاری مجامع انتخاباتی هیئت‌های ورزشی در سرای ورزشکاران، این بار در فضای باز به انجام برسد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان اولین سخنران این مجمع بود که به دریافت مجوز برای برگزاری این مجمع با همکاری چند نهاد و ارگان دیگر اشاره کرد. سید محمد طباطبایی در صحبت‌هایش تأکید کرد، هرکدام از کاندیداها، حداکثر آرا را کسب کنند، مورد حمایت فدراسیون و اداره‌کل ورزش و جوانان خواهند بود و ابراز امیدواری کرد رئیس منتخب، گام‌های خوب و تأثیرگذاری برای ارتقای فوتبال استان اصفهان بردارد.

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹

به گفته متولی ورزش استان، فوتبال اصفهان را نباید با نگاه ملی در نظر گرفت، بلکه باید به آن دیدگاه بین‌المللی داشت و کاندیدایی که انتخاب می‌شود باید نگاه بین‌المللی داشته باشد تا فوتبال استان به حق خود برسد. سرپرست فدراسیون فوتبال، دومین سخنران این مجمع بود که تأکید کرد با توجه به شرایط کرونایی، بسیاری از شهرهای دیگر جلسات مشابه را برگزار نمی‌کنند؛ اما اهمیت مجمع اصفهان باعث شد تا با رعایت کامل شرایط، اجازه برپایی مجمع صادر شود. حیدر بهاروند تأکید کرد فوتبال اصفهان تنها استانی و ملی نیست، بلکه جنبه بین‌المللی دارد؛ زیـرا بـاشــگـاه‌هـــای این خطه مطرح و مدعی بوده‌اند و سپاهان نخستین تیمی بود که به جام باشگاه‌های جهان پا گذاشت. او با بیان اینکه استان اصفهان مدیران موفقی در فدراسیون داشته، تأکید کرد: انتظار مردم اصفهان زیاد است و دوست دارند تیم شهرشان نتیجه خوبی بگیرد پس باید یک مدیر لایق انتخاب شود تا وضعیت باشگاه‌های اصفهان بهتر شود. بهاروند حمایت از هیئت‌های استانی را ضـروری دانست و گـفـت: هیئت‌ها و باشگـاه‌هـا بسترسـاز تـیم‌های مـلـی قـوی هستـنـد و تـلاش هـیـئـت‌هــای استانی را می‌توان در تـیـم‌هــای مـــلـی دید. سرپرست فدراسیون فوتبال خطاب به اعضای مجمع بیان کرد: بر اساس قوانین بین‌المللی، عکس گرفتن از رأی ممنوع بوده و با خاطیان برخورد خواهد شد. بهاروند در بخش دیگری از صحبت‌هایش بحث را به برگزاری لیگ برتر کشاند و افزود: باوجوداینکه برنامه ما برگزاری مسابقات با حضور تعداد محدودی هوادار است؛ اما در صورت تداوم روند فعلی در افزایش مبتلایان، نمی‌توانیم شاهد حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها باشیم؛ زیرا سلامت مردم از تماشای فوتبال مهم‌تر است.
او به تمـجـیـد از عمـلـکـرد فـدراسـیـون پرداخت و خاطرنشان کرد: از معدود فدراسیون‌های آسیایی بودیم که مسابقات لیگ تعطیل نشد و در تمام رده‌ها رقابت‌ها پایان یافت که رضایت هواداران را هم در پی داشت. بهاروند ادامه داد: در حین برگزاری ادامه لیگ نوزدهم، با مشکل خاصی از بابت ابتلای بازیکنان به کرونا مواجه نشدیم و برای لیگ بیستم نیز برنامه ما برگزاری لیگ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود و تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا خواهیم بود. در ادامه نوبت به ارائه برنامه کاندیداها رسید که نامزدهای انتخاباتی به ترتیب حروف الفبا، صحبت کردند. عباسعلی اخوان در جایگاه اولین سخنران مجمع، به اختصاص زمان پنج دقیقه‌ای برای ارائه برنامه هر کاندیدا اعتراض کرد و مدعی شد دست‌کم نیم ساعت برای هر نامزد باید فرصت در نظر می‌گرفتند تا فرصت لازم برای ارائه برنامه به اعضای مجمع را داشته باشد.
محمد مجیری نیز یکی دیگر از کاندیداهایی بود که به انتقاد از زمان کوتاه اعلام صلاحیت کاندیداها اشاره کرد و مدعی شد در فرصت ده‌روزه، امکان گفت‌وگو و رایزنی با اعضای مجمع نبوده است. او به تعدد تغییرات در هیئت نیز اشاره کرد و برخی عزل و نصب‌ها در هیئت فوتبال را بی‌ارتباط با انتخابات ندانسته و به انتقاد از این رویکرد پرداخت. امیر مسعود هراتیان، رئیس پیشین هیئت فوتبال نیز ترجیح داد به‌جای ارائه برنامه، از عملکردش در چهار سال گذشته دفاع کند. نکته جالب‌توجه در ارائه برنامه شش کاندیدا، توجه ویژه به هیئت‌های فوتبال شهرستان‌ها بود و هرکدام در صحبت‌های خودشان بارها به این مسئله اشاره کردند که به نظر می‌رسد این موضوع با 24 حق رأی رؤسای هیئت‌های شهرستانی بی‌ارتباط نباشد. برای رفع هرگونه شائبه در هنگام رأی‌گیری، اسامی اعضای مجمع نفربه‌نفر قرائت شده و افراد برای نوشتن رأی در محل موردنظر حضور می‌یافتند. در پایان رأی‌گیری نیز، علی طاهری با 28 رأی، ریاست هیئت فوتبال استان اصفهان برای چهار سال آینده را به خود اختصاص داد. هراتیان 12 رأی، جهانشاهی 4 رأی و اخوان نیز یک رأی کسب کردند تا پرونده این دوره از انتخابات با کمترین حاشیه ممکن به پایان برسد. پس از اعلام آرا و انتخاب طاهری، او در سخنانی کوتاه از رأی اعتماد مجمع تشکر کرد و سرپرست فدراسیون نیز ابراز امیدواری کرد افرادی هم که به طاهری رأی نداده‌اند، در کنار او برای پیشبرد اهداف فوتبال استان اصفهان تلاش کنند.
رئیس جدید هیئت فوتبال استان اصفهان که نامش با فوتسال گره خورده و مدیرعاملی باشگاه‌های گیتی پسند و فولاد ماهان را برعهده داشته است، در حال حاضر مدیریت باشگاه نامی‌نو را برعهده دارد. او در پایان مجمع و در جمع خبرنگاران مدعی شد فوتبال در خون اوست و عشقش فوتبال است. طاهری با ابراز امیدواری به اینکه جواب اعتماد اعضای مجمع را بدهد، تأکید کرد: مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان از جنس ورزش و فوتبال است و امیدوارم با حرکتی هم‌سو نقاط ضعف چند سال گذشته را رفع کنیم. البته نقاط قوتی هم وجود داشته و علی‌اکبر ابرقوئی‌نژاد حدود 14 سال و امیرمسعود هراتیان نیز 4 سال در هیئت فوتبال استان تلاش کردند که از آن‌ها تشکر می‌کنم. سکان‌دار جدید هیئت فوتبال استان اصفهان بیان کرد: چون از جنس فوتبال هستم درد فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و دغدغه‌های مربیان و داوران اصفهان را می‌دانم، امیدوارم بتوانم حق فوتبال استان را بگیرم؛ چون شهرستان‌ها با مشکلات زیادی مواجه هستند و کمتر دیده شده‌اند.
او با کنایه به حضور سیاسیون در مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال بیان کرد: فوتبال متعلق به اهالی آن است و مسئولان هیئت باید از جنس آن باشند. من نیز با توجه به سوابق فوتبالی و مدیریتی خود، به پله پیشرفت فوتبالی‌ها تبدیل خواهم شد. باید حق فوتبال استان را بگیریم. فوتبال اصفهان ظرفیت‌های زیادی دارد و موفقیت‌هایی نیز کسب کرده است؛ اما فکر می‌کنم اقداماتی که انجام شده در حد استان اصفهان نبوده است و امیدوارم با تلاش و استفاده از تجربیات موفق شویم.
طاهری درباره استفاده از ظرفیت بخش خصوصی با توجه به مشکلات فعلی بخش صنعت و تولید استان و کشور تصریح کرد: فوتبال بنگاه اقتصادی است و باید به آن به‌عنوان یک صنعت نگاه کرد. آوردن بخش خصوصی به فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی کار مشکلی نیست و مهم حفظ آن است. باید مشوق‌های لازم را در نظر بگیریم تا بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری در فوتبال پشیمان نشود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.