تلاش جهادی در آرامستان باغ رضوان

امیری: کارکنان این مجموعه در خط مقدم خدمات‌رسانی هستند

این روزها کارکنان آرامستان باغ رضوان در لحظه‌های سخت و طاقت فرسا به کاری جهادی مشغول هستند. علاوه بر نیروهای خدوم این مجموعه که در بخش‌های تغسیل و شست‌وشوی اموات فعالیت دارند، کارکنان بخش اداری هم با جان و دل پذیرای مردم داغدیده برای مسائل اداری در این مجموعه هستند.

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹

مواجه شدن با مراجعان داغدیده، خسته و بی تاب، کاری بسیار سخت است اما آن‌ها با حوصله و صبر و با رویی باز از آن‌ها استقبال می‌کنند و کارهای اداری آن‌ها را انجام می‌دهند. هفته گذشته هم در برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان، از همه کارکنان این مجموعه تشکر کرد و فعالیت آن‌ها را کار در خاموشی دانست. شهردار اصفهان رفتار این مجموعه خدوم را عملی ایثارگرانه خطاب کرد و یادآور شد که در شرایط کرونایی که وضعیت بسیار وخیم و پیچیده است، فعالیت کارکنان این سازمان، نمی‌تواند عملی جز رفتار ایثارگرانه باشد. او برای همه آن‌ها آرزوی سلامتی کرد. نوروزی به این موضوع هم اشاره داشت که در واقع رفتار مناسب با مردم داغدار در شرایط سخت، شایسته قدردانی است. نوروزی افزایش کیفیت خدمت‌رسانی به مردم را موضوعی دانست که عوامل این مجموعه باید به آن توجه کنند تا بیش از بیش رضایت شهروندان حاصل شود. این روزها که آمارها از افزایش مرگ و میرهای کرونایی خبر می‌دهد، مسلم است که کار این مجموعه هر روز سخت و سخت‌تر می‌شود.
حسین امیری، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان هم با اشاره به تلاش همه کارگران در شهرداری اصفهان گفت: کارگران شهرداری‌ در تمامی‌مشکلات، بحران‌ها، حوادث و مناسبت‌های مختلف در شهر در خط مقدم خدمات‌رسانی قرار دارد و تاکنون اجازه نداده‌اند خللی در زندگی شهری برای شهروندان ایجاد شود که این موضوع جای تقدیر ویژه دارد. به گفته معاون شهردار آرامستان باغ رضوان، یکی از بخش‌هایی هستند که در حوزه خدمت رسانی به مردم به‌ طور شایسته وارد عمل شده‌اند و به ایفای نقش پرداخته‌اند.
رئیس هیئت مدیره سازمان آرامستان‌ها کارکنان تصریح ‌کرد: این سازمان به دلیل نوع فعالیت کاری خود یکی از سازمان‌هایی است که فعالیت در آن به خاطر شرایط روحی مراجعان بسیار سخت است و علی‌رغم این موضوع، کارکنان آن در این ایام با از خودگذشتگی و ایثار، تلاش خالصانه‌ای که داشتند در عرصه خدمت‌رسانی از هیچ تلاشی دریغ نکردند. به گفته او، شرایط کار در آرامستان‌ها بسیار ویژه است و یکی از مکان‌هایی که همیشه از مهم‌ترین اماکن عمومی‌محسوب می‌شود و تحت هیچ شرایطی تعطیل نخواهد شد، آرامستان‌ها هستند و کارکنان آن در مواقع بحرانی مانند کرونا علاوه بر اینکه هر لحظه امکان دارد گرفتار ویروس کرونا شوند، همواره با ناراحتی‌های روحی نیز مواجه هستند. با این حال با ایثار و به صورت جهادی به ارائه خدمت و انجام وظیفه می‌پردازند. امیری تاکید ‌کرد: که از زمان آغاز شیوع کرونا تمامی ‌کارکنان سازمان آرامستان‌ها با رعایت موازین شرعی و اجرای دقیق پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در امور کفن و دفن اموات، از هیچ تلاشی در راستای انجام وظایف خود کوتاهی نکرده‌اند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.