رمز و رموز پوست و موی دوست‌داشتنی

وقتی اختلالات داخلی بدن بر پوست نمایان می‌شود

اگر تابه‌حال فکر می‌کردید که پوست شما صرفا تحت شرایط و مراقبت‌های بیرونی آسیب می‌بیند یا درمان می‌شود، باید بدانید که این یک تفکر غلط است، پوست شما آیینه تمام نمای بدن است و هر اختلال در اعضای داخلی بدن به نوعی پوست شما را در خطر آسیب قرار می‌دهد و بر پوستتان نمایان می‌شود.اگر با این نظریه مخالف هستید، بهتر اســـــت صحبت‌های دکتر الهام شوقی، مربی سبک زندگی و تولیدکننده محصولات طبیعی پوستی را بخوانید تا تجدیدنظر کنید.

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹

همه شما انسان‌ها در میان دیگر موجودات جهان، توانایی این را دارید که عمر خود را طولانی و تخریبِ کلاژن بر اثر روند پیری خود را کندتر کنید. البته در حالت کلی پیری روندی طبیعی است و هرگز نباید آن را یک بیماری به شمار آورد که مورد درمان قرار گیرد یا غیرطبیعی قلمداد شود، اما با تمام این تعاریف و باوجوداینکه پیری جزو رموز طبیعت است و به شکلی مستمر جریان دارد، می‌توان آن را با برنامه غذایی مناسب کنترل کرد و به تأخیر انداخت.

آسیب‌های پوستی و اختلالات درونی بدن

علاوه بر پیری، آسیب‌های دیگری بر پوست و مو می‌رسد که تمام مربوط به مشکلات و اختلالات در درون بدن انسان است، مثل اختلال در روند سلامتی و کارکرد معده، کبد، روده، کلیه‌ها و....دراین‌بین یکی از مهم‌ترین عوامل آسیب به پوست  یا ریزش مو، اختلال در عملکرد سیستم گوارش است و اغلب افرادی که دچار ریزش موی سر می‌شوند، از مشکل یبوست رنج می‌برند. یبوست در واقع ماندن مواد زائد غذایی در بدن و انباشته شدن آن‌ها به روی هم و اختلال در هضم مواد غذایی است که جلوی سم‌زدایی بدن از طریق دفع را گرفته و باعث تجمع سموم در بدن می‌شود و نتیجه آن ریزش مو و یا ایجاد آکنه‌های زیاد بر پوست بوده که سلامت ظاهر شما را به خطر خواهند انداخت. در این صورت، باید بدانید که می‌توان با مصرف درست و اصولی از مواد غذایی و زیاده‌روی نکردن در استفاده از آن‌ها تا حدود زیادی از یبوست و در نتیجه آن از ریزش موی سر، ایجاد آکنه و مشکلات جدی کبد و روده جلوگیری کرد. به خاطر داشته باشید که در رژیم غذایی باید فیبر کافی مصرف کنید و از انواع میوه‌ها و جوانه‌ها غافل نشوید، ورزش کنید و هنگام ورزش تنفس درست و اصولی را فراموش نکنید.
رعایت الگوی تغذیه صحیح که مبتنی بر تناسب، تعادل و تنوع در رژیم غذایی است، برای تأمین سلامت عمومی بدن و همچنین سلامت و زیبایی پوست و مو ضروری است. تغذیه و رژیم غذایی مناسب برای پیشگیری از پیری پوست و ریزش و تحلیل رفتن مو، حفظ سلامت و زیبایی این بافت‌ها تقریبا همان رژیمی است که برای سلامت کل بدن مورد نیاز است. رژیم صحیح و اصولی باید شامل تمام مواد مغذی باشد، از ویتامین‌ها گرفته تا مواد معدنی و املاح و پروتئین‌های سالم، این نوع رژیم فرایند پیری سلولی را کند می‌سازد و پوست نیز به‌عنوان جزئی از بدن با این رژیم از سلامت و زیبایی بیشتری برخوردار است.
بنابراین همه ما باید به این آگاهی برسیم که سلامت و زیبایی پوست در پی سلامت کل بدن نمود پیدا می‌کند و تغذیه سالم مهم‌ترین رکن برای داشتن پوستی زیبا و سالم است. عضو حیاتی دیگری که آسیب و اختلال در آن تأثیر مستقیم روی سلامت پوست شما خواهد داشت، کبد است. کبد یکی از اعضای حیاتی بدن است که عملکرد آن ارتباط مستقیم با سلامت پوست دارد. کبد وظیفه سوخت‌وساز پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها را در بدن به عهده دارد. همچنین عمل ذخیره‌سازی و فعال‌سازی ویتامین‌ها و املاح معدنی و تولید صفرا بر عهده این عضو بدن است. کبد آمونیاک سمی را به اوره تبدیل کرده و خون را از آن پاک می‌کند، اوره و الکل را از خون می‌زداید و باکتری‌ها و مواد زائد را نیز از بین می‌برد. بهتر است بدانید اگر کبد در عملکرد خود دچار اختلال شود، آنگاه شاهد یرقان و لکه‌های معروف به لکه‌های کبدی که از مشهورترین نشانه‌های بیماری‌های کبدی است خواهید بود، این نشانه‌ها با ایجاد لکه‌های تیره و زردی پوست و حتی زردی سفیدی چشم همراه هستند. از اصلی‌ترین دلایل بروز اختلال در کبد و بیماری‌های کبدی، سبک نادرست تغذیه و در مجموع سبک نادرست زندگی است. این در حالی است که تغذیه درست با سبک صحیح زندگی و روی‌آوردن به خوراک حقیقی و طبیعی به شما کمک می‌کند تا تمام اعضای داخلی و حیاتی بدنتان را در مسیر سلامتی حفظ کنید، وقتی اعضای حیاتی بدن شما با تغذیه درست، ورزش مناسب و ترک عادات غلط زندگی در سلامتی و عملکرد صحیح قرار بگیرند، آنگاه شما در کنار مراقبت‌های مناسب پوستی با محصولات طبیعی و ارگانیک؛ دارای پوستی زیبا، شفاف و جوان خواهید بود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.