کمبود پایگاه اورژانس در شاهین‌شهر

فرماندار: ظرفیت امدادی شهرستان ارتقا می‌یابد

شهرستان شاهین‌شهر و میمه با وجود پراکندگی، نرخ بالای رشد جمعیت و مهاجرت پذیری، وجود شاهراه شمال‌جنوب و جاده‌های مواصــلاتی متـــعدد بیــن‌استانی و شهرستانی، وجود شهرک‌های صنعتی متعدد و ترددهای زیاد بین‌شهری، از کمبود پایگاه اورژانس رنج می‌برد.

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹

فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میــمه به وســعت و پــراکندگی شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به مهاجر‌پذیر‌بودن وسعت راه‌های مواصلاتی و صنایع متعدد و تردد زیاد بین‌شهری و استانی در شهرستان لازم است  پایگاه‌هایی نیز در نقاط مختلف احداث شود تا در روند فعالیت اورژانس که ثانیه در آن تأثیرگذار است، تغییر قابل ملاحظه‌ای روی دهد.
اسفندیار تاجمیری با اشاره به تلاش‌های  گذشته و ایجاد ۱۰ پایگاه تصریح کرد: شهرستان به نگاه برنامه‌محور نیاز دارد که بتوانیم ظرفیت پایگاه‌های ۱۱۵ شهرستان را از ۱۰ پایگاه به ۱۵ پایگاه ارتقا دهیم و امیدواریم تا پایان سال دو پایگاه در سطح شهرستان افتتاح شود. نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن برشمردن حرفه سخت و طاقت‌فرسای فوریت‌های پزشکی به عنوان فعالیت جهادی در عرصه سلامت از پرسنل ۱۱۵ به عنوان جهادگران بی‌منت خط مقدم حوزه سلامت نام بردند که آگاهانه و شجاعانه وارد میدان امداد و نجات شده‌اند. او وظایف تکنسین‌های اورژانس را بسیار سنگین و ارزشمند دانست و گفت: ارزش معنوی کار پرسنل اورژانس و این افراد که با احساس مسئولیت هر نوع تلاشی را برای نجات جان شهروندان بدون هرگونه نگاه تبعیض‌آمیز به کار می‌بندند قابل تقدیر است.

1500 مأموریت ماهیانه و فشار بر پایگاه‌ها

فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه با تأکید بر اینکه یکی از رویکردهای مدیریتی در شهرستان و استان و کشور باید متعادل‌سازی بین امکانات و نیازهای شهرستان باشد ادامه داد: ما بر آن هستیم در اعتبارات سال آینده این مهم را لحاظ کنیم و این تناسب را تکمیل کنیم؛ زیرا هر چه این تناسب و ساختار تقویت شود، به حقوق شهروندی و بهداشت مردم کمک می‌کند.مدیر شبکه بهداشت شهرستان نیز در این باره گفت: در ۱۰ پایگاه موجود شهرستان ماهیانه شاهد شش هزار تماس از سوی مردم هستیم. دکتر علی پارسا با بیان اینکه مأموریت ماهیانه اورژانس شهرستان بین ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ مأموریت مربوط به تصادفات است و مابقی تماس‌های بیماران از منزل است افزود: این حجم از مأموریت فشار زیادی بر پایگاه‌ها و نیروهای مستقر در آن دارد. پارسا خواستار توجه مسئولان برای تأمین اعتبارات مالی مورد نیاز برای نگهداری آمبولانس‌ها و هزینه‌ها شد و افزود: مزایایی که به پرسنل این حوزه تعلق می‌گیرد بسیار کم است و از مسئولان شهرستان و دانشگاه تقاضا داریم که برای رفع این کمبودها مساعدت و پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.