فعالیت اتوبوس‌رانی و مترو طبق پروتکل‌ها

شهردار: باید همه برای مهار کرونا بسیج شویم

قدرت‌اله نوروزی، شهردار اصفهان، در یکی دیگر از برنامه‌های رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» حاضر شد تا ضمن ارائه مطالبی مهم به سؤالات شهروندان در مناطق مختلف پاسخ دهد. شهردار اصفهان در ابتدای سخنانش، درگذشت مرحوم مرتضی افروزی، مدیر املاک و آزادسازی شهرداری اصفهان را تسلیت گفت و اظهار کرد: «هرکسی با آزادسازی و احداث خیابان سر وکار داشته است می‌داند که او از جایگاه مهمی ‌برخوردار بود و با اخلاق نیکو با مردم برخورد می‌کرد. از فوت او بسیار متاثر هستم چون آن مرحوم همراه من در حال بازدید از یک پروژه بود.»

یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹

قدرت اله نوروزی ادامه داد: «شهر سرمایه بزرگی را از دست داد و شهرداری متاثر از این اتفاق ناگوار است و یقین دارم جبران چنین اتفاقاتی کار بسیار سختی است. به خانواده بزرگ شهرداری و شهروندان بابت فوت این مرد خدمتگزار، سخت‌کوش و مدافع حقـوق مردم تسلیت می‌گویم، چراکه فعالیت‌های او گنجینه‌ای از دانش بود.»  او در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به روز نکوداشت اصفهان تصریح کرد: «از 25 آبان تا یکم آذر برنامه‌های روز نکوداشت اصفهان است که این مناسبت را به همه شهرونـدان و دوستداران اصفهان تبریک می‌گویم. شرایط کرونا محدودیت‌های زیادی ایجاد کرده و امکان اجرای برنامه‌های میدان محور با این مناسبت مقدور نیست، به همین سبب سعی کردیم از طریق فضای مجازی بیشتر برنامه‌ها را اجرا کنیم که در این راستا 99 برنامه منتشر و اجرا می‌شود.»   
شهردار اصفهان از رونمایی 150 محصول فرهنگی اجتماعی در بخش‌های مختلف هم خبر داد و در ادامه صحبت‌هایش به فضاسازی در کنار پل‌های سطح شهر برای روز اصفهان اشاره کرد.
ادامه سخنان نوروزی مربوط شد به موضوع کرونا: «ستاد ملی مقابله با کرونا در کشور و استان تصمیماتی گرفته است و باید همه بسیج شویم و در این مبارزه جانکاه و سنگین، به صورت متحد عمل کنیم که برهمین اساس ساعات فعالیت مترو و اتوبوس‌رانی را تغییر دادیم؛ به طوری که ساعت کار متروی اصفهان از ساعت 6:15 دقیقه صبح با سرفاصله 15 دقیقه تا ساعت 19 و ساعت فعالیت و سرویس ‌دهی اتوبوس ‌‌های شهر از ۵:۳۰ صبح تا ۲۰ شب است.  او اشاره ای هم کرد به حضور شهرداری اصفهان در نمایشگاه CIIE چین: «این نمایشگاه با همکاری انجمن‌های مردم‌نهاد و رایزن‌های فرهنگی اصفهان در چین بدون حضور نیروهای شهرداری برگزار شد و شبکه ملی چین گزارشی یک ساعته از غرفه اصفهان در این نمایشگاه پخش کرد و مقامات چینی و ایرانی از غرفه اصفهان بازدید کردند.»

 افزایش بودجه ساماندهی محله بهرام آباد

ادامه صحبت‌های شهردار پاسخگویی به سؤالات شهروندان بود. نوروزی با اشاره به پیگیری یکی از شهروندان درباره عقب‌نشینی خانه‌ها در کنار چشمه باقرخان در منطقه 3 گفت: «مدیر منطقه 3 شهرداری اصفهان از این مکان بازدید کردند. بهتر است شهروندان برای دریافت پاسخ و صحبت رو در رو با مدیران، مباحث را دنبال کنند تا وقتی مدیران به منطقه می‌آیند بتوانند گفت وگو داشته باشند. درصددیم امسال بودجه این بخش را افزایش دهیم تا روند ساماندهی سرعت گیرد و مشکلات حل و فصل شوند.»
او درباره ساماندهی محله بهرام‌آباد در منطقه 8 هم که مطالبه یکی از ساکنان این محله بود، بیان کرد: سوم فروردین امسال که به اتفاق مدیر منطقه 8 از این محلات بازدید کردیم برخی مشکلات بررسی شد. خانه‌اصفهان در این منطقه، موقعیت خوبی دارد، اما ناگهان وارد محله بهرام‌آباد می‌شویم که شرایط نامساعدی دارد و در شأن اصفهان نیست. امتداد خیابان بهرام‌آباد به خیابان چمران منتهی می‌شود و پیگیری مشکلات به صورت جدی در این بخش لازم است. البته بسیاری از محلات آسفالت شد. اخیرا مدیر منطقه هم طرحی در رابطه با این محلات ارائه کرده است که می‌تواند فاصله طبقاتی را کاهش دهد. البته مشکل املاک قولنامه‌ای هم در این منطقه وجود دارد. در بودجه امسال باید ساماندهی بهرام‌آباد دردستور کار قرار گیرد.» شهردار اصفهان درباره ساماندهی ورودی شهرک امام حسین (ع) که مسدود شده است و فقط یک ورودی خاکی دارد، تصریح کرد: «جاده فرزانگان از مسیر دولت‌آباد به طرف خیابان آیت‌اله غفاری، احداث شده است و در حال حاضر تمرکز شهرداری روی این موضوع است تا تقاطع غیرهمسطح امید را در این بخش برای روان‌سازی مسیر ایجاد کنیم. زیرسازی و آسفالت شهرک هم در دستور کار است.» نوروزی ادامه داد: «طرح تقاطع امید هم آماده سازی شده است تا با احداث آن ورودی شهرک روان‌سازی شود. در خیابان فرزانگان به‌ویژه تقاطع امید کارگاه‌های متعددی بود که مرحوم افروزی در آزادسازی آن‌ها نقش مهمی‌ داشت.»

برخورداری محله حسین آباد از امکانات جدید شهری

شهردار اصفهان در خصوص ساماندهی خیابان حسین آباد به‌ویژه آزادسازی کنار مسجد اعظم و نبود پارکینگ در این محله که مطالبه یکی از ساکنان حسین‌آباد بود، گفت: «حسین‌آباد چندان مورد توجه قرار نگرفته است، درحالی‌که این منطقه، پرتراکم و نیازمند بسیاری از زیرساخت‌هاست؛ درصدد بودیم از ابتدای مدیریت شهری در این دوره برای رفع این گلوگاه چاره‌ای بیندیشیم؛ به همین سبب طرحی کنار مسجد اعظم پیش‌بینی کردیم تا با آزادسازی، امکانات جدیدی ایجاد شود. در حال حاضر، حدود 30 پلاک از 70 پلاک آزادسازی شده و بقیه هم در دست اقدام است. از شهروندان درخواست می‌کنم برای آزادسازی کمک کنند. این محله دارای استخر و کتابخانه است، اما پارکینگ ندارد که در همین آزادسازی‌ها احداث پارکینگ هم پیش بینی شده است.» نوروزی ادامه داد: «هرچند ممکن است مردم در مسیر آزادسازی‌ها به علت تعلق خاطری که به محل سکونت خود دارند، نارضایتی داشته باشند، اما بعد از احداث طرح‌ها این نارضایتی تبدیل به رضایت می‌شود.»

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.