می‌خواهم بهترین گلر فوتسال جهان شوم!

بلندپروازی‌های پدیده اصفهانی فوتسال بانوان

فصل جدید لیگ برتر فوتسال بانوان از روز جمعه آغاز می‌شود و دو تیم نامی‌نو و هیئت فوتبال اصفهان نمایندگی فوتسال نصف‌جهان را برعهده دارند. علاوه بر این دو تیم، اصفهانی‌های زیادی نیز در دیگر تیم‌های لیگ برتری حضور دارند که زینب کرمی یکی از آن‌هاست؛ دروازه‌بان جوانی که هفته گذشته از سوی سایت فوتسال پلنت، نامش در لیست 10 نفره دروازه‌بانان برتر فوتسال بانوان دنیا قرار گرفت. این سنگربان جوان که زمانی به واسطه علاقه‌اش به سوباسا شیفته فوتبال شده، چند فصلی است که در تیم مس رفسنجان بازی می‌کند و فصل گذشته به همراه این تیم به عنوان قهرمانی در لیگ دست یافت.

چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹

قرار گرفتن نام کرمی در این لیست و شروع لیگ برتر فوتسال بهانه‌ای شد تا گفت وگویی با این دروازه بان جوان داشته باشیم؛ گفت‌وگویی که پیش از تمرین و در سرویس تیم مس رفسنجان برگزار شد.

چه خبر از نظرسنجی سایت فوتسال پلنت؟! رأی نفرات اول تا دهم معلوم نشده است؟

فعلا که اطلاعی ندارم؛ انتخاب نفرات و امتیاز دهی به آن‌ها بر اساس عملکرد افراد و کارشناسان این سایت است.

فکر می‌کردید در این لیست جای بگیرید؟

سایت فوتسال پلنت، هر ساله چنین لیستی را منتشر می‌کند و بر اساس ارزیابی عملکردی که از تیم‌ها و بازیکنان مختلف در سراسر دنیا دارند، لیست برترین ها انتخاب می‌شود. با توجه به قهرمانی تیم مس رفسنجان، این اتفاق چندان دور از ذهن نبود؛ اما فکر نمی‌کردم در 20 سالگی در این لیست قرار بگیرم. خوشحالم که تیم مس رفسنجان و سرمربی تیم نیز در جمع برترین ها جای گرفته‌اند.

چه  شد سمت فوتسال رفتید؟

من ورزش را در اصفهان شروع کردم و در رشته فوتبال، در مسابقات کشوری دانش‌آموزی برای تیم ملی زیر 13 سال انتخاب شدم. برای اولین بار با تیم ملی زیر ۱۳ سال فوتبال به سریلانکا دعوت شدم و پس از آن با تیم ملی زیر ۱۶ سال بودم، ولی به دلیل قد کوتاهم به سمت فوتسال رفتم و بعدها عضو تیم سده لنجان شدم و با این تیم در مسابقات دسته سه در بندر عباس شرکت کردیم که همان‌جا شهناز یاری بازی مرا دید و به تیم ملی فوتسال جوانان دعوت شدم. زمانی که شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملی بود، اردویی در اصفهان برگزار کردند که من با تیم منتخبان اصفهان برابر آن‌ها بازی کردم و آن روز عملکرد خیلی خوبی داشتم که بهترین خاطره ورزشی من بود.

از انتخاب فوتسال پشیمان نیستید؟ ممکن است دوباره به فوتبال برگردید؟

من از اول به فوتسال علاقه داشتم، اما چون در این رشته تیم ملی نبود، به سمت فوتبال کشیده شدم و بعدها دوباره به فوتسال بازگشتم و چون علاقه زیادی دارم، حاضر نیستم آن را عوض کنم.

از لیگ برتر چه خبر؟ تیمتان در این فصل هم مدعی است؟

همیشه دفاع از قهرمانی از خود قهرمانی سخت‌تر است. تیم ما در گروه دشواری قرار گرفته و با چند تیم سخت هم‌گروه هستیم و در مقابل گروه دیگر راحت‌تر است. آمادگی خوبی داریم و امیدوارم نتایج خوبی کسب کنیم، البته در هفته اول با قرعه استراحت مواجه هستیم.

چطور شد در تیم‌های اصفهانی عضویت ندارید؟

سطح فوتسال اصفهان خوب است اما در بحث تیم‌داری چندان قوی نبوده‌ایم. در این فصل از تیم نامی‌نو پیشنهاد داشتم اما من با تیم مس رفسنجان تمدید کرده بودم و دیر به من پیشنهاد دادند. در لیگ برتر بازیکنان اصفهانی خوبی داریم که اگر همه آن‌ها در یک تیم جمع شوند، می‌توانیم همواره مدعی باشیم.

با توجه به قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان، فکر می‌کنید در این تیم بتوانید به جایگاه ثابتی برسید؟

من به تیم ملی بزرگ‌سالان دعوت شده‌ام، البته سال گذشته برای مسابقات کافا، به تیم ملی جوانان رفتم اما برای تصاحب دروازه‌بانی تیم ملی هم از انگیزه‌های زیادی برخوردار هستم. در حال حاضر فرزانه توسلی عزیز، سنگربان شماره یک تیم ملی است و فعلا تلاشم برای قرار گرفتن در لیست سه نفره دروازه‌بان‌های تیم ملی است.

با توجه به اینکه توسلی توانسته به موقعیت ممتازی در فوتسال برسد، این موضوع انگیزه‌ای برای شماست یا اینکه ممکن است عاملی برای مقایسه شود؟

خیلی‌ها به من گفته‌اند که جایگزین فرزانه توسلی هستم، اما هدفم این است که از الگوی خودم فراتر بروم و با وجود بلندپروازی زیاد می‌خواهم بهترین گلر جهان شوم.

به لژیونری هم فکر می‌کنید؟

قطعا. هر ورزشکار حرفه‌ای به لژیونر‌شدن فکر می‌کند و من نیز می‌خواهم حتما لژیونر شوم، البته مدنظر من بازی‌کردن در لیگ‌های اروپایی است تا بتوانم کیفیتم را برای بهترین‌شدن در دنیا بهتر کنم.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.