شاید سه جام!

کدام تیم‌های اصفهانی شانس قهرمانی دارند؟

در ورزش نمی‌توان پیش‌بینی کرد، اما در حالت خوش‌بینانه سه قهرمانی تیم‌های ورزشی در انتظار ورزش نصف‌جهان است و اگر شرایط همان‌طوری که می‌خواهیم پیش برود، تیم‌های والیبال و فوتبال سپاهان و فوتسال گیتی‌پسند می‌توانند سه جام قهرمانی را برای ورزش کشور به ارمغان بیاورند.

دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

شرایط کرونایی تأثیر زیادی بر وضعیت لیگ‌های ورزشی داشت و به جز لیگ برتر فوتبال که تنها تغییر آن عدم حضور تماشاگران بود، سایر لیگ‌های ورزشی را با تحولات جدیدی مواجه کرد که شکل و شمایل آن‌ها نیز دستخوش تغییرات شد. تغییر روند اجرای لیگ‌های ورزشی موجب شد تا برخی لیگ‌های همانند لیگ برتر هندبال در زمان محدودتری به سرانجام برسد. در این رقابت‌ها که سه تیم اصفهانی حضور داشتند، تیم سپاهان به عنوان سوم لیگ دست یافت تا دست مهد هندبال کشور از جام کوتاه بماند.
درحال‌حاضر لیگ‌های والیبال، بسکتبال، فوتبال بانوان و آقایان و فوتسال بانوان و آقایان همچنان در حال برگزاری است و تکلیف قهرمان چند لیگ سال آینده مشخص خواهد شد که در گزارش امروز مروری بر وضعیت تیم‌های باشگاهی نصف‌جهان در لیگ‌هایی که مدعی قهرمانی هستند، خواهیم داشت.

لیگ برتر والیبال

شروع رقابت‌های لیگ برتر والیبال به صورت دیدارهای رفت و برگشت بود، اما افزایش آمار مبتلایان به کرونا در تیم‌های لیگ برتری و خطراتی که بازیکنان و مربیان را تهدید می‌کرد، مسئولان لیگ را بر آن داشت تا رأی به برگزاری مسابقات به صورت متمرکز  بدهند. تیم والیبال سپاهان که به عنوان نماینده استان، دومین فصل حضورش در این رقابت‌ها را تجربه می‌کند، با رحمان محمدی راد، تیم آماده‌ای را راهی لیگ کرد. زردهای اصفهانی در مرحله گروهی موفق شدند چند هفته مانده به پایان مسابقات، صعودشان به مرحله پلی آف را قطعی کنند. در پایان مرحله مقدماتی، تیم سپاهان در صدر مرحله گروهی جای گرفت و تیم‌های شهرداری ارومیه، شهداب یزد، فولاد سیرجان، سایپا تهران، لبنیات هراز آمل، شهرداری گنبد و شهرداری ورامین نیز رتبه‌های دوم تا هشتم را به خود اختصاص دادند. در ادامه نیز  زمان دیدارهای مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال مردان قرعه‌کشی شد و بر این اساس، مرحله پلی‌آف لیگ برتر مردان سال ۹۹ به صورت متمرکز و دو برد از سه بازی، در سالن فدراسیون والیبال برگزار خواهد شد. دور رفت و برگشت این مسابقات، روزهای پنجم تا هشتم اسفندماه با روزی دو دیدار در ساعت‌های ۱۴ و ۱۷ پیگیری شده و در صورت نیاز به مسابقه سوم، این بازی‌ها روزهای نهم و دهم اسفندماه برگزار خواهد شد تا در نهایت، چهار تیم برتر برای حضور در مرحله نیمه نهایی معرفی شوند. سپاهان با نمایشی که در مرحله گروهی داشته، خود را به عنوان یک مدعی مطرح کرده،  اما اصل عملکرد این تیم در مرحله پلی آف و نیمه‌نهایی خواهد بود و درخشش یاران محمدی راد دور از انتظار نیست.

لیگ برتر فوتسال

شرایط کرونایی مسئولان سازمان لیگ را بر آن داشت مسابقات فوتسال را در مرحله گروهی در دو گروه برگزار کنند که تیم‌های گیتی پسند و بازارهای روز کوثر به عنوان دو نماینده فوتسال نصف جهان در دو گروه جای گرفته‌اند. برخلاف تیم بازارهای روز کوثر که اولین فصل لیگ برتری‌شدن را پشت سر می‌گذارد و انتظار زیادی از این تیم وجود ندارد، تیم گیتی‌پسند به عنوان قهرمان وارد مسابقات شده و بروز تغییرات در کادر فنی و بازیکنان در صورت قهرمان‌نشدن بعید نیست. گیتی‌پسند که برای این فصل وحید شمسایی را برای سرمربیگری انتخاب کرده، تمریناتش را خیلی زود شروع کرد و با توجه به تأخیر چند باره لیگ، دچار مشکلات زیادی شد. این تیم در مرحله گروهی، نتوانسته نتایجی را که از یک تیم مدعی انتظار می‌رود بگیرد، اما با حضور یک مربی شاخص به نام شمسایی و جمعی از ملی پوشان فوتسال ایران، مدعی‌بودن این تیم تا لحظه آخر دور از دسترس نیست. تیم اصفهانی در دو فصل گذشته و در گام پایانی لیگ، جام قهرمانی را به تیم مس سونگون و یاران علی افضل واگذار کرده است و باید دید در لیگ جاری می‌توانند انتقام دو ناکامی قبلی را بگیرند یا خیر؟

لیگ برتر فوتبال

تیم سپاهان با محرم نویدکیا روزهای خوبی را سپری می‌کند و هواداران این تیم بابت عملکرد کادر فنی و بازیکنان خوشحال و راضی هستند. تیم سپاهان که با 28 امتیاز و رتبه دومی نیم فصل را به پایان برده، در نیم‌فصل دوم به همراه تیم‌های سرخابی پایتخت مثلث مدعیان را تشکیل می‌دهند. زردهای اصفهانی که چندفصلی است طعم قهرمانی را نچشیده‌اند، انگیزه‌های بسیاری برای نتیجه‌گرفتن دارند، اما تجربه ثابت کرده در نیم‌فصل دوم امتیازگرفتن کار دشوارتری به نسبت نیم‌فصل اول است. یاران محرم نویدکیا برای کسب قهرمانی، هیچ فرصتی برای اشتباه‌کردن ندارند و هر تساوی نیز مأموریت این تیم برای قهرمانی را سخت می‌کنـــــد، اما وجود یک‌تیم همدل و کم‌حاشیه بزرگ‌ترین نقطه قوت سپاهان در مقایسه با استقلال و پرسپولیس است و می‌توانند با تکیه بر همین نکته مثبت کارشان را پیش ببرند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.