جرائم در اصفهان مهار شده است

فرمانده انتظامی استان در جمع خبرنگاران: از دوچرخه‌سواری بانوان، وضعیت سرقت در اصفهان، رشد تصادفات جرحی، کشف دستگاه‌های ماینر و اقدام برای ساماندهی بازار مرغ گفت

فرمانده انتظامی استان اصفهان روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه چهارشنبه آخر سال، آرام طی شد، بیان کرد: این موضوع نشئت‌گرفته از توجه مردم و فرهنگ غنی حاکم در سطح استان است. همچنین در روز طبیعت، مردم به رعایت حقوق شهروندان و عدم ایجاد تجمعات و دورهمی‌ها در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها دقت کردنــد. سردار مــحمــدرضــا میرحیدری با بیان اینکه طرح نوروزی در حوزه ترافیکی از 25 و در حوزه نیروی انتظامی از 27 اسفندماه آغاز شد و تا 14 فروردین‌ماه ادامه یافت، افزود: با کاهش محدودیت در ایام نوروز، بالغ‌بر 18 میلیون خودرو در سطح استان تردد داشتند؛ بااین‌حال سرقت با کاهش 11درصدی و جرائم خشن نیز با کاهش ۵۷درصدی در ایام نوروز همراه شد.

چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

افزایش میزان کشفیات

میرحیدری در ادامه سخنانش با بیان اینکه میزان کشفیات با افزایش 203 درصدی روبه‌رو بوده است، افزود: در ایام نوروز ۴۷درصد افزایش کشفیات انواع موادمخدر را داشته‌ایم؛ همچنین رشد 138درصدی کشفیات سلاح و کالاهای قاچاق ازجمله سیگار 753درصد، عتیقه‌جات 100درصد و مواد محترقه کم‌خطر 33درصد را شاهد بوده‌ایم. دستگیری‌ها نیز با رشد 162درصدی همراه بوده است. به گفته این مقام مسئول، میزان تصادفات درون‌شهری که همراه با خسارت بوده، در ایام نوروز کاهش یافته است. علاوه براین، میزان تصادفات فوتی نیز 28 درصد کاهش یافته است. این درحالی است که تصادفات جرحی با رشد 70درصدی همراه بوده است. به‌طورکلی تصادفات درون‌شهری در تعطیلات نوروزی 45درصد کاهش یافته است.

رشد تصادفات جرحی برون‌شهری

فرمانده انتظامی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادث برون‌شهری در ایام تعطیلات نوروز گفت: در این ایام، تصادفات جرحی با رشد 63 درصدی و تصادفات فوتی با رشد 25درصدی همراه بوده است. میرحیدری در ادامه با اشاره به مهار جرائم در استان اصفهان بیان کرد: در حال حاضر توانسته‌ایم میزان جرائم مرکز استان اصفهان را مهار کنیم؛ به حدی که این جرائم به زیر 50 درصد رسیده است و این مسئله در ده سال گذشته تاکنون، موضوعی بی‌نظیر به شمار می‌آید.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در طول سال 99، پلیس موفق به کاهش 67درصدی سرقت طلافروشی‌ها شد، تصریح کرد: سرقت از بانک‌ها نیز در این سال به صفر رسید؛ همچنین سرقت از مغازه با کاهش 5 درصدی و سرقت از منازل با کاهش 14 درصدی روبه‌رو بوده است. به گفته سردار میرحیدری، سرقت از اتومبیل، موتورسیکلت، کیف‌قاپی، محموله، احشام، جیب‌بری و داخل اتومبیل به ترتیب با کاهش 21، 6، 2، 24، 28، 31 و 3درصدی همراه بوده است؛ این در حالی است که سرقت همراه با جرائم خشن با رشد 2درصدی در 1399 همراه بوده است. فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به افزایش سرقت اماکن در سال گذشته در اصفهان، اظهار کرد: این موضوع ناشی از عدم ساماندهی ضایعات‌فــروشــی‌هـــاســـت. این موضوع با استاندار نیز مطرح شده و به دنبال این هستیم که وضعیت آشفته‌ای را  که ضایعاتی‌ها در استان اصفهان دارند (چه مراکزی اقدام به جمع‌آوری این اقلام می‌کنند و چه مراکزی که آن‌ها را می‌خرند؛ همچنین آن دسته‌ای که به‌صورت سیار در محلات حضور پیدا می‌کنند) ساماندهی کنیم. به گفــتـــه مـــیــرحیــدری در 1399 کشفیات اموال سرقت‌شده با رشد 10درصدی و کشفیات مواد مخدر نیز با افزایش ۱۹درصدی همراه بوده است؛ همچنین 50 تن انواع موادمخدر هم در استان اصفهان کشف شده است. در ایام نوروز امسال نیز بیش از چهار تن مواد مخدر کشف شده است.
به گفته این مقام مسئول، در سال گذشته کشف سلاح با رشد 53درصدی همراه بوده است؛ چهارهزارو۶۰۰ مأموریت سایبری نیز در حوزه جرم‌یابی در فضای مجازی و رصد اخبار و رسیدگی به شکایات مردم و راهنمایی و اقدامات پیشگیری از جرم صورت گرفته است.

پلمب 96 خانه استیجاری با گردانندگان فساد

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه با اشاره به پلمب 96 خانه استیجاری در ایام نوروز گفت: گردانندگان این خانه‌ها معمولا افراد فاسد غیربومی بودند که با تشکیل باندهای مختلف، وجهه شهر را خدشه‌دار کرده بودند. میرحیدری در ادامه سخنانش با اشاره به ساماندهی وضعیت مرغ در استان، افزود: نزدیک به 78 دستگاه خودرو که حمل مرغ به خارج از استان را انجام می‌دادند، متوقف و محموله آن‌ها بین مردم توزیع شد. این‌گونه از خروج بالغ‌بر 300 تن مرغ پیش از ایام عید به خارج از استان جلوگیری شد.فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه تعداد زیادی دستگاه ماینر کشف ‌شده است، تصریح کرد: اما دراین‌باره خلأ قانونی وجود دارد که کمیته‌ای ویژه در معاونت سیاسی تشکیل و مسئله مطرح شده تا نحوه برخورد با این موضوع مشخص شود.میرحیدری در رابطه با دوچرخه‌سواری زنان گــفــت: دســتــگاه‌هــای مــتــولی دراین‌باره باید رویه یکسانی در پیش بگیرند تا هم مردم و هم پلیس تکلیف خود را بدانند. این‌گونه که فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در ایام نوروز به‌طور میانگین، روزانه دوهزار و 500 خودرو به دلیل ممنوعیت تردد تذکر شفاهی دریافت کردند و یک‌هزارو 500 خودرو به مبدأ سفر برگشت داده شدند و 90 دستگاه نیز به مبلغ 500 هزار تومان جریمه شدند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.