آسیه دهباشی

ورزش با نظر پزشک خطرات را کمرنگ می‌کند

ارتباط پزشکی و ورزش، ارتباطی دوسویه، تنگاتنگ و نزدیک است. ورزش و فعالیت‌های بدنی، به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و ارکان سبک زندگی‌‌(LIFESTYLE)  همیشه مدنظر پزشکان قرار داشته است. بر اساس نظر محققان و کارشناسان نیز تا 50‌ درصد علل و عواملی که مانع ارتقاء سلامت فرد و جامعه می‌شوند، مربوط به مجموعه عواملی است که از آنها به عنوان «سبک زندگی» یاد می‌شود. اگر بخواهیم مثال بزنیم؛ چاقی، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه ناسالم و غیربهداشتی، آلودگی هوا، آلاینده‌های محیطی، استرس و اضطراب فزاینده زندگی امروزی و... که نقش آنها در بروز و شیوع بیماری‌های مختلفی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های تنفسی، سرطان‌ها و... ثابت شده است، از اشکالات سبک زندگی هستند اما با اصلاح آن‌ها می‌توان تا حدود زیادی از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کرد و یا روند درمان آنها را سرعت بخشید. 
 

سه شیرهای ناکام

نگاهی به ناکامی‌های تیم ملی انگلستان و بررسی دلایل آن
انگلستان نخستین محل شکل گیری و گسترش فوتبال است و از آغاز این ورزش جهانی و هیجان انگیز، نزدیک به 160 سال گذشته و با قاطعیت می‌توان بیان کرد که انگلستان در شروع و پس از آن در نوآوری‌های این ورزش بسیار تاثیر گذار بوده است.نخستین جوانه‌های شکل گیری فوتبال در کشورهای مختلف جهان همچون هلند، برزیل، آرژانتین و اتریش نیز به دست مربیان انگلیسی و یا دانش آموختگان آن کشورها در بریتانیا شکل گرفته است. این موضوعات سالیان سال دلیل فخر فروشی انگلیسی‌ها بوده و حتی در بدترین شرایط فوتبالی خودشان نیز از آن برای اعاده حیثیت فوتبالی خود استفاده می‌کردند، اما با این حال تیم ملی این کشور یکی از بزرگترین ناکام‌ها در تمام طول تاریخ بوده است

رژه نیروهای مسلح در اصفهان

مراسم رژه نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد. 

گفت‌وگو با خلبان سرهنگ «آرتیم ملیکیان»؛ تنها خلبان ارمنی در هشت‌سال جنگ تحمیلی که سردار قاسم سلیمانی او را ستود
همراه با «سردار سرتیپ دوم علی اسحاقی»، بنیان‌گذار و مبدع جنگ الکترونیک در هشت سال دفاع مقدس
گفت‌وگو با حجت‌الاسلام سرهنگ خلبان «سیدنورالدین حسینی» که در دو لباس روحانیت و خلبانی به کشورش خدمت کرد/ بخش دوم

«درود بر شرف تو ارمنی!»

گفت‌وگو با خلبان سرهنگ «آرتیم ملیکیان»؛ تنها خلبان ارمنی در هشت‌سال جنگ تحمیلی که سردار قاسم سلیمانی او را ستود
سنگ‌فرش‌های کوچه سنگ‌تراش‌ها را گز می‌کنیم تا برسیم به کد «ارمنی». او را بر فراز آسمان با این کد می‌شناختند. پیداکردن خانه‌اش سخت نیست. سر کوچه‌شان پلاک زده‌اند؛ «کوچه شهید هاکوپیان». پله‌های زیادی بالا می‌رویم و می‌رسیم به خانه‌ای که بر بلندای پرواز اوج گرفته است. لباس خلبان آویزان است، کلاه هلمت او روی استند سالن پذیرایی جا خوش کرده، پلاک جنگی و صلیب مسیح سال‌هاست توی گردنش نشسته و ماکت هلی‌کوپتر هرروز روی دستانش بالا و پایین می‌رود. خانه پر از خاطرات آسمان است؛ حکم‌های تشویقی، افتخارات پروازی، بال شکسته و دوربین شکاری! عشق به هلی‌کوپتر 205، یکی از آن عشق‌هایی است که توی خانه پررنگ‌تر است. ارادتش به حضرت عباس(ع) در کلامش بغض می‌شود، اشک می‌شود! می‌گوید در دوران جنگ، چون وهب نصرانی تا آخرین لحظات از امامش دفاع کرده است. در این خانه خاطره‌پشت‌خاطره کنار هم نشسته است؛ میزی پر از قاب عکس‌های خانوادگی که در میان آن‌ها عکس سردار حاج قاسم سلیمانی نیز به چشم می‌آید. نام این خلبان ارمنی، سرهنگ تمام، «آرتیم ملیکیان» است؛ مردی که بیش از 10 سال است مختصات پروازی‌اش حول‌وحوش ویلچر «کاتیا»، همسرش، می‌چرخد.
 

شنود عراقی‌ها؛ رمز پیروزی «فرمانده کل قوا»

همراه با «سردار سرتیپ دوم علی اسحاقی»، بنیان‌گذار و مبدع جنگ الکترونیک در هشت سال دفاع مقدس

علی اسحاقی در سه‌سالگی به همراه خانواده‌اش از درچه اصفهان به عراق مهاجرت می‌کند و تا پایان دوران دبیرستان یعنی زمانی که حزب بعث روی کار می‌آید و به آزار و اذیت و اخراج ایرانیان می‌پردازد، آنجا می‌مانند و سپس به ایران بازمی‌گردند. دوره سربازی را در گارد شاهنشاهی می‌گذراند و آنجا با جنگ الکترونیک آشنا می‌شود. پس از سربازی کار در ذوب‌آهن اصفهان و توانیرو را تجربه می‌کند؛ ولی به دلیل ناعدالتی از هر دو استعفا می‌دهد و به خریدوفروش و تعمیرات موتورسیکلت روی می‌آورد. می‌گوید در این حرفه، درآمد بسیار خوبی عایدش می‌شود و خیلی‌ها دیگر او را با نام «حاج علی موتوری» می‌شناسند. علی اسحاقی، زمان انقلاب در فعالیت‌های انقلابی مشارکت فعال داشت. با پیروزی انـــقلاب بــرای خــوابــاندن غــائله‌ها مأموریت‌های مختلفی به گنبدکاووس و سیستان و بلوچستان می‌رود و بلافاصله با شروع جنگ با خانواده و چهار فرزندش راهی جنوب می‌شود. «سردار سرتیپ دوم علی اسحاقی» که به‌عنوان معاون اطلاعات عملیات در جبهه خدمت می‌کند، پس از مدتی مجموعه کوچکی را در واحد اطلاعات به نام «شنود» راه‌اندازی می‌کند و نقش و تأثیر موفق شنود در عملیات‌های مختلف سبب می‌شود تا این واحد از عملیات فتح‌المبین به بعد، با نام واحد «جنگ الکترونیک» نقش‌آفرینی کند. خاطرات او در کتابی به نام «جنگ الکترونیک» به رشته تحریر درآمده است.

پروازی دیگر

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام سرهنگ خلبان «سیدنورالدین حسینی» که در دو لباس روحانیت و خلبانی به کشورش خدمت کرد/ بخش دوم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سرهــنــگ خلبان «سید نورالدین حسینی»، بهمن‌ماه سال 53 وارد ارتش می‌شود. به دلیل سرپرستی چند بچه نیازمند و کسب درآمد طلبگی را رها می‌کند. از شیراز به هوانیروز اصفهان می‌آید. گواهینامه خلبانی می‌گیرد و پس‌ازآن دوره تخصصی خلبانی هلی‌کوپتر کبرا می‌بیند. پس از انقلاب هم‌زمان با جنگ‌های کردستان تصمیم می‌گیرد از ارتش استعفا بدهد و دوباره وارد حوزه شود؛ اما پدرش اجازه نمی‌دهد و می‌گوید برای لباسی که بر تن کرده‌ای، هزینه بسیاری شده، حالا که نیاز کشور است، باید کمک کنی. او در ارتش می‌ماند و هم‌زمان با آن دروس حوزه را ادامه می‌دهد. سال 60 ملبس می‌شود و در هر  دو لباس خدمت می‌کند. به‌عنوان خلبان مأموریت می‌رود و هم‌زمان به‌عنوان روحانی در منطقه اعزام می‌شود. صبح تا ظهر پرواز می‌کند. ظهر لباس روحانیت بر تن می‌کند و نماز می‌خواند و مسائل عقیدتی را بازگو می‌کند. اوایل اعتراض‌هایی هم می‌شود که باید یک لباس را انتخاب کند؛ ولی وقتی می‌بینند در هر دو لباس مسئولانه تلاش می‌کند، از او حمایت می‌کنند. در بیشتر عملیات‌های غرب و جنوب حضور داشته و ساعات زیادی با شهید شیرودی و شهید کشوری هم پرواز بوده است. با بیش از 1200 ساعت پرواز با هلی‌کوپتر کبرا  جانباز 53 درصد است. آشنایان او را سید صدا می‌زدند و غریب‌ترها سرهنگ. سید، خلبانی را بهترین درس عملی خداشناسی می‌داند. آنچه در ادامه می‌خوانید، بخش دوم گفت‌وگوی اصفهان زیبا با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سرهنگ خلبان «سید نورالدین حسینی» است که بخش اول در تاریخ یکشنبه 8 خرداد منتشر شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - آسیه دهباشی