اقتصاد

دستگاه قضا در ترازوی قضاوت

از یکم تا هفتم تیرماه، هم‌زمان با سالگرد شهادت معمار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، شهید آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی و 72تن از یاران صدیق انقلاب که باعنوان هفته قوه‌قضائیه نام‌گذاری شده است، عملکرد و دستاوردهای این قوه در طول یک سال در معرض دید صاحبان حقیقی انقلاب قرار می‌گیرد. به این بهانه مروری خواهیم داشت بر شاخص‌ترین اقدامات قوه‌قضائیه با ریاست غلامحسین محسنی‌اژه‌ای.

درمان طبیعی برای رفلاکس معده

نگاهی به اختلال‌های دستگاه گوارشی
بسیاری از ما پس از غذاخوردن دچار رفلاکس معده می‌شویم و از این لحاظ نگران و کلافه هستیم. دراین‌صورت بهتر است بدانید دلیل این اختلال چیست و چطور می‌توان از راه طبیعی و ساده خود را درمان کرد. راهکارهایی در پزشکی وجود دارد که با خوردن داروهای شیمیایی این مسئله به طور موقت حل می‌شود؛  اما در طب سنتی به درمان و رفع این مشکل توجه ویژه شده است. بدین‌منظور نظر جواد کاردانپور، محقق طب‌سنتی و مشاور تغذیه سالم را جویا شدیم که می‌توانید  مطالعه کنید.
 

چهارباغ؛ الگوی بلوارهای غربی

گفت‌وگو با محمدحسین فروغی، پژوهشگر، درباره معماری چهارباغ اصفهان
دکتر محمدحسین فروغی، پژوهشگر، مؤلف و دانش‌آموخته دکتری تاریخ است که چندی قبل در نشست «چهارباغ؛ از دیروز تا امروز» در موزه گرمابه علیقلی‌آقا به تاریخ شکل‌گیری خیابان چهارباغ پرداخته بود. به بهانه این نشست که  به همت مرکز اصفهان‌شناسی و خانه  ملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شده بود، به سراغ او رفتیم تا پرسش‌هایی را درباره پیدایش خیابان چهارباغ و کارکردهای آن مطرح کنیم. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
 
از تغییر شغل فروشندگان لوازم‌خانگی تا بازار داغ تعمیرات تقلبی
بررسی مشکلات تعاونی‌های منابع طبیعی استان از زبان فعالان این بخش
متولیان از موانع سرمایه‌گذاری در بخش هتلداری اصفهان می‌گویند

خرید لوازم‌خانگی رؤیا شد

از تغییر شغل فروشندگان لوازم‌خانگی تا بازار داغ تعمیرات تقلبی

متولیان صنف لوازم‌خانگی اصفهان از افزایش 50درصدی قیمت لوازم‌خانگی درمقایسه با سال گذشته خبر می‌دهند. این افزایش قیمت درحالی اتفاق افتاده که سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بازهم با افزایش 10 تا 15درصدی افزایش قیمت لوازم‌خانگی موافقت کرده است. 

نهاده به دامدار واقعی نمی‌رسد!

بررسی مشکلات تعاونی‌های منابع طبیعی استان از زبان فعالان این بخش
شرکت تعاونی‌های منابع طبیعی اصفهان (یکی از زیرمجموعه‌های تعاونی‌های کشاورزی) با چالش‌های مختلفی دست‌به‌گریبان‌‌ هستند. این‌طور که برخی فعالان این حوزه می‌گویند، نهاده‌های دامی به تعاونی‌های مرتع‌داران که تمامی اعضایشان پروانه دارند، تعلق نمی‌گیرد و فقط در اختیار تعاونی‌های دامداران قرار می‌گیرد؛ این در حالی است که اعضای تعاونی‌های دامداران الزامی برای گرفتن پروانه ندارند و هر شخص می‌تواند ادعا کند دامدار است و عضو این اتحادیه شود. باوجوداین تفاسیر نهاده‌ها به دست دامدار واقعی نمی‌رسد.
 

فقط 2 پنج‌ستاره در قلب گردشگری کشور

متولیان از موانع سرمایه‌گذاری در بخش هتلداری اصفهان می‌گویند
درحالی‌که بسیاری از کشورها برای جذب گردشگر تمامی ظرفیت‌های خود را به کار می‌گیرند و به اقداماتی همچون ساخت هتل‌های با ستاره بیشتر متوسل می‌شوند، اما سهم استان اصفهان به‌عنوان مهم‌ترین شهر توریستی کشور فقط دو هتل پنج ستاره است. در حال حاضر وضعیت اقتصادی به نحوی است که وقتی سرمایه‌گذاران درجایی سرمایه‌گذاری می‌کنند، انتظار دارند برگشت سرمایه‌شان بلافاصله صورت بگیرد؛ ولی سرمایه‌گذاری در صنعت هتل‌سازی به‌گونه‌ای است که فرد مجبور است مدت‌ها برای بازگشت سرمایه‌اش صبر کند. متولیان هتلداری اصفهان نیز از فعالیت اماکن غیرقانونی در اصفهان گلایه‌مندند و از این موضوع به‌عنوان مانعی برای ترغیب سرمایه‌گذاران در بخش هتل‌سازی یاد می‌کنند.
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - اقتصاد