بازار

ورزش با نظر پزشک خطرات را کمرنگ می‌کند

ارتباط پزشکی و ورزش، ارتباطی دوسویه، تنگاتنگ و نزدیک است. ورزش و فعالیت‌های بدنی، به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و ارکان سبک زندگی‌‌(LIFESTYLE)  همیشه مدنظر پزشکان قرار داشته است. بر اساس نظر محققان و کارشناسان نیز تا 50‌ درصد علل و عواملی که مانع ارتقاء سلامت فرد و جامعه می‌شوند، مربوط به مجموعه عواملی است که از آنها به عنوان «سبک زندگی» یاد می‌شود. اگر بخواهیم مثال بزنیم؛ چاقی، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه ناسالم و غیربهداشتی، آلودگی هوا، آلاینده‌های محیطی، استرس و اضطراب فزاینده زندگی امروزی و... که نقش آنها در بروز و شیوع بیماری‌های مختلفی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های تنفسی، سرطان‌ها و... ثابت شده است، از اشکالات سبک زندگی هستند اما با اصلاح آن‌ها می‌توان تا حدود زیادی از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کرد و یا روند درمان آنها را سرعت بخشید. 
 

سه شیرهای ناکام

نگاهی به ناکامی‌های تیم ملی انگلستان و بررسی دلایل آن
انگلستان نخستین محل شکل گیری و گسترش فوتبال است و از آغاز این ورزش جهانی و هیجان انگیز، نزدیک به 160 سال گذشته و با قاطعیت می‌توان بیان کرد که انگلستان در شروع و پس از آن در نوآوری‌های این ورزش بسیار تاثیر گذار بوده است.نخستین جوانه‌های شکل گیری فوتبال در کشورهای مختلف جهان همچون هلند، برزیل، آرژانتین و اتریش نیز به دست مربیان انگلیسی و یا دانش آموختگان آن کشورها در بریتانیا شکل گرفته است. این موضوعات سالیان سال دلیل فخر فروشی انگلیسی‌ها بوده و حتی در بدترین شرایط فوتبالی خودشان نیز از آن برای اعاده حیثیت فوتبالی خود استفاده می‌کردند، اما با این حال تیم ملی این کشور یکی از بزرگترین ناکام‌ها در تمام طول تاریخ بوده است

رژه نیروهای مسلح در اصفهان

مراسم رژه نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد. 

نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بازهم در مسیر گرانی است
بازگشایی راه واردات گوشت قرمز با تلاش مافیای بازار
چرا عملکرد خودروسازان در دهه‌های اخیر رضایت مردم و مسئولان را برآورده نکرده است؟

چای هم لاکچری می‌شود؟

نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بازهم در مسیر گرانی است

آیا چای گران می‌شود؟ برخی از فعالان بازار معتقدند وضعیت بازار چای مشخص نیست و احتمال ثبات قیمت‌ها در صورت توافق در وین و نزولی‌شدن نرخ ارز وجود دارد. در مقابل عده‌ای از گرانی چای درپی کاهش یارانه‌های پرداختی از سوی دولت می‌گویند. رصد بازار نیز از افزایش تقاضا برای چای حکایت می‌کند و این روزها زمزمه گرانی چای بیشتر از سوی مردم عادی شنیده می‌شود. شماری از خانواده‌ها به خرید مقادیر زیادی چای روی آورده‌اند تا با ایجاد جو روانی و تحریک به خرید بیشتر چای، به خود خودی عامل مؤثری بر رشد قیمت‌ها باشند.

گرانی، رمق کسب‌وکار عکاسان را گرفت

عکاسان به فروش دوربین دست‌دوم روی آورده‌اند

نرخ ارز اگرچه بالا و پایین می‌رود؛ ولی در بازار دوربین‌های عکاسی، قیمت‌ها حد پایین ندارد، بلکه مدام اوج می‌گیرد؛ تاجایی که قیمت دوربین عکاسی به 200 میلیون تومان هم رسیده است. این گرانی به تعبیر عکاسان، اشـتـغـال در حوزه عـکـس و فیلم‌برداری را هدف گرفته است و همین امروز شمار زیادی از آتلیه‌داران، کسب‌وکار خود را تعطیل کرده‌اند و در اینستاگرام صفحه کاری راه انداخته‌اند. عده‌ای از عکاسان نیز راهی جدید برای امرار معاش خود پیش گرفته‌اند و به عرضه دوربین‌های دیجیتال دست‌دوم روی آورده‌اند.

مافیای گوشت قرمز بازار را ملتهب کرد

بازگشایی راه واردات گوشت قرمز با تلاش مافیای بازار

گرانی گوشت قرمز سوغات زمستان 1400 برای سال 1401 است تا یک بازار نوسانی در آخرین روزهای سال جاری رقم بخورد. گزارش‌های میدانی و گفت‌وگو با فعالان بازار گوشت قرمز نشان می‌دهد کمبودی در بازار وجود ندارد و حتی عرضه گوشت قرمز بیشتر از تقاضاست. با این حال قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز درجه یک در بعضی از سایت‌ها 230 هزار تومان هم درج شده است. رئیس شورای تأمین دام کشور علت رشد قیمت گوشت قرمز را جوسازی‌های مافیا برای بازگشایی راه واردات این کالا می‌داند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - بازار