بازار

خرید لوازم‌خانگی رؤیا شد

از تغییر شغل فروشندگان لوازم‌خانگی تا بازار داغ تعمیرات تقلبی

متولیان صنف لوازم‌خانگی اصفهان از افزایش 50درصدی قیمت لوازم‌خانگی درمقایسه با سال گذشته خبر می‌دهند. این افزایش قیمت درحالی اتفاق افتاده که سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بازهم با افزایش 10 تا 15درصدی افزایش قیمت لوازم‌خانگی موافقت کرده است. 

بار سنگین اقدامات غلط دولت‌های گذشته بر دوش اصفهان

محمد نورصالحی: با نگاه «برخورداری»، به اصفهان ظلم شده است
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه آب موردنیاز استان را نمی‌توان در شهر و داخل استان تأمین کرد و به‌طور حتم حمایت ملی می‌خواهد، گفت: استان اصفهان در گذشته با کمبود آب روبه‌رو نبود؛ اما با اقدامات غلط دولت‌های گذشته این مشکلات و مسائلی همچون فرونشست به دلیل کاهش منابع زیرزمینی و آلودگی هوا به دلیل استقرار صنایعی که آلاینده هستند، به اصفهان تحمیل شده است. 
 

مترجم پیام آسمانی برای اهالی زمین

عظمت شهیدبهشتی در قامت یک ملت بود

در نسبت امام خمینی و شهید بهشتی، امام‌خمینی دارای دو ساحت بود. 

نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بازهم در مسیر گرانی است
بازگشایی راه واردات گوشت قرمز با تلاش مافیای بازار
چرا عملکرد خودروسازان در دهه‌های اخیر رضایت مردم و مسئولان را برآورده نکرده است؟

چای هم لاکچری می‌شود؟

نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بازهم در مسیر گرانی است

آیا چای گران می‌شود؟ برخی از فعالان بازار معتقدند وضعیت بازار چای مشخص نیست و احتمال ثبات قیمت‌ها در صورت توافق در وین و نزولی‌شدن نرخ ارز وجود دارد. در مقابل عده‌ای از گرانی چای درپی کاهش یارانه‌های پرداختی از سوی دولت می‌گویند. رصد بازار نیز از افزایش تقاضا برای چای حکایت می‌کند و این روزها زمزمه گرانی چای بیشتر از سوی مردم عادی شنیده می‌شود. شماری از خانواده‌ها به خرید مقادیر زیادی چای روی آورده‌اند تا با ایجاد جو روانی و تحریک به خرید بیشتر چای، به خود خودی عامل مؤثری بر رشد قیمت‌ها باشند.

گرانی، رمق کسب‌وکار عکاسان را گرفت

عکاسان به فروش دوربین دست‌دوم روی آورده‌اند

نرخ ارز اگرچه بالا و پایین می‌رود؛ ولی در بازار دوربین‌های عکاسی، قیمت‌ها حد پایین ندارد، بلکه مدام اوج می‌گیرد؛ تاجایی که قیمت دوربین عکاسی به 200 میلیون تومان هم رسیده است. این گرانی به تعبیر عکاسان، اشـتـغـال در حوزه عـکـس و فیلم‌برداری را هدف گرفته است و همین امروز شمار زیادی از آتلیه‌داران، کسب‌وکار خود را تعطیل کرده‌اند و در اینستاگرام صفحه کاری راه انداخته‌اند. عده‌ای از عکاسان نیز راهی جدید برای امرار معاش خود پیش گرفته‌اند و به عرضه دوربین‌های دیجیتال دست‌دوم روی آورده‌اند.

مافیای گوشت قرمز بازار را ملتهب کرد

بازگشایی راه واردات گوشت قرمز با تلاش مافیای بازار

گرانی گوشت قرمز سوغات زمستان 1400 برای سال 1401 است تا یک بازار نوسانی در آخرین روزهای سال جاری رقم بخورد. گزارش‌های میدانی و گفت‌وگو با فعالان بازار گوشت قرمز نشان می‌دهد کمبودی در بازار وجود ندارد و حتی عرضه گوشت قرمز بیشتر از تقاضاست. با این حال قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز درجه یک در بعضی از سایت‌ها 230 هزار تومان هم درج شده است. رئیس شورای تأمین دام کشور علت رشد قیمت گوشت قرمز را جوسازی‌های مافیا برای بازگشایی راه واردات این کالا می‌داند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - بازار