امیرعباس شریفی

دلارهایی که دور ریخته نشد!

بررسی حضور چند بازیکن خارجی موفق در ادوار لیگ برتر ایران

تاکنون ۲۰ دوره از آغاز رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران به اتمام رسیده و در این سال‌ها بازیکنانی از کشورهای مختلف برای تیم‌های حاضر در لیگ برتر به میدان رفته‌اند. با وجود اینکه بسیاری از بازیکنان خارجی، هیچ دستاوردی برای تیم‌هایشان نداشته‌اند و تنها یک پرونده جدید برای تیم‌های ایرانی در فیفا بازکرده‌اند؛ اما درهر فصل شاهد چند بازیکن باکیفیت و خوب خارجی هم در فوتبال ایران بوده‌ایم. در این گزارش به بررسی تعدادی از بازیکنان برتر خارجی در فوتبال ایران، خواهیم پرداخت.

اوج جذابیت اینجاست

اصفهان زیبا به استقبال فینال یورو رفت

با تعیین قهرمان یورو ۲۰۲۰، پرونده جذاب ترین رویداد فوتبالی دوران پسا کرونا بسته می شود تا علاقه مندان به فوتبال بعدها حسرت این ایام را بخورند. ورزشگاه ومبلی لندن میزبان دیدار فینال یورو ۲۰۲۰ است و دو تیم ایتالیا و انگلیس برای شناخت قهرمان این دوره از رقابت ها به مصاف هم میروند. سرویس ورزشی اصفهان زیبا که در طول این رویداد با گزارش های جذاب با شما همراه بود، با یک پادکست به استقبال دیدار فینال رفته است.

جام اشتباهات!

مهم‌ترین حذف شده‌های یورو چه تیم‌هایی بودند؟

با رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی یورو و مشاهده نمودار حذفی می‌توان به این نتیجه رسید که قهرمان جهان در سال 2014، قهرمان جهان در سال 2018، نایب قهرمان جهان در سال 2018، قهرمانی یورو 2016 و لیگ ملت‌های اروپا و نایب قهرمان جهان در سال 2010 دیگر در تورنمنت حضور ندارند. تورنمنت عجیبی که کمتر کسی فکر می‌کرد بدین گونه پیش برود، البته که نحوه برخورد تیم‌ها در دور حذفی که توسط یوفا برنامه ریزی شده بود، نیز در این قضیه بی تاثیر نبود، اما نباید از توزیع قدرت بین همه تیم‌ها و رشد همه آن‌ها حتی تیم‌های درجه 2 و 3 اروپا به سادگی گذشت.

در ستایش اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان که یک سال از درگذشت او سپری می‌شود
مروری بر مربیان بسیار جوان دنیای فوتبال
بررسی نحوه پیدایش مربیان آلمانی نوین و فوتبال روز دنیا

به یاد ال دیگو

در ستایش اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان که یک سال از درگذشت او سپری می‌شود

خوشبختی از دید ال دیگو تعریف عجیبی داشت. اگر یک توپ به او می‌دادید او خوشبخت‌ترین و خوشحال‌ترین انسان بر روی کره زمین بود، همین‌قدر ساده اما بسیار بلند پروازانه، ساده همچون خوشحالی با توپی کوچک که در کودکی روز و شب خودش را با آن می‌گذراند و بلند پروازانه همچون وقتی‌که ناپل را به معبدی برای ستایش خویش تبدیل کرد.

بسیار جوان‌ها، می‌درخشند!

مروری بر مربیان بسیار جوان دنیای فوتبال

مربیان، یکی از مهم‌ترین ارکان هر تیم فوتبالی برای موفقیت هستند و بدون آن‌ها یک تیم فاقد استراتژی غلبه بر حریفان خواهد بود. معمولا مربیان سن بالا و باتجربه‌تر با موهای خاکستری و چین‌وچروک روی صورتشان که از سال‌ها یادگیری و مطالعه روی این بازی زیبا به‌دست‌آمده است، برای مربیگری توسط مدیران باشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شوند.

فوتبال به سبک ژرمن‌ها

بررسی نحوه پیدایش مربیان آلمانی نوین و فوتبال روز دنیا

صحبت درباره فوتبال روز دنیا و موفقیت مربیان آلمانی، بحث داغ این روزهای محافل فوتبالی است. در واقعیت نیز جذابیت این سبک و شور و حرارتی که در فوتبال آلمانی قرار دارد وصف ناشدنی است، اما به راستی دلیل موفقیت مربیان آلمانی و فوتبال نوین در چیست؟ بحث فقط تاکتیک است یا مسائل دیگری نیز تاثیر گذار هستند؟

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - امیرعباس شریفی