امیر عباس شریفی

ما به جنگ نیاز داشتیم، نه جنگ به ما!

روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از مدرسه «ملاعبدالله» اصفهان تا عملیات«کربلای چهار»/ بخش اول
می‌گوید هفده سالم بود، رفتم جبهه؛ اما چهره‌ام، بیست-بیست‌ویک‌ساله، نشانم می‌داد. پنجم ابتدایی را که می‌خواند، مدرسه را کنار می‌گذارد و راه «حوزه» را پیش می‌گیرد و در امتداد آن راه «انقلاب» و «جنگ» را...! انقلاب که پیروز می‌شود، مسئولیت مدرسه علمیه «ملاعبدالله» را بر دوشش می‌گذارند؛ همان مدرسه‌ای که هنوز هم در انتهای بازار میدان امام، جا خوش کرده و چراغش روشن است! سال 59 در میان همه فعالیت‌های علمی، تبلیغی و فرهنگی که اینجا در اصفهان داشته است، «غیررسمی» راه «گلف» و «آبادان» را پیش می‌گیرد و چندماهی را به رتق‌وفتق امور جنگ در همان حوالی می‌پردازد؛ اما به‌مرور احساس می‌کند حضور چندماهه‌اش در جبهه به فعالیت‌هایش ضربه می‌زند و همین می‌شود که بیشتر «اصفهان» می‌ماند و منتظر تا عملیاتی طراحی شود و «رزمی تبلیغاتی» برود جبهه! او جنگ را از «شکست حصر آبادان» شروع می‌کند و تا «کربلای چهار» پیش می‌برد و بعدازآن به «اسارت» و چهارسال زندگی در خاک عراق می‌رسد، که سال‌ها پیشش دومرتبه، از آن فرار کرده بود. روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از آن سال‌ها، ساعت‌ها زمان می‌خواهد و یک دل سیر گوش؛ ما اما در یک گفت‌وگوی سه‌ساعته با این رزمنده روحانی، تنها توانستیم تا قبل از اسارتش را روایت کنیم و باقی حرف‌ها از آن سال‌ها بماند برای فرصتی دیگر!

ضرورت حرکت به سمت توسعه پایدار ساختمان‌ها

توسعه پایدار بدون توجه به شهرها و شهر‌نشینی، بی‌معنی خواهد بود
یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از انرژی خورشیدی کاهش هزینه‌ها و حتی فروش برق اضافه تولیدی است؛ چرا که از این طریق هزینه‌های تحمیلی بر کشور و جامعه به شدت کاهش می‌یابد همچنین با این اقدام، نه تنها در صورت‌حساب برق صرفه‌جویی می‌شود، بلکه اگر برق بیشتری تولید شود، مازاد آن دوباره به شبکه منتقل و برای این مقدار مبلغ پاداشی توسط شرکت برق پرداخت خواهد شد. با توجه به اینکه سیستم‌های انرژی خورشیدی به طور کلی نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی نداشته و حتی هیچ‌گونه سر و صدایی ندارند، تکنولوژی استفاده از انرژی خورشیدی روز‌به‌روز در حال توسعه بوده و تاکنون در سیستم‌های کوچک و بزرگ مانند نیروگاه‌ها، بخش کشاورزی، تجارت، منازل، لوازم شخصی و تزئینی به کمک مردم آمده است و بعضا در صعب‌العبورترین نقاط نیز توانسته نیازهای آن‌ها را برطرف سازد.
شرحی بر زندگی ورزشی فن خال، مربی صاحب سبک فوتبال هلند
موج دوباره کرونا لیگ‌های خارجی را تحت‌تأثیر قرار داده است
تیم نایب‌قهرمان چگونه برای لیگ بیست‌ویکم آماده می‌شود؟

بحرانی جدید برای لاله آهنین

شرحی بر زندگی ورزشی فن خال، مربی صاحب سبک فوتبال هلند
چندی قبل پیش لوئیس فن خال، سرمربی تیم ملی هلند در مصاحبه‌ای اعلام کرد که مدتی است با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کند. او مدت‌ها درباره این موضوع سکوت کرده و مانع از انتشار خبر بیماری شده بود، اما سرانجام مشخص شد او تا پایان جام جهانی 2022 بر روی نیمکت نارنجی پوشان حضور دارد و پس از آن رونالد کومان که سابقه مربیگری تیم ملی هلند را در لیگ ملتهای اروپا بر عهده داشت؛ مجددا جایگزین فن خال خواهد شد.
 

فوتبال از پس کرونا بر می‌آید؟!

موج دوباره کرونا لیگ‌های خارجی را تحت‌تأثیر قرار داده است

کرونا دژخیمی است که بر فوتبال سایه انداخته است. دو سال از زمان همه‌گیری این ویروس شوم در سراسر جهان گذشته و در این مدت آسیب‌های بسیار زیادی را بر پیکر زندگی بشر وارد کرده است. از‌دست‌دادن عزیزانمان و بسیاری از هم‌وطنان خود را در این مدت دیده‌ایم که این تنها بخشی از آثار روانی کرونا بوده است.

تابستان سرنوشت‌ساز سپاهان

تیم نایب‌قهرمان چگونه برای لیگ بیست‌ویکم آماده می‌شود؟

عملکرد سپاهان در لیگ بیستم قابل‌قبول و عالی بود، گرچه در نیم‌فصل اول در دفاع کمی متزلزل ظاهر شدند و این موضوع باعث دریافت گل‌های متعدد و ازدست‌رفتن امتیازات ارزشمندی شد، اما در نیم‌فصل دوم این مورد جبران شد تا در کنار خط هافبک خلاق و مثلث آتشین حمله آن‌ها عنوان نایب‌قهرمانی را کسب کنند و سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنند. حال اما در زمان باقی مانده تا فصل بیست و یکم تیم محرم نویدکیا چه باید کند؟ چه اتفاقاتی پیش روی اوست؟

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - امیر عباس شریفی