ثنا کبیری

سهم اصفهان در قونیه

پرونده ویژه ورزشکاران اعزامی نصف جهان به بازی های کشورهای اسلامی

هورا لیگ!

پرونده ویژه اصفهان‌زیبا برای لیگ بیست‌ودوم

هورا لیگ!

پرونده ویژه اصفهان‌زیبا برای لیگ بیست‌ودوم

پس از چندماهی که کرکره لیگ برتر پایین بود و هیجان رقابت‌های فوتبال باشگاهی فروکش کرده بود، از فردا ماراتن لیگ دوباره از سر گرفته خواهد شد و 16 تیم لیگ برتری در بیست‌ودومین فصل فوتبال باشگاهی ایران موسوم به حرفه‌ای، به مصاف هم خواهند رفت که همانند ادوار گذشته لیگ، دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن نمایندگان فوتبال نصف جهان هستند. به این بهانه، مروری بر شروع لیگ و شرایط تیم‌ها خواهیم کرد.

عرضه ماگ و فنجان با قیمت میلیون‌تومانی در بازار اصفهان
روزهای نامطلوبی پیش چشم صنف پولکی و نبات‌فروشان اصفهان است

کف وسقف اجاره بها در زمستان1400

سردترین روزهای سال رو به اتمام است تا بازار اجاره‌بهای اصفهان وارد یکی از فصل‌های گرم خود شود. مستأجران قبل از شروع سال 1401 به محک بازار رهن و اجاره پرداخته‌اند تا خود را برای تعویض خانه در روزهای بهاری آماده کنند. بررسی قیمت‌ها از ابتدای زمستان و گفت‌وگو با فعالان بازار مسکن اصفهان از ثبات نسبی بهای رهن و اجاره حکایت دارد؛ اگرچه در رده پایین قیمت‌ها عرضه ملک کمتر است و اجاره یک آپارتمان نقلی یا سوئیت دست کم به 50 میلیون تومان ودیعه نیاز دارد.

پایان سرگردانی در قیمت‌گذاری میوه دولتی

وزارت جهاد کشاورزی در دهه آخر اسفندماه میوه موردنیاز خانوار را با قیمت مناسب‌تری نسبت به بازار توزیع می‌کند. گزارش‌ها نشان می‌دهد میوه دولتی در پایان 1400 نیز عرضه خواهد شد و حتی دولت شیوه توزیع هوشمند را برای نخستین‌بار در پیش گرفته است؛ ولی روزهای اخیر اختلاف‌نظرهایی درباره تفاوت زیاد قیمت میوه دولتی با نرخ بازار به وجود آمد و اعتراض به نرخ بالای میوه، دولت را بر آن داشت تا در قیمت‌گذاری میوه‌ها تجدیدنظر کند. طبق اخبار منتشرشده، قیمت پرتغال و سیب تنظیم بازاری با درنظرگرفتن هزینه‌های تبعی نگهداری به ترتیب 13 هزار و 900 تومان و 14 هزار و 500 تومان خواهد بود.

امتیازات مسکنی برای فرزندآوری

24 مهر ماه سال 1400 کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده را در مجلس شورای اسلامی به تصویب رساند و این طرح توسط رئیس مجلس به تاریخ 24 آبان سال جاری به رئیس‌جمهور ابلاغ شد. حالا با گذشت بیش از سه ماه از اجرای این طرح، دولت امتیازاتی در حوزه مسکن برای فرزندآوری درنظر گرفته است. وام ودیعه 150 میلیون تومانی، وام 120 میلیون تومانی مسکن در ازای تولد هر فرزند و واگذاری اقساطی زمین مسکونی در متراژ  200 مترمربع با بازپرداخت 10 ساله ازجمله طرح‌های حمایتی جدید دولت در حوزه مسکن به شمار می‌رود که بیشتر شامل حال خانواده‌های دارای سه فرزند یا بیشتر می‌شود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ثنا کبیری