سلامت

بار سنگین اقدامات غلط دولت‌های گذشته بر دوش اصفهان

محمد نورصالحی: با نگاه «برخورداری»، به اصفهان ظلم شده است
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه آب موردنیاز استان را نمی‌توان در شهر و داخل استان تأمین کرد و به‌طور حتم حمایت ملی می‌خواهد، گفت: استان اصفهان در گذشته با کمبود آب روبه‌رو نبود؛ اما با اقدامات غلط دولت‌های گذشته این مشکلات و مسائلی همچون فرونشست به دلیل کاهش منابع زیرزمینی و آلودگی هوا به دلیل استقرار صنایعی که آلاینده هستند، به اصفهان تحمیل شده است. 
 

مترجم پیام آسمانی برای اهالی زمین

عظمت شهیدبهشتی در قامت یک ملت بود

در نسبت امام خمینی و شهید بهشتی، امام‌خمینی دارای دو ساحت بود. 

غذا برای هوس است یا رفع نیاز؟
روغن‌هایی که هم مصرف موضعی هم مصرف خوراکی دارد
کنکاشی پیرامون ارتباط روان با بیماری‌ها

پشت‌پرده هوس‌های غذایی

غذا برای هوس است یا رفع نیاز؟
غذا را برای رفع نیازهای بدن می‌خورید یا برای هوس؟ بسیاری از شما ممکن است غذا را تنها برای هوس مصرف کنید و معمولا تعداد معدودی به دلیل رفع نیاز بدن غذا می‌خورند؛ اما گاهی نباید به هوس‌های غذایی بی‌توجه باشید؛ چراکه هوس غذایی می‌تواند هشداری برای بدن محسوب شود و هدفش نشان‌دادن نیاز بدن شماست؛ البته این دلیل نمی‌شود که شما با هر هوسی، سراغ غذای موردنظر بروید. در این مواقع جایگزین‌هایی هم وجود دارد که می‌توانند تأمین‌کننده نیاز بدنتان باشند. به‌هرحال، پشت پرده این هوس‌ها نکته‌های جالبی وجود دارد که به آن‌ها دکتر پروانه محمدی، متخصص تغذیه، اشاره می‌کند.
 

از گیاه تا روغن‌های گیاهی

روغن‌هایی که هم مصرف موضعی هم مصرف خوراکی دارد

روغن گیاهی از فشردن دانه‌ها و بذر برخی گیاهان روغنی گرفته شده و طی فرآیندهای مختلف، برای مصرف خوراکی یا مصرف موضعی آماده می‌شوند. این نوع روغن‌ها تنوع زیادی دارد و هر کدام خواص بسیاری به بدن می‌بخشد. برای نمونه به تعدادی از این روغن‌ها و چکیده‌ای از خواص آنها اشاره می‌کنیم.

 

چه کسانی بیشتر بیمار می‌شوند؟

کنکاشی پیرامون ارتباط روان با بیماری‌ها
اینکه چرا برخی افراد در مقایسه با دیگران بیشتر بیمار می‌شوند و چرا بعضی‌ها همیشه سر و کارشان با دارو و بیمارستان و بیماری است، سؤال مهمی است که پاسخ‌های مختلف و متنوعی برای آن‌ها می‌توان پیدا  کرد. علاوه بر علل مادی و جسمی، برخی عوامل روحی و روانی هم فرد را در مقابل عوامل بیماری‌زا آسیب‌پذیر و ضعیف می‌کنند. توضیحات جالبی در این زمینــه وجـــود دارد کـــه بـــه آن‌هـــا دکتـــر محمدجعفر طالب‌پور، کارشناس طب ایرانی می‌پردازد.
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سلامت