زهره قندهاری

ما به جنگ نیاز داشتیم، نه جنگ به ما!

روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از مدرسه «ملاعبدالله» اصفهان تا عملیات«کربلای چهار»/ بخش اول
می‌گوید هفده سالم بود، رفتم جبهه؛ اما چهره‌ام، بیست-بیست‌ویک‌ساله، نشانم می‌داد. پنجم ابتدایی را که می‌خواند، مدرسه را کنار می‌گذارد و راه «حوزه» را پیش می‌گیرد و در امتداد آن راه «انقلاب» و «جنگ» را...! انقلاب که پیروز می‌شود، مسئولیت مدرسه علمیه «ملاعبدالله» را بر دوشش می‌گذارند؛ همان مدرسه‌ای که هنوز هم در انتهای بازار میدان امام، جا خوش کرده و چراغش روشن است! سال 59 در میان همه فعالیت‌های علمی، تبلیغی و فرهنگی که اینجا در اصفهان داشته است، «غیررسمی» راه «گلف» و «آبادان» را پیش می‌گیرد و چندماهی را به رتق‌وفتق امور جنگ در همان حوالی می‌پردازد؛ اما به‌مرور احساس می‌کند حضور چندماهه‌اش در جبهه به فعالیت‌هایش ضربه می‌زند و همین می‌شود که بیشتر «اصفهان» می‌ماند و منتظر تا عملیاتی طراحی شود و «رزمی تبلیغاتی» برود جبهه! او جنگ را از «شکست حصر آبادان» شروع می‌کند و تا «کربلای چهار» پیش می‌برد و بعدازآن به «اسارت» و چهارسال زندگی در خاک عراق می‌رسد، که سال‌ها پیشش دومرتبه، از آن فرار کرده بود. روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از آن سال‌ها، ساعت‌ها زمان می‌خواهد و یک دل سیر گوش؛ ما اما در یک گفت‌وگوی سه‌ساعته با این رزمنده روحانی، تنها توانستیم تا قبل از اسارتش را روایت کنیم و باقی حرف‌ها از آن سال‌ها بماند برای فرصتی دیگر!

ضرورت حرکت به سمت توسعه پایدار ساختمان‌ها

توسعه پایدار بدون توجه به شهرها و شهر‌نشینی، بی‌معنی خواهد بود
یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از انرژی خورشیدی کاهش هزینه‌ها و حتی فروش برق اضافه تولیدی است؛ چرا که از این طریق هزینه‌های تحمیلی بر کشور و جامعه به شدت کاهش می‌یابد همچنین با این اقدام، نه تنها در صورت‌حساب برق صرفه‌جویی می‌شود، بلکه اگر برق بیشتری تولید شود، مازاد آن دوباره به شبکه منتقل و برای این مقدار مبلغ پاداشی توسط شرکت برق پرداخت خواهد شد. با توجه به اینکه سیستم‌های انرژی خورشیدی به طور کلی نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی نداشته و حتی هیچ‌گونه سر و صدایی ندارند، تکنولوژی استفاده از انرژی خورشیدی روز‌به‌روز در حال توسعه بوده و تاکنون در سیستم‌های کوچک و بزرگ مانند نیروگاه‌ها، بخش کشاورزی، تجارت، منازل، لوازم شخصی و تزئینی به کمک مردم آمده است و بعضا در صعب‌العبورترین نقاط نیز توانسته نیازهای آن‌ها را برطرف سازد.
ورود 173 و بازسازی46دستگاه اتوبوس
فرماندار اصفهان: موفقیت شوراها در گرو حمایت‌های لازم به نفع مردم است
درخواست‌های شورای اسلامی شهر از رئیس‌جمهور در سفر به استان اصفهان

تازه‌نفس‌ها از راه می‌رسند

ورود 173 و بازسازی46دستگاه اتوبوس

مجمع عمومی شرکت واحد اتوبوس‌رانی اصفهان و حومه در چهل‌و‌دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار شد و با رأی اکثریت گزارش نهایی مالی ۱۳۹۹ شرکت واحد اتوبوس‌رانی اصفهان و حومه، به تصویب رسید. سخنان حاضران در این جلسه حول محور رفع معضل بیمه رانندگان اتوبوس، قــابل‌قبـــول‌بــودن حسابرسی وضعیت شرکت اتوبوس‌رانی، واردات اتوبوس و تاکسی به کشور و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در تأمین قطعات اتوبوس چرخید.

چوب برخورداری بر سر اصفهان

فرماندار اصفهان: موفقیت شوراها در گرو حمایت‌های لازم به نفع مردم است
آیین تجلیل از اعضای برتر شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان اصفهانیا حضور محمدعلی احمدی، فرمانداراصفهــان و مسئـــولان استــــان در باغ‌زرشک بـــرگزار شد.
 

اصفهانی‌ها از رئیس‌جمهور چه می‌خواهند؟

درخواست‌های شورای اسلامی شهر از رئیس‌جمهور در سفر به استان اصفهان

قــرار اســت در روزهـــای آیــنـــده حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشور، به اصفهان سفر کند. در این خصوص اعضای شــورای اســلامــی شــهــر اصــفـــهــان خــواسته‌های مردم را در چــنــد بــنــد از رئیس‌جمهور مطالبه کردند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - زهره قندهاری