زهره قندهاری

راه دور نزدیک شد

پل آفتاب، خیابان آسمان و عملیات اجرایی خط دوم مترو اصفهان از غرب با حضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در اصفهان افتتاح شد

تب و تاب اجرای پروژه‌های عمرانی با دو رویداد کم نظیر در اصفهان اوج گرفت. امروز هشتم اسفندماه و در سالروز شهادت حاج حسین خرازی، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور به همراه مدیران ارشد اصفهان و جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه دو افتتاحیه بزرگ را در نصف جهان شاهد بودند.

دو پروژه مهم شهری که با همت شهرداری برای شهر اصفهان نویدهای تازه ای به ارمغان خواهد آورد. افتتاح پل آفتاب و خیابان‌های تابان و آسمان و عملیات اجرایی خط دوم مترو اصفهان از غرب با تی بی ام در قطر ۹ متر که در تسهیل تردد شهروندان بسیار موثر است.

 

خدمت به مردم با حداکثر ظرفیت

دومین گفت‌و‌گوی مستقیم شهردار با مردم از طریق سامانه 137 انجام شد

ساعت ده صبح دیروز، مرد شماره یک شهر در دفتر کارش، پشت میزی مستطیلی نشست و تلفن را گذاشت روبه‌رویش و با شماره‌های ردیف‌شده شهروندان روی برگه، یکی‌یکی تماس گرفت. قدرت‌اله نوروزی با مردم گفت‌وگو کرد و مشکلات آن‌ها را پرسید. شهردار اصفهان که دغدغه حل مشکلات مردم را دارد این دومین باری است که به تلفن‌های جامانده از طریق سامانه 137 پاسخ می‌دهد. او پس از یک‌ساعت‌ونیم تماس با مردم و پیگیری معضلات آن‌ها در انتهای دفتر کارش نشست تا پاسخ‌گوی پرسش‌های خبرنگاران باشد. شهردار اصفهان از کرونا صحبت کرد؛ از موضوعی که باعث شد دیدارهای مردمی حضوری نباشد: «در وضعیت کرونایی نمی‌توان با مردم به‌صورت حضوری ارتباط برقرار کرد و شرایط برای تعامل رودررو با مردم وجود ندارد؛ بنابراین ما ناگزیریم از طریق نوآوری‌ها و خلاقیت‌های جدید راهکارهایی را پیدا کنیم تا بتوانیم با مردم ارتباط مستقیم داشته باشیم.»

با حکم وزیر کشور، فعالیت رسمی دکتر علی قاسم‌زاده به‌عنوان شهردار اصفهان آغاز شد دکتر قاسم‌زاده: امیدواریم بتوانیم با نگاه فرهنگی، شأن شهر اصفهان را حفظ کنیم
گزینه شهرداری اصفهان در لایو اینستاگرام، برنامه‌های خود را در معرض افکار عمومی گذاشت
مراسم‌های محرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

شهردار فرهنگی برای شهر زندگی

با حکم وزیر کشور، فعالیت رسمی دکتر علی قاسم‌زاده به‌عنوان شهردار اصفهان آغاز شد دکتر قاسم‌زاده: امیدواریم بتوانیم با نگاه فرهنگی، شأن شهر اصفهان را حفظ کنیم

وزیر کشور طی حکمی  دکتر علی قاسم‌زاده را به‌عنوان شهردار اصفهان منصوب کرد. در حکم احمد وحیدی به شهردار اصفهان  آمده است: «این حکم در اجرای صدر تبصره ۳ ذیل بند یک ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱/۳/۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن و بر اساس پیشنهاد شوراهای اسلامی صادر شده است.»

احیای فضاهای بومی در منطقه 9

علیرضا رفیعی مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان: اقدامات کوچک باعث تاثیرات بزرگ در سطح محلات می‌شود

اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان طی بازدیدی از منطقه 9 شهرداری اصفهان در جریان روند پروژه‌های این منطقه قرار گرفتند. مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان در این بازدید با بیان اینکه رفع برخی از مشکلات محلی در این منطقه، امید را در دل مردم زنده کرده است، گفت: شهروندان این منطقه تا پیش از این باور نداشتند که برخی از مشکلات آنها حل شود، چون در دوره‌های قبلی تلاشی برای رفع محرومیت‌ها نشده بود تا جایی که منطقه 9 پسوند محرومیت به خود گرفت، اما با اتفاقات تازه‌ای که رخ داد، اعتماد مردم به شهرداری بیشتر شد. علیرضا رفیعی با تاکید بر اینکه اقدامات کوچک باعث تاثیرات بزرگ در سطح محلات می‌شود، خاطر نشان کرد: جلساتی به صورت مرتب برای حل مشکلات در محلات برگزار می‌شود و پروژه‌های کوچک تعریف شده در محله‌ها به مرحله اجرا در می‌آید.

آمادگی شهر برای استقبال از سال تحصیلی جدید

زیباسازی محورهای ورودی مدارس و اقدامات لازم برای پاکسازی آن‌ها آغاز شده است

کرونا، مانعی نشده است تا شهرداری اصفهان اقدامات لازم را برای آغاز سال تحصیلی جدید نادیده بگیرد. همه سازمان‌ها و مناطق شهرداری در این زمینه آمادگی خود را اعلام کرده‌اند تا خدمات لازم را برای دانش آموزان در سال تحصیلی جدید انجام دهند و در این راستا شیوع این ویروس تأثیری در ارائه خدمات به شهروندان نخواهد داشت.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - زهره قندهاری