زینب تاج‌الدین

کاخ سفید: اوکراین دیگر نمی‌تواند اراضی خود را از روسیه پس‌بگیرد

به نقل از تارنمای شبکه خبری "سی‌ان‌ان"، ارزیابی دولت «جو بایدن» نشان می‌دهد که اوکراین نمی‌تواند اراضی خود را از روسیه بازپس گیرد.مقام های آمریکایی اعلام کرده‌اند که کاخ سفید دیگر مطمئن نیست اوکراین بتواند مناطقی را که اکنون در کنترل نیروهای روسیه است، بازپس گیرد.  گزارش‌ها نشان می‌دهد مشاوران «جو بایدن» بحث بر سر

صدور پروانه ساختمانی برای اراضی علی‌آباد کلنگان

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: با ابلاغ طرح علی‌آباد کلنگان از سوی استاندار به معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، عملیات صدور پروانه ساختمانی در این محدوده توسط این معاونت کلید می‌خورد.
وحید مهدویان افزود: حدود ۷۰ هکتار از اراضی علی‌آباد کلنگان واقع در شمال ملک‌شهر در سال ۱۳۴۹ واگذار شده و از سال ۱۳۵۱ که اسناد آن صادر شده، تاکنون، به‌دلیل مشکلاتی همچون خارج از محدوده بودن و کاربری کشاورزی، صدور پروانه ساختمانی برای آن مقدور نبوده است.
فرمانده نیروی زمینی سپاه در اصفهان: کم‌کاری کردیم که روایت‌های نادرست از جنگ منتشر شد
به روایت مردی که خود را «مسئول ادوات ستاد جنگ‌های نامنظم» شهید چمران معرفی می‌کند
یک روز گرم خردادی و مهمانانی که در دانشگاه هنر اصفهان از رفیق شهیدشان گفتند

سستی کردیم!

فرمانده نیروی زمینی سپاه در اصفهان: کم‌کاری کردیم که روایت‌های نادرست از جنگ منتشر شد
پنجشنبه دوم تیرماه، مجموعه فرهنگی‌ورزشی ۲۲ بهمن اصفهان میزبان برگزاری یادواره شهدای زرهی و ورزشکار شهید، سردار اصغر لاوی، فرمانده تیپ زرهی ۲۸ صفر شد. این یادواره به همت مجمع رزمندگان زرهی دفاع مقدس و با همکاری سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) برگزار شد و سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سخنران ویژه آن بود. 
 

چمران؛ یک نفر بود، تمام شد!

به روایت مردی که خود را «مسئول ادوات ستاد جنگ‌های نامنظم» شهید چمران معرفی می‌کند
صدای جان‌دار و جاافتاده‌اش را برای اولین‌بار، آن‌هم از پشت تلفن و از چهارصدکیلومتری اصفهان، با این جمله می‌شنوم: «محمد نخستین هستم؛ از بسیجی‌هایی که اول جنگ به جبهه رفتند.» می‌گوید یک ماه اول جنگ را به فرمان امام در جبهه مهران بوده است؛ در «کنجان‌چم». یک روز در کنجان‌چم، روزنامه‌ای به دستش می‌رسد که توی آن نوشته‌شده خرمشهر در محاصره عراق است و نیاز به کمک دارد. همان لحظه عزمش را جزم می‌کند برای رفتن و رسیدن به خرمشهر. اجازه‌اش را می‌گیرد و مسلح با یک تفنگ از مهران می‌رود اهواز و ازآنجا به سمت خرمشهر. راه رسیدن به خرمشهر اما بسته است. چیزی نمی‌گذرد که خبردار می‌شود ستاد شهید چمران اعزام به خرمشهر دارد. همین می‌شود که راهش را دوباره به سمت اهواز کج می‌کند و می‌رسد به ستاد شهید چمران. چندروزی می‌گذرد و درگیرودار انتظار اعزامش به خرمشهر، خبر سقوط این شهر، همان‌جا ماندگارش می‌کند و کم‌کم جزو نیروهای ستاد جنگ‌های نامنظمِ شهید چمران می‌شود. این‌ها بخشی از مقدمه گفت‌و‌گویمان با «سردار محمد نخستین» است که روزی روزگاری «مسئول ادوات ستاد جنگ‌های نامنظم» شهید چمران بوده و البته تا آخر جنگ در همین رستۀ ادوات می‌ماند. او در توصیف شهید چمران معتقد است ارزش و بزرگی و کارایی او را باید از نتیجه کارهایش متوجه شویم؛ نه از سخنرانی‌ها و ادعاهایی که برایش می‌شود! «نخستین» که یکی از همراهان و نزدیکان دکتر مصطفی چمران در ستاد جنگ‌های نامنظم بوده، حالا و در چهل‌ویکمین سال شهادت این بزرگ‌مرد، خرده‌روایت‌هایی را از او برایمان بازگو می‌کند.
 

سردار گمنام جنگ؛ یعنی «بهروز مرادی»!

یک روز گرم خردادی و مهمانانی که در دانشگاه هنر اصفهان از رفیق شهیدشان گفتند
یک روز گرم خردادی، دانشگاه هنر اصفهان، دفتر مدیریت! مردان موسپید و جاافتادۀ روزگار نشسته‌اند دور یک میز و هرکدام خود را، رفیق و هم‌رزم شهید «بهروز مرادی» معرفی می‌کنند؛ شهیدی که اگرچه نامش با خرمشهر و کوچه و خیابان‌هایش گره‌ خورده است، اما در خانواده‌ای اصفهانی به دنیا آمده و از 1364 دانشجوی دانشگاه هنر اصفهان، در رشته صنایع‌دستی می‌شود. «محمد گلشن»، «محمد سمیرمی»، «محمد ثنابادی»، «جواد اکبری» و «محمد پاکچی»؛ پنج مهمان ویژه نشستی شدند که به نام «بهروز» و به یاد او در دانشگاهی که روزی‌روزگاری دانشجویش بود، برگزار شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - زینب تاج‌الدین