سیاست

تغییر خونبار یک ایدئولوژی

چه کسانی عامل تغییر ایدئولوژیک سازمان مجاهدین خلق شدند؟

از دست عدو ناله من از سر درد است
 اندیشه هر آن کس کند از مرگ نه مرد است
جانبازی عشاق نه چون بازی نرد است
مردی اگرت هست کنون وقت نبرد است

شکست با حفظ هویت بهتر از پیروزی با انکار هویت

محمد شریف شاهی، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با «اصفهان زیباآنلاین»: توفیق در انتخابات منوط به تحقق یک رقابت آزاد و منصفانه است

28 خرداد سراسر کشور شاهد برگزاری سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است. رویدادی که جدای از ویژگی‌های مختص به خود تحت تأثیر عوامل بسیاری در سطح ملی و بین المللی از لحاظ سیاسی و اقتصادی قرار دارد و از سوی دیگر چالش‌هایی چون نحوه مشارکت مردم، بررسی صلاحیت داوطلبان،‌ چگونگی حضور احزاب و جناح‌های سیاسی در این رقابت مورد بحث و گمانه زنی های فراوان است و پیش بینی در خصوص آن را دشوار کرده است. لذا اهمیت این انتخابات لزوم توجه به آن را بسیار بالا برده است و تا برگزاری آن در خرداد ماه باید تمامی ابعاد آن بخصوص رویکردهای انتخاباتی از سوی احزاب و همچنین رفتار جامعه هدف به دقت کارشناسی و تحلیل شود. 

لیست خالی اصلاح‌طلبان اصفهان برای شورا

علی ناظم‌زاده سخن‌گوی جبهه اصلاحات، حسن فائضی رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان اصفهان و مهدی آذربایجانی فعال سیاسی، از تأثیر ردصلاحیت‌های گسترده در مشارکت حداکثری می‌گویند

«رد صلاحیت»؛ این عبارت برای اصلاح‌طلبان بــسیــار بیش از رقیب دیرینه‌شان، یعنی اصول‌گرایان، معنا و مفهوم دارد، معنایی که در پس آن به‌هم‌ریختن معادلات آن‌ها به‌منظور حضور  در انتخابات مختلف قرار می‌گیرد. سال‌هاست که «رد صلاحیت کنندگان» به گفته اصلاح‌طلبان رقیب سرسخت‌تری از اصول‌گرایان در میدان سیاست محسوب می‌شوند. اصلاح‌طلبان معتقدند دایره گسترده حذف از سوی نهادهای نظارتی و شورای نگهبان در سال‌های اخیر باعث شده است که نتوانند لیست موردنظر یا کاندیدای مورد تأیید خود را به عرصه رقابت‌های انتخاباتی وارد کنند. در فاصله کمتر از دو ماه تا برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر  و روستا و همچنین انتخابات ریاست‌جمهوری، در اردوگاه اصلاح‌طلبان بازهم قصه «ردصلاحیت» ها مطرح است. هیئت‌های نظارت بر انتخابات تمامی اعضای فعلی شورای شهر اصفهان را رد صلاحیت کردند و این خبر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و در میان اهالی سیاست داشت.

حسن هانی زاده، کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت وگو با «اصفهان زیبا آنلاین» درگیری‌های کنونی فلسطین اشغالی را بررسی کرد
موضوع: انتخابات - ورود ممنوع | شماره هشتم - ️بر اساس گفتاری از امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب
پیرمحمد ملازهی، کارشناس مسائل افغانستان، در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا اقدامات تروریستی اخیر در این کشور را تحلیل می‌کند

معادلات میدانی و قواعد جنگی به نفع ملت فلسطین است

حسن هانی زاده، کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت وگو با «اصفهان زیبا آنلاین» درگیری‌های کنونی فلسطین اشغالی را بررسی کرد

روزی خبر انفجار و کشتار کودکان در افغانستان و دیگر روز حمله نظامیان صهیونیست به ملت فلسطین در قدس اشغالی. تنش‌ها در منطقه یکی پس از دیگر در حال رخ دادن است و جامعه بین الملل نیز همچنان روند همیشگی خود را در پیش گرفته و بر اساس منافع مشترکی که با رژیم صهیونیستی دارد تنها به محکوم کردن ظاهری عوامل این فجایع اکتفا می‌کند. با حملات اشغالگران صهیونیستی علیه نمازگزاران فلسطینی در روز جهانی قدس درگیری‌ها در این کشور به اوج خود رسید و جنبش مقاومت فلسطین را به عکس العمل وا داشت. حماس در پاسخ به این جنایات رژیم صهیونیستی که از ابتدای ماه مبارک رمضان و در ممانعت از حضور فلسطینی‌ها در مسجدالاقصی و اخراج و آواره کردن 500 فلسطینی از محله الشیخ جراح و بمباران مناطق و منازل مسکونی ملت فلسطین صورت گرفت، از عصر دوشنبه هفته جاری و با شلیک دهها موشک، دور جدید حملات خود را به اراضی اشغالی آغاز کرد.

رد صلاحیت‌ها تیر خلاص به جمهوریت است

حسین انصاری راد، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفت‌وگو با اصفهان زیبا از آرایش اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید

بت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 از دیروز آغاز شده است؛ اما کماکان چهره‌های اصول‌گرا و اصلاح‌طلب به صورت مشخص از سوی این دو جریان به جامعه معرفی نشده‌اند. هر چند اسامی مختلفی از جمله محمدجواد ظریف، محمدرضا عارف، مسعود پزشکیان، اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی در این بین شنیده می‌شود؛ اما هیچ‌کدام از این چهره‌ها به صورت قطعی موضع خود را اعلام نکرده‌اند. در این میان، اعلام نامزدی مصطفی تاجزاده برای انتخابات ریاست‌جمهوری صحنه جدیدی در انتخابات گشود که هنوز از سوی نهاد اجماع‌ساز اظهار نظر مشخصی در این باره شنیده نشده است، زیرا تاجزاده از سوی یک حزب و نهاد اجماع‌ساز به عنوان کاندیدا معرفی نشده و به‌صورت فردی و در فضای مجازی اعلام کاندیداتوری کرده است که نتیجه آن چندان مشخص نیست؛ زیرا احتمال رد صلاحیت برای او بیش از تمامی اسامی است که تا کنون نام آن‌ها برای ریاست‌جمهوری 1400 شنیده شده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سیاست