شهرستان

درمان طبیعی برای رفلاکس معده

نگاهی به اختلال‌های دستگاه گوارشی
بسیاری از ما پس از غذاخوردن دچار رفلاکس معده می‌شویم و از این لحاظ نگران و کلافه هستیم. دراین‌صورت بهتر است بدانید دلیل این اختلال چیست و چطور می‌توان از راه طبیعی و ساده خود را درمان کرد. راهکارهایی در پزشکی وجود دارد که با خوردن داروهای شیمیایی این مسئله به طور موقت حل می‌شود؛  اما در طب سنتی به درمان و رفع این مشکل توجه ویژه شده است. بدین‌منظور نظر جواد کاردانپور، محقق طب‌سنتی و مشاور تغذیه سالم را جویا شدیم که می‌توانید  مطالعه کنید.
 

چهارباغ؛ الگوی بلوارهای غربی

گفت‌وگو با محمدحسین فروغی، پژوهشگر، درباره معماری چهارباغ اصفهان
دکتر محمدحسین فروغی، پژوهشگر، مؤلف و دانش‌آموخته دکتری تاریخ است که چندی قبل در نشست «چهارباغ؛ از دیروز تا امروز» در موزه گرمابه علیقلی‌آقا به تاریخ شکل‌گیری خیابان چهارباغ پرداخته بود. به بهانه این نشست که  به همت مرکز اصفهان‌شناسی و خانه  ملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شده بود، به سراغ او رفتیم تا پرسش‌هایی را درباره پیدایش خیابان چهارباغ و کارکردهای آن مطرح کنیم. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
 

اینستاگرام سن شما را حدس می‌زند

اینستاگرام در حال آزمایش ابزار هوش مصنوعی تخمین سن کاربران از طریق اسکن چهره است
اینــستاگرام مــشـــغول آزمــایش روش‌های جدیدی برای تأیید سن کاربران است که ازجمله می‌توان به ابزار هوش مصنوعی این پلتفرم اجتماعی اشاره کرد که با همکاری شرکت دیگری به‌ نام Yoti ساخته شده است. این ابزار فقط با اسکن چهره‌ افراد می‌تواند سن آن‌ها را تخمین بزند.
 
استان اصفهان ؛ رتبه دوم تولید گوشت کشور را دارد
شهردار خوانسار: مسکن مهر در این شهرستان ۷۰۰ واحد مسکونی دارد
فرماندار دهاقان: بیشترین رقم مصوبات شهرستان برای جهادکشاورزی رقم خورد

رتبه اول تولید گوشت سفید به اردستان رسید

استان اصفهان ؛ رتبه دوم تولید گوشت کشور را دارد

استان اصفهان با داشتن ۱۸۰۰ واحد مرغداری و تولید سالانه ۲۰۵هزار تن گوشت سفید و ۱۰۵ هزار تن تخم‌مرغ، رتبه دوم تولید کشور را در این حوزه‌ها دارد؛اما به گفته سرپرست جهاد کشاورزی، شهرستان اردستان رتبه اول تولید گوشت سفید در سطح استان اصفهان را در اختیار دارد. 

بی‌مهری به مهرنشینان خوانسار

شهردار خوانسار: مسکن مهر در این شهرستان ۷۰۰ واحد مسکونی دارد
نبود تاکسی یکی از مشکلات و دغدغه‌های جدی ساکنان مسکن مهر خوانسار است که در برخی فصول سال به اوج می‌رسد و به معضلی نافرجام تبدیل شده است. سال‌ها قبل که اجرای طرح مسکن مهر بر سر زبان‌ها افتاد و اقدام‌های گسترده‌ای برای اجرای این طرح انجام شد، بخش چشمگیری از قشرهای کم‌درآمد جامعه امیدوار شدند که از رهاورد اجرای چنین طرحی خانه‌دار می‌شوند و کابوس اجاره‌نشینی دست از سرشان برمی‌دارد.

۲۲۰میلیارد تومان برای پروژه‌های دهاقان

فرماندار دهاقان: بیشترین رقم مصوبات شهرستان برای جهادکشاورزی رقم خورد

شهرستان دهاقان در استان اصفهان در فاصله ۹۶کیلومتری جنوب‌غربی شهر اصفهان در دامنه شرقی کوه‌های زاگرس واقع شده است. 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهرستان