شهرستان

ورزش با نظر پزشک خطرات را کمرنگ می‌کند

ارتباط پزشکی و ورزش، ارتباطی دوسویه، تنگاتنگ و نزدیک است. ورزش و فعالیت‌های بدنی، به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و ارکان سبک زندگی‌‌(LIFESTYLE)  همیشه مدنظر پزشکان قرار داشته است. بر اساس نظر محققان و کارشناسان نیز تا 50‌ درصد علل و عواملی که مانع ارتقاء سلامت فرد و جامعه می‌شوند، مربوط به مجموعه عواملی است که از آنها به عنوان «سبک زندگی» یاد می‌شود. اگر بخواهیم مثال بزنیم؛ چاقی، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه ناسالم و غیربهداشتی، آلودگی هوا، آلاینده‌های محیطی، استرس و اضطراب فزاینده زندگی امروزی و... که نقش آنها در بروز و شیوع بیماری‌های مختلفی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های تنفسی، سرطان‌ها و... ثابت شده است، از اشکالات سبک زندگی هستند اما با اصلاح آن‌ها می‌توان تا حدود زیادی از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کرد و یا روند درمان آنها را سرعت بخشید. 
 

سه شیرهای ناکام

نگاهی به ناکامی‌های تیم ملی انگلستان و بررسی دلایل آن
انگلستان نخستین محل شکل گیری و گسترش فوتبال است و از آغاز این ورزش جهانی و هیجان انگیز، نزدیک به 160 سال گذشته و با قاطعیت می‌توان بیان کرد که انگلستان در شروع و پس از آن در نوآوری‌های این ورزش بسیار تاثیر گذار بوده است.نخستین جوانه‌های شکل گیری فوتبال در کشورهای مختلف جهان همچون هلند، برزیل، آرژانتین و اتریش نیز به دست مربیان انگلیسی و یا دانش آموختگان آن کشورها در بریتانیا شکل گرفته است. این موضوعات سالیان سال دلیل فخر فروشی انگلیسی‌ها بوده و حتی در بدترین شرایط فوتبالی خودشان نیز از آن برای اعاده حیثیت فوتبالی خود استفاده می‌کردند، اما با این حال تیم ملی این کشور یکی از بزرگترین ناکام‌ها در تمام طول تاریخ بوده است

رژه نیروهای مسلح در اصفهان

مراسم رژه نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد. 

برخی مسئولان انتظار دارند خبرنگاران و فعالان فضای مجازی مشکلات شهرستان را بیان نکنند
حاجی دلیگانی: نگاه ویژه‌ای به کشاورزان برخوار لازم است

منطقه برم شاهین‌شهر ساماندهی می‌شود

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم دو شهرستان شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان، رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان کشور، مسئولان استانی و شهرستانی بنیاد و مدیران مربوطه برای رفع مشکلات منطقه برم شاهین شهر از این منطقه بازدید کردند.

گلایه خبرنگاران اردستانی از مسئولان

برخی مسئولان انتظار دارند خبرنگاران و فعالان فضای مجازی مشکلات شهرستان را بیان نکنند

خبرنگاران و فعالان حوزه خبر در فضای مجازی شهرستان اردستان از نوع برخورد و عدم همکاری مسئولان این شهرستان گلایه‌ دارند. در حالی که مسئولان کشور بارها بر ضرورت اطلاع‌رسانی و پوشش خبری تأکید دارند، در شهرستان اردستان بعد از تغییر فرماندار بعضی از مسئولان تغییر رویه داده و اعتقادی به اصحاب رسانه و اطلاع‌رسانی ندارند. برخی از مسئولان شهرستان انتظار دارند خبرنگاران و فعالان فضای مجازی مشکلات شهرستان را بیان نکنند و به نوعی از بیان مطالبات مردم هراس دارند. این موضوع باعث شده تا خبرنگاران به جلسات مهم دعوت نشوند و برخی مسئولان به حوزه خبر اهمیتی ندهند. بارها مشاهده شده جلسات مهمی که حق مردم است از آن مطلع باشند و مشکلاتشان به مسئول مربوطه منتقل شود، از رسانه‌ها دعوت نمی‌شود و اصحاب رسانه از اخبار و تصمیمات نماینده دولت و دیگر ادارات در شهرستان اردستان اطلاعی ندارند.

مردم از ناعدالتی بیشتر از بحران رنج می‌برند

حاجی دلیگانی: نگاه ویژه‌ای به کشاورزان برخوار لازم است

نماینده مردم دو شهرستان شاهین‌شهر میـمـه و بــرخوار در مجلـس شــورای اسلامی، رئیس ستاد بحران کشور، استاندار اصفهان، فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه و مدیران مربوط مشـکلات نــاعدالتـی در تقسیـم آب و اعتبارات بین کشاورزان استان اصفهان و خسارات سیل اخیر در شهرستان و راه‌های جلوگیری از آن در وقوع بحران‌ها را نقد و بررسی کردند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهرستان