شورا

چرا نفس اصفهان به شماره افتاده است؟

مدیر‌کل‌محیط زیست استان به بیستمین جلسه شورای ششم دعوت شد تا پاسخ‌گوی فجایع محیط‌زیستی و آلودگی هوای اصفهان باشد

بیستمین جلسه علنی ششمین شورای اسلامی شهر اصفهان با محوریت بررسی معضل آلودگی هوای اصفهان روز چهاردهم آذرماه برگزار شد. مهمان ویژه این جلسه ایرج حشمتی، مدیرکل محیط‌زیست استان اصفهان، بود که گزارشی را در خصوص وضعیت آلودگی هوای اصفهان ارائه کرد و مشارکت و همراهی همه دستگاه‌ها و نهادها در اصفهان را رکنی ضروری در راستای حل معضل آلودگی هوا قلمداد کرد. محمد نورصالحی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، و تنی چند از اعضای شورای شهر نیز در این جلسه سخنانی را درباره این موضوع بیان کردند.

نقشه راه 1401 برای شهر زندگی

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر: تعیین محورهای اصلی بودجه سال آینده منوط به اعلام دیدگاه‌های شهردار منتخب است

فصل بودجه‌ریزی شهر از راه رسید. بودجه 1401 اصفهان که اواخر پاییز و اوایل زمستان به شورای ششم تحویل داده می‌شود، باید از امروز پایه‌ریزی و سیاسـت‌گـذاری شــود. سنـگ‌بـنـای بودجه شهر از شش سال قبل تاکنون بر توسعه مترو، حمل‌ونقل عمومی و پروژه‌های نیمه‌تمام گذاشته شد و اوایل شورای پنجم اندکی خیز فرهنگی هم گرفت. شورای ششم که با شعار #شهر_زندگی، روی کار آمد، فرهنگ را برای انتخاب شهردار در اولویت کار خود قرار داد و به نظر می‌رسد بعد فرهنگی بودجه 1401 شهرداری اصفهان قوی‌تر از سال‌های گذشته باشد؛ بودجه‌ای که علاوه بر فرهنگ، باید سنگ مترو، رینگ چهارم، بخش‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری را هم زیر سایه کسری درآمد و کرونا به سینه بزند.

آغاز دورانی تازه برای اصفهان

مراسم تحلیف منتخبان شورای ششم برگزار شد و هیئت‌رئیسه شورا مشخص شدند

چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته با برگزاری مراسم تحلیف اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر اصفهان و تعیین سرپرست برای شهرداری، روند تغییرات مدیریت شهری در نصف‌جهان به‌صورت رسمی آغاز شد. دوران گذار به‌آرامی و طبق قانون پیش می‌رود. چهارشنبه عصر و در بخشی از مراسم تحلیف، هیئت‌رئیسه انتخاب شدند و پنجشنبه با رأی‌گیری 12 عضو حاضر، شهر را برای مدت یک ماه به سرپرست سپردند. حالا یکشنبه این هفــتــه و در جلسه علنی معمول هفتگی، کمیسیون‌های تخصصی و اعضا هم تعیین‌تکلیف می‌شوند.

برگزاری بیست و‌هفتمین جلسه علنی دوره ششم شورای اسلامی با ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها مصادف شد
رئیس مرکز پژوهش‌های شورا: مدیران مراقب باشند پیمانکاران سرقفلی‌دار، نسخه بودجه‌های منطقه‌ای را ننویسند
شهردار اصفهان بودجه پیشنهادی 1401 را به شورای شهر تقدیم کرد

تدوین طرح حمایت از نهاد خانواده

برگزاری بیست و‌هفتمین جلسه علنی دوره ششم شورای اسلامی با ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها مصادف شد

برگزاری بیست‌وهفتمین جلسه علنی دوره ششم شورای اسلامی شهر اصفهان روز گذشته مصادف شد با ولادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها. در این جلسه طرح حمایت از نهاد خانواده به مناسبت روز مادر تدوین و به مناسبت روز بزرگداشت مقام زن از تعدادی همسران شهدا تقدیر شد.
عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان در بیست‌و‌هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک میلاد با‌سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر گفت: ابعاد شخصیت والای حضرت زهرا (س) بسیار گسترده و وسیع است و محققان و اندیشمندان زیادی در طول تاریخ به تفسیر و تبیین آن پرداخته‌اند. حضرت فاطمه (س) از نظر آموزه‌های قرآنی انسان کاملی است که به سبب همین ویژگی می‌تواند سرمشق بی‌چون‌و‌چرای مردم شود و انسان‌ها برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی از ایشان بیاموزند.

هشدار بودجه‌ای شورای شهر

رئیس مرکز پژوهش‌های شورا: مدیران مراقب باشند پیمانکاران سرقفلی‌دار، نسخه بودجه‌های منطقه‌ای را ننویسند

 رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان بابیان اینکه مدیران مراقبت کنند پیمانکاران سرقفلی‌دار مناطق برایشان نسخه بودجه‌های منطقه‌ای را ننویسند، گفت: اصلا توجیه‌پذیر نیست که درآمد مناطق پردرآمد صرف لوکس‌سازی همان مناطق شود. مصطفی نباتی‌نژاد در نطق میان‌دستور بیست‌وششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در چهارمین نطق رسمی خود و هم‌زمان با ایام وفات ام‌البنین، همسر کریمه امیرمؤمنان و مادر اسوه و اسطوره ایثار، حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام به ایشان درود می‌فرستم و به پیشگاه شهروندان عزیز عرض سلام و ارادت دارم.

12900میلیارد تومان برای اداره اصفهان

شهردار اصفهان بودجه پیشنهادی 1401 را به شورای شهر تقدیم کرد

بـیـســت‌وشـشـمـیـن جـلـسـه عـلـنـی ششمین شورای اسلامی شهر اصفهان روز گذشته برگزار شد. در این جلسه شهردار اصفهان بودجه پیشنهادی سال 1401 را به شورای شهر تقدیم کرد. علی قاسم‌زاده ضمن ارائه توضیح‌هایی درباره روند تدوین بـودجـه و اولـویـت‌هــای درنظرگرفته‌شده برای آن، از اعضای شورا خواست تا اگر در تدوین بودجه موضوع حائز اهمیتی ازقلم‌افتاده، یادآوری شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز خبر داد که روند بررسی بودجه پیشنهادی از سوی اعضای شورا نهایتا تا 22 بهمن به اتمام می‌رسد و شورا نظر نهایی خود را دراین‌باره اعلام خواهد کرد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شورا