شورا

دستگاه قضا در ترازوی قضاوت

از یکم تا هفتم تیرماه، هم‌زمان با سالگرد شهادت معمار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، شهید آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی و 72تن از یاران صدیق انقلاب که باعنوان هفته قوه‌قضائیه نام‌گذاری شده است، عملکرد و دستاوردهای این قوه در طول یک سال در معرض دید صاحبان حقیقی انقلاب قرار می‌گیرد. به این بهانه مروری خواهیم داشت بر شاخص‌ترین اقدامات قوه‌قضائیه با ریاست غلامحسین محسنی‌اژه‌ای.

درمان طبیعی برای رفلاکس معده

نگاهی به اختلال‌های دستگاه گوارشی
بسیاری از ما پس از غذاخوردن دچار رفلاکس معده می‌شویم و از این لحاظ نگران و کلافه هستیم. دراین‌صورت بهتر است بدانید دلیل این اختلال چیست و چطور می‌توان از راه طبیعی و ساده خود را درمان کرد. راهکارهایی در پزشکی وجود دارد که با خوردن داروهای شیمیایی این مسئله به طور موقت حل می‌شود؛  اما در طب سنتی به درمان و رفع این مشکل توجه ویژه شده است. بدین‌منظور نظر جواد کاردانپور، محقق طب‌سنتی و مشاور تغذیه سالم را جویا شدیم که می‌توانید  مطالعه کنید.
 

چهارباغ؛ الگوی بلوارهای غربی

گفت‌وگو با محمدحسین فروغی، پژوهشگر، درباره معماری چهارباغ اصفهان
دکتر محمدحسین فروغی، پژوهشگر، مؤلف و دانش‌آموخته دکتری تاریخ است که چندی قبل در نشست «چهارباغ؛ از دیروز تا امروز» در موزه گرمابه علیقلی‌آقا به تاریخ شکل‌گیری خیابان چهارباغ پرداخته بود. به بهانه این نشست که  به همت مرکز اصفهان‌شناسی و خانه  ملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شده بود، به سراغ او رفتیم تا پرسش‌هایی را درباره پیدایش خیابان چهارباغ و کارکردهای آن مطرح کنیم. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
 
حجت‌الاسلام اژه‌ای، پیش‌کسوت انقلاب اسلامی، در جلسه شورای شهر از خصوصیات شهید بهشتی گفت
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: خواسته بحق اصفهان تعارضی با منافع هیچ‌کس ندارد
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: پایداری آب زاینده‌رود مهم‌ترین مطالبه شهروندان اصفهان از رئیس‌جمهور است

در اجرای «شفافیت» سیره علوی ملاک باشد

حجت‌الاسلام اژه‌ای، پیش‌کسوت انقلاب اسلامی، در جلسه شورای شهر از خصوصیات شهید بهشتی گفت
هــفـــتـــم تــیـــرمــاه هــرســال یــادآور گرامیداشت شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران صدیق انقلاب و رهبری است. به همین مناسبت روز گذشته چهل‌وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با همین رویکرد برگزار شد.
 

برای زاینده‌رود، مخالف کدخدامنشی هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: خواسته بحق اصفهان تعارضی با منافع هیچ‌کس ندارد

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشور هفته گذشته به اصفهان آمد و با بیان این مطلب که برای آب اصفهان برنامه داریم، موضع مشخصی را برای پایداری زاینده‌رود عنوان نکرد، این در حالی بود که روزنامه‌های مکتوب و رسانه‌های دیجیتال اصفهان از ماه‌های گذشته روی این موضوع تأکید داشتند و مطالب متعددی در رسانه‌ها در زمینه پایداری زاینده‌رود که خواسته اصفهانی‌هاست خطاب به رئیسی منتشر شد. 

اهم مطالبات اصفهان از رئیس‌جمهور

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: پایداری آب زاینده‌رود مهم‌ترین مطالبه شهروندان اصفهان از رئیس‌جمهور است

با نزدیک‌شدن به زمان ورود آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به اصفهان، روز گذشته اعضای شورا چهل‌و‌پنجمین جلسه علنی را به موضوع مطالبات مردمی اختصاص دادند. این جلسه به قدوم برخی از اعضای کاروان «زیر سایه خورشید» مزین شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شورا