شورا

نقشه راه 1401 برای شهر زندگی

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر: تعیین محورهای اصلی بودجه سال آینده منوط به اعلام دیدگاه‌های شهردار منتخب است

فصل بودجه‌ریزی شهر از راه رسید. بودجه 1401 اصفهان که اواخر پاییز و اوایل زمستان به شورای ششم تحویل داده می‌شود، باید از امروز پایه‌ریزی و سیاسـت‌گـذاری شــود. سنـگ‌بـنـای بودجه شهر از شش سال قبل تاکنون بر توسعه مترو، حمل‌ونقل عمومی و پروژه‌های نیمه‌تمام گذاشته شد و اوایل شورای پنجم اندکی خیز فرهنگی هم گرفت. شورای ششم که با شعار #شهر_زندگی، روی کار آمد، فرهنگ را برای انتخاب شهردار در اولویت کار خود قرار داد و به نظر می‌رسد بعد فرهنگی بودجه 1401 شهرداری اصفهان قوی‌تر از سال‌های گذشته باشد؛ بودجه‌ای که علاوه بر فرهنگ، باید سنگ مترو، رینگ چهارم، بخش‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری را هم زیر سایه کسری درآمد و کرونا به سینه بزند.

آغاز دورانی تازه برای اصفهان

مراسم تحلیف منتخبان شورای ششم برگزار شد و هیئت‌رئیسه شورا مشخص شدند

چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته با برگزاری مراسم تحلیف اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر اصفهان و تعیین سرپرست برای شهرداری، روند تغییرات مدیریت شهری در نصف‌جهان به‌صورت رسمی آغاز شد. دوران گذار به‌آرامی و طبق قانون پیش می‌رود. چهارشنبه عصر و در بخشی از مراسم تحلیف، هیئت‌رئیسه انتخاب شدند و پنجشنبه با رأی‌گیری 12 عضو حاضر، شهر را برای مدت یک ماه به سرپرست سپردند. حالا یکشنبه این هفــتــه و در جلسه علنی معمول هفتگی، کمیسیون‌های تخصصی و اعضا هم تعیین‌تکلیف می‌شوند.

خداحافظی اصفهان با مشاغل آلاینده

مدیریت شهری، صنایع و صنوف شهر را ساماندهی می‌کند

سال گذشته و در جلسه صدوپنجاه‌و هشتم، سند راهبردی ساماندهی صنایع و صنوف واقع در محدوده و حریم شهر اصفهان، مصوب شد تا پس از چند دهه کشمکش و بلاتکلیفی، تکلیف مشاغل آلاینده و مزاحم شهری مشخص شود. البته چهار سال قبل هیئت‌وزیران در مصوبه‌ای، ضوابط فعالیت مشاغل و اصناف مزاحم شهری را مشخص کرده بود و مدیریت شهری اصفهان بر مبنای این مصوبه، سند راهبردی تدوین کرد.

در نهضت ساخت یک‌میلیون مسکن در سال، شورا و شهرداری چگونه می‌توانند نقش ایفا کنند؟

اشتغال، مسکن و توسعه پایدار شهری

در کشورهای درحال‌توسعه، هر سال به میزان پنجاه میلیون نفر بر جمعیت شهری اضافه شده که پیرو آن تقاضاهای مسکن و خدمات شهری هم ایجاد می‌شود؛ این در حالی است که بسیاری از توسعه‌های شهری به صورت ناهماهنگ و بی‌برنامه اتفاق می‌افتند. در بسیاری از شهرها بهداشت و محیط‌زیست به بحران تبدیل شده و فاضلاب و آب‌های سطحی، زهکشی، جمع‌آوری زباله و تجهیزات دفع در فضای نامطلوب قرار دارند. فقر همراه با رشد سریع جمعیت، فشار مضاعفی را بر محیط‌زیست از طریق اثرات بر جنگل‌ها، خاک، آلودگی هوا و... گذاشته است.

نقش مدیریت شهری در مسکن‌سازی

در نهضت ساخت یک‌میلیون مسکن در سال، شورا و شهرداری چگونه می‌توانند نقش ایفا کنند؟

نهضت ساخت یک‌میلیون مسکن در سال، خواه‌ناخواه شهرداری‌ها را هم درگیر می‌کند. هرچند بند 21 ماده 55 قانون شهرداری‌ها، وظیفه ساخت خانه برای اقشار کم‌درآمد را به شهرداری‌ها محول کرده؛ اما تاکنون شهرداری‌ها به صورت مستقیم در تولید مسکن نقشی ایفا نکرده‌اند. تاکنون شهرداری‌ها به دلیل برخی موانع و محدودیت‌های اعتباری، قانونی و تشکیلاتی به صورت مستقیم به‌عنوان تولیدکننده و عرضه‌کننده مسکن فعالیت نکرده‌اند؛ اما فعالیت‌ها، تصمیم‌ها و برنامه‌ریزی‌های شهرداری‌ها بر بازار مسکن، قیمت زمین و مستغلات و همچنین بر نرخ تولید مسکن اثر می‌گذارد. در این میان وظیفه شورای شهر به‌عنوان قانون‌گذار محلی برای نحوه مدیریت بازار مسکن شهر، کمک به تولید مسکن و جلوگیری از رشد قیمت‌ها یا رکود بازار حائز اهمیت است.

جای خالی اقتصاد بازیافت

نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که بهترین کشورها در زمینه مدیریت پسماند، در غرب و شمال اروپا قرار دارند که کمتر از 5درصد زباله‌های خود را دفع می‌کنند. همچنین بر اساس آمارهای معتبر بین‌المللی، بیشترین بازیافت زباله‌های شهری با 63درصد مربوط به کشور اتریش است. در کلان‌شهرهای ایران از جمله اصفهان به دلیل عدم مدیریت درست پسماند، این حوزه مزیت اقتصادی بسیار ناچیزی برای شهرداری‌ها دارند. در حال حاضر درآمد اقتصادی مواد بازیافتی در کارخانه‌های بازیافت زباله شامل ظروف فلزی، پلاستیک‌ها و بطری‌های پلاستیکی، پسماندهای کاغذی و کارتن‌ها افزایش قابل‌توجهی داشته و به همین دلیل شهرداری‌ها با افزایش فعالیت در صنعت پسماند می‌توانند درآمد قابل‌توجهی کسب کنند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شورا