سینما و تلویزیون

دستگاه قضا در ترازوی قضاوت

از یکم تا هفتم تیرماه، هم‌زمان با سالگرد شهادت معمار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، شهید آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی و 72تن از یاران صدیق انقلاب که باعنوان هفته قوه‌قضائیه نام‌گذاری شده است، عملکرد و دستاوردهای این قوه در طول یک سال در معرض دید صاحبان حقیقی انقلاب قرار می‌گیرد. به این بهانه مروری خواهیم داشت بر شاخص‌ترین اقدامات قوه‌قضائیه با ریاست غلامحسین محسنی‌اژه‌ای.

درمان طبیعی برای رفلاکس معده

نگاهی به اختلال‌های دستگاه گوارشی
بسیاری از ما پس از غذاخوردن دچار رفلاکس معده می‌شویم و از این لحاظ نگران و کلافه هستیم. دراین‌صورت بهتر است بدانید دلیل این اختلال چیست و چطور می‌توان از راه طبیعی و ساده خود را درمان کرد. راهکارهایی در پزشکی وجود دارد که با خوردن داروهای شیمیایی این مسئله به طور موقت حل می‌شود؛  اما در طب سنتی به درمان و رفع این مشکل توجه ویژه شده است. بدین‌منظور نظر جواد کاردانپور، محقق طب‌سنتی و مشاور تغذیه سالم را جویا شدیم که می‌توانید  مطالعه کنید.
 

چهارباغ؛ الگوی بلوارهای غربی

گفت‌وگو با محمدحسین فروغی، پژوهشگر، درباره معماری چهارباغ اصفهان
دکتر محمدحسین فروغی، پژوهشگر، مؤلف و دانش‌آموخته دکتری تاریخ است که چندی قبل در نشست «چهارباغ؛ از دیروز تا امروز» در موزه گرمابه علیقلی‌آقا به تاریخ شکل‌گیری خیابان چهارباغ پرداخته بود. به بهانه این نشست که  به همت مرکز اصفهان‌شناسی و خانه  ملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شده بود، به سراغ او رفتیم تا پرسش‌هایی را درباره پیدایش خیابان چهارباغ و کارکردهای آن مطرح کنیم. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
 
جای خالی فیلم‌های انگیزشی در سینمای ایران
ماجرای اختیارات سازمان سینمایی برای درجه‌بندی فیلم‌های سینمایی به کجا رسید؟
چرا قیمت‌گذاری بلیت به معضلی برای کنسرت‌تئاترها تبدیل شده است؟

کشمکش رده‌بندی سنی در سینمای ایران

ماجرای اختیارات سازمان سینمایی برای درجه‌بندی فیلم‌های سینمایی به کجا رسید؟

بهار سال 1398 بود که آیین‌نامه «رده‌بندی سنی فیلم‌ها در سینمای ایران» از سوی رئیس وقت سازمان سینمایی ابلاغ شد؛ طبق این آیین‌نامه، سازمان سینمایی، دفاتر سینمایی و پخش را ملزم کرده بود تا در پوسترها، تبلیغات و سالن‌های سینمایی و حتی سامانه فروش بلیت فیلم‌ها هم درجه سنی هر فیلم را مشخص کنند تا والدین و تماشاگران به‌راحتی به این درجه‌بندی دسترسی داشته باشند. 

بلیت نجومی کنسرت‌تئاترها پول یا مخاطب؟!

چرا قیمت‌گذاری بلیت به معضلی برای کنسرت‌تئاترها تبدیل شده است؟

سال‌هاست که موسیقی و تئاتر با یکدیگر ادغام شده‌اند و خلاقانه مخاطبان را به تماشای نمایشی متفاوت از حضور، نوا و حرکت دعوت می‌کنند. 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سینما و تلویزیون