لیلی زواره‌ای

خداحافظی اصفهان با مشاغل آلاینده

مدیریت شهری، صنایع و صنوف شهر را ساماندهی می‌کند

سال گذشته و در جلسه صدوپنجاه‌و هشتم، سند راهبردی ساماندهی صنایع و صنوف واقع در محدوده و حریم شهر اصفهان، مصوب شد تا پس از چند دهه کشمکش و بلاتکلیفی، تکلیف مشاغل آلاینده و مزاحم شهری مشخص شود. البته چهار سال قبل هیئت‌وزیران در مصوبه‌ای، ضوابط فعالیت مشاغل و اصناف مزاحم شهری را مشخص کرده بود و مدیریت شهری اصفهان بر مبنای این مصوبه، سند راهبردی تدوین کرد.

تصویب بودجه 9570 میلیارد تومانی شهر

شهردار در جلسه شورای شهر: ۸۵ درصد از بودجه امسال اصفهان تحقق یافت و تا پایان سال مابقی آن نیز محقق می‌شود

در جلسه علنی روز گذشته بودجه سال 1400 شهرداری اصفهان به تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان رسید. بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال بعد 8650 میلیارد تومان بود که پس از بررسی در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق شورا به 9570 میلیارد تومان افزایش یافت.شهردار اصفهان در صد و شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تعدادی از تحلیلگران بر این باور بودند که بودجه شش هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ شهرداری محقق نمی‌شود، اما خوشبختانه تاکنون ۸۵ درصد بودجه که با اصلاح آن به حدود هفت هزار میلیارد تومان رسید،  محقق شده و تا پایان امسال مابقی آن نیز تحقق پیدا می‌کند.

گذر آقانجفی در معرض داوری

گزارشی از جلسه داوری طرح‌های گذر تاریخی آقانوراله نجفی با حضور مسئولان شهری و استادان دانشگاه

پس از گذشت 15 سال از نخستین روزهایی که اولین کلنگ تغییر بر مسیر آقانوراله نجفی فرود آمد، جلسه داوری طرح‌های گذر تاریخی آقا نوراله نجفی اصفهان با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران و استادان دانشگاه برگزار شد. به عبارت دیگر مدیریت شهری پس از فراز و فرودهای بسیار به این بلوغ رسید که برای حل مشکلات این طرح و گذر شهری با منتقدان و موافقان و فعالان میراثی بر سر یک میز بنشیند و گفت‌وگو کند. دیروز در سالن جلسات کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان حرف از مشارکت گروه‌های مدنی و شهروندان برای حل یک معضل چندساله بود.

بر اساس بودجه 1400 شهر، مردم ۲۰۰ محله و منطقه اصفهان می‌توانند برای اولویت‌های محله‌شان تصمیم بگیرند
شورای شهر اصفهان بسته تشویقی ساخت‌وساز 1400 را تصویب کرد
عباسعلی جوادی، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان: بخش خصوصی درمان هم به کمک بیمارستان‌های دولتی آمد

واگذاری قانونمند خانه‌های تخصصی شهرداری

آیین‌نامه بهره‌برداری از این خانه‌ها مصوب شد

در مدیریت و نظارت خانه‌های شهرداری که به بخش خصوصی واگذارشده، تجدیدنظر می‌شود. خانه‌های تخصصی و علمی که سال‌های قبل با اهداف تعیین‌شده، ایجاد شدند حالا به علت واگذاری‌های غیراصولی، کارکرد اصلی خود را ازدست‌داده‌اند.این در حالی است که در این خانه‌ها ازنظر مکانی، بودجه و نیروی انسانی، سرمایه‌گذاری‌های لازم انجام‌شده، ولی این سرمایه در حال از دست رفتن است. برای این مراکز اهدافی تعریف‌شده و شورای شهر وظیفه نظارت بر میزان تحقق اهداف این مراکز را برعهده دارد. هفته گذشته آیین‌نامه و دستورالعمل بهره‌برداری و واگذاری این خانه‌ها در شورای شهر به تصویب رسید تا بتوان با بررسی کیفیت، عملکرد و نحوه واگذاری آن‌ها را مشخص کرد.

مراقب گزارش‌های کذب انتخاباتی باشید

هیئت نظارت بر انتخابات استان وظیفه سختی برعهده دارد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اینکه هیئت نظارت بر انتخابات استان اصفهان باید مراقب گزارش‌های کذب باشد، گفت: در روزها و ساعات پایانی بررسی صلاحیت‌ها در هیئت عالی نظارت استان قرار داریم. علیرضا نصراصفهانی در نطق پیش از دستور خود ادامه داد: من به‌عنوان نماینده کاندیداهایی که در معرض این بررسی قرار دارند از اعضای هیئت نظارت که مسئولیت بسیار سختی  دارند، درخواست می‌کنم و انتظار دارم درروند بررسی مراقب گزارش‌های کذب و غیرواقعی که با اهداف سیاسی، تسویه‌حساب‌های شخصی یا ترس از به خطر افتادن منافع مالی و اقتصادی گزارش دهندگان و بدون ارائه اسناد متقن و قابل‌اتکا ارائه‌شده، باشند.

بودجه محله‌ها با نظر مردم هزینه می‌شود

بر اساس بودجه 1400 شهر، مردم ۲۰۰ محله و منطقه اصفهان می‌توانند برای اولویت‌های محله‌شان تصمیم بگیرند

طرح پیشنهادی ده نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان با عنوان «پیاده‌سازی بودجه‌ریزی مشارکتی در نظام برنامه‌وبودجه شهرداری اصفهان» در واپسین روزهای سال کهنه به تصویب رسید و به گفته رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بودجه 1400 شهر نشست. حالا مردم 200 محله و منطقه شهر اصفهان می‌توانند برای اولویت‌های محل زیست خود تصمیم‌گیری کرده و پروژه و طرح ارائه دهند و محل زندگی خود را زیست‌پذیرتر کنند. بدین ترتیب مشارکت مردم در اداره شهر افزایش می‌یابد و درعین‌حال شبکه‌های اجتماعی محله‌ها هم تقویت می‌شود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - لیلی زواره‌ای