لیلی زواره‌ای

ما به جنگ نیاز داشتیم، نه جنگ به ما!

روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از مدرسه «ملاعبدالله» اصفهان تا عملیات«کربلای چهار»/ بخش اول
می‌گوید هفده سالم بود، رفتم جبهه؛ اما چهره‌ام، بیست-بیست‌ویک‌ساله، نشانم می‌داد. پنجم ابتدایی را که می‌خواند، مدرسه را کنار می‌گذارد و راه «حوزه» را پیش می‌گیرد و در امتداد آن راه «انقلاب» و «جنگ» را...! انقلاب که پیروز می‌شود، مسئولیت مدرسه علمیه «ملاعبدالله» را بر دوشش می‌گذارند؛ همان مدرسه‌ای که هنوز هم در انتهای بازار میدان امام، جا خوش کرده و چراغش روشن است! سال 59 در میان همه فعالیت‌های علمی، تبلیغی و فرهنگی که اینجا در اصفهان داشته است، «غیررسمی» راه «گلف» و «آبادان» را پیش می‌گیرد و چندماهی را به رتق‌وفتق امور جنگ در همان حوالی می‌پردازد؛ اما به‌مرور احساس می‌کند حضور چندماهه‌اش در جبهه به فعالیت‌هایش ضربه می‌زند و همین می‌شود که بیشتر «اصفهان» می‌ماند و منتظر تا عملیاتی طراحی شود و «رزمی تبلیغاتی» برود جبهه! او جنگ را از «شکست حصر آبادان» شروع می‌کند و تا «کربلای چهار» پیش می‌برد و بعدازآن به «اسارت» و چهارسال زندگی در خاک عراق می‌رسد، که سال‌ها پیشش دومرتبه، از آن فرار کرده بود. روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از آن سال‌ها، ساعت‌ها زمان می‌خواهد و یک دل سیر گوش؛ ما اما در یک گفت‌وگوی سه‌ساعته با این رزمنده روحانی، تنها توانستیم تا قبل از اسارتش را روایت کنیم و باقی حرف‌ها از آن سال‌ها بماند برای فرصتی دیگر!

ضرورت حرکت به سمت توسعه پایدار ساختمان‌ها

توسعه پایدار بدون توجه به شهرها و شهر‌نشینی، بی‌معنی خواهد بود
یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از انرژی خورشیدی کاهش هزینه‌ها و حتی فروش برق اضافه تولیدی است؛ چرا که از این طریق هزینه‌های تحمیلی بر کشور و جامعه به شدت کاهش می‌یابد همچنین با این اقدام، نه تنها در صورت‌حساب برق صرفه‌جویی می‌شود، بلکه اگر برق بیشتری تولید شود، مازاد آن دوباره به شبکه منتقل و برای این مقدار مبلغ پاداشی توسط شرکت برق پرداخت خواهد شد. با توجه به اینکه سیستم‌های انرژی خورشیدی به طور کلی نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی نداشته و حتی هیچ‌گونه سر و صدایی ندارند، تکنولوژی استفاده از انرژی خورشیدی روز‌به‌روز در حال توسعه بوده و تاکنون در سیستم‌های کوچک و بزرگ مانند نیروگاه‌ها، بخش کشاورزی، تجارت، منازل، لوازم شخصی و تزئینی به کمک مردم آمده است و بعضا در صعب‌العبورترین نقاط نیز توانسته نیازهای آن‌ها را برطرف سازد.
سخن‌گوی شورای اسلامی شهر اصفهان: در شرایط فعلی راهی به جز گفت‌وگو برای رسیدن به اولویت مشترک و رفع نیازهای شهر نداریم
اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی، دیون را افزایش می‌دهد
تبادل‌نظر اعضای شورای شهر، معاون فرهنگی شهردار و مشاورعالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در جلسه علنی شورا درباره راه‌های رونق گردشگری شهر

تصویب ایجاد دبیرخانه فرهنگی زاینده‌رود

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر ، به زاینده‌رود با گفتمانی واحد و از جنس فرهنگ و رسانه توجه خواهد شد

ازاین‌پس قرار است صدای زاینده‌رود بلندتر شنیده شود. شورای اسلامی شهر اصفهان در نوزدهمین جلسه علنی خود، اولین طرح شورای ششم را به تصویب رساند، طرحی که قرار است «زاینده‌رود» را با گفتمانی واحد و از جنس فرهنگ و رسانه، فریاد بزند.

قرارگاه شهر هوشمند ایجاد شود

مدیر شرکت مخابرات منطقه اصفهان مهمان جلسه علنی شورای اسلامی شهر بود

روز گذشته مدیر شرکت مخابرات منطقه اصفهان برای بررسی چگونگی ایجاد شهر هوشمند، مهمان ویژه نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصـفـهـان بود. در این جلسه نایب‌رئیس شورای اسلامی شـهــر اصفهان پیشنهاد داد که قرارگاه عملیاتی و سیاستی شهر هوشمند به ریاست استاندار اصفهان ایجاد شود. ابوالفضل قربانی تأکید کرد که ایجاد این قرارگاه باید با استفاده از ظرفیت استانداری انجام شود و استاندار در راستای منویات مقام معظم رهبری، ایجاد شهر هوشمند را مأموریت و اولویت اول خود قرار دهد.

بازگشت پرخرج اتوبوس‌ها

چرخه حمل‌ونقل عمومی دوباره تکمیل می‌شود

با افزایش آمار واکسیناسیون و حذف ممنوعیت‌های تردد، اتوبوس‌های شهر باید با ظرفیت کامل به چرخه حمل‌ونقل عـمـومــی بـــازگـــــردنـــد؛ موضوعی که با طرح آن دوباره زخم کهنه کمبودها و فرسودگی ناوگان اتوبوس شهری سر باز می‌کند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - لیلی زواره‌ای