مترجم افسانه صادقی

واقعیت آمریکایی!

دوران ریاست‌جمهوری ترامپ ضعف‌های ساختاری آمریکا را بیش از گذشته آشکار کرد

دمکرات‌ها امیدوار بودند که چهار سال آشفتگی، حمله به هنجار‌ها و نهاد‌ها و دروغ و بی‌صداقتی به‌علاوه همه‌گیری‌ که جان هزاران نفر را گرفت،  خیلی سریع، تمیز و کوبنده باعث رنگ‌باختن اثر چهلمین رئیس‌جمهور آمریکا شود. این اتفاق می‌توانست مسیر کشور را مشخص کند و هشداری باشد به حزب جمهوری‌خواه تا بروند و آن گزارش معروف «کالبد‌شکافی» را که در سال ۲۰۱۳ ارائه دادند از روی قفسه بردارند و خود را از نو بیافرینند. اما چهارشنبه شب، یک شب فاجعه‌آمیز دیگر برای نتایج نظرسنجی بود که نشان داد قرار نیست اوضاع این‌طور پیش برود. به گزارش فرارو ترامپ استقامت خود را ثابت کرد و رأی‌هایش را در فلوریدا، تگزاس و سایر ایالات افزایش داد.

توزیع عادلانه واکسن در جهان به نفع همه کشورهاست

در چند روز اخیر، قدرت‌‌های بزرگ جهانی به بحران فاجعه‌‌بار و مخوفی که در هند در حال شکل گرفتن است، واکنش نشان داده‌‌اند. تصمیم دولت ایالات متحده آمریکا مبنی بر به اشتراک گذاشتن 10 میلیون دوز واکسن در عرض چند هفته و تا 50 میلیون دوز بیشتر در طول تابستان، مایه خوشحالی است و به‌طور مبرم نیز نیازمند آن هستیم. نیوزلند، نروژ و فرانسه نیز به تقاضا برای توزیع و به اشتراک گذاری عادلانه واکسن در سرتاسر جهان، واکنش نشان داده‌‌اند؛ اما اگر بخواهیم بی‌‌پرده سخن بگوییم، هیچ کشوری به آن میزانی که لازم است، اقدام نکرده است.

بحران کرونا در هند قطار اقتصاد جهانی را از ریل خارج خواهد کرد

موج دوم همه‌‌گیری ویروس کرونا ضربه شدید و ویرانگری به هند وارد کرده است. در حال حاضر، هرروزه شاهد بیش از 300 هزار مورد ابتلای جدید و 3 هزار مورد مرگ ناشی از این بیماری در سرتاسر این کشور هستیم و با این آمار و ارقام، تعداد کل مرگ‌‌ومیر به‌‌تازگی مرز 200 هزار نفر را هم رد کرده است. این بدین معناست که تقریباً یکی از هر 16 مورد مرگ ناشی از کووید در سرتاسر جهان مربوط به هند است. همچنین، روشن و بدیهی است که آمارهای اعلام‌‌شده از سوی هند، به طرز قابل‌‌ملاحظه‌‌ای کمتر از ارقام واقعی است.

فشار والدین به نوجوانان

مادرم مدام به من فشار می‌‌آورد که چرا نمره‌‌هایم به‌‌اندازه کافی بالا نیستند

روان‌درمانگر عزیز (Dear Therapist)، ستونی هفتگی در مجله آتلانتیک است که در آن لوری گاتلیب، روانشناس و نویسنده کتاب پرفروش «شاید باید با کسی حرف بزنی»، به پرسش‌‌های مطرح‌‌شده توسط خوانندگان در مورد مشکلات و بحران‌‌های روانی که با آن‌‌ها دست‌‌به‌‌گریبان هستند، پاسخ می‌‌دهد. 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مترجم افسانه صادقی