محمدجواد نصیری

پروژه‌های محله محور منطقه ۹

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: علاوه بر اجرای پروژه‌های عمرانی بزرگ در سطح منطقه، اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس بر اساس نیازها و اولویت‌ها در دستور کار قرار دارد. سید سلمان قاضی عسگر با بیان اینکه اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس در محله گامی برای باز پیرایی شهر، تغییر و تحول در محله‌ها است، اظهار کرد: درصددیم با اجرای پروژه‌های عمرانی در ابعاد کوچک در سطح محلات شامل احداث پاتوق محلی، بهسازی معابر و پیاده رو سازی، اصلاح هندسی و رفع گره‌های ترافیکی افزایش رضایت‌مندی شهروندان را فراهم کنیم.

اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در پایانه‌های مسافربری شهر

در دیدار امام جمعه شمال شهر اصفهان با مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری بر اجرای ویژه برنامه‌های یادوراه شهدای شمال شهر در پایانه کاوه تاکید شد.

نگاهی به نیازهای کالبدی و فرهنگی در محله قائمیه برای زیست بهتر کودکان در این محله
سیر در یک مسیر تاریخی از قصرشیرین تا نطنز را تجربه کنید
سیر و سفر در مسیر گردشگری معماری با چاشنی علم‌اندوزی

بافت فرسوده؛ آغوشی ناامن برای کودکان

نگاهی به تأثیرات مخرب بافت فرسوده بر کیفیت زندگی کودکان

امروزه با افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی و در پی آن تسریع ساخت‌وسازهای خارج از قــاعــده و همچنین بی‌توجهی به بازآفرینی بافت‌های تاریخی و فرسوده در برخی مراکز شهری، این بــخـش‌ها به حوزه‌هایی ناامن برای زیستن تبدیل شده‌اند.

کودکان قائمیه چه می‌خواهند؟

نگاهی به نیازهای کالبدی و فرهنگی در محله قائمیه برای زیست بهتر کودکان در این محله

باوجوداینکه رشد فناوری و توسعه شهرها با خدمات بسیار زیادی برای نسل‌های مختلف همراه بوده، اما این توسعه پیامدهای منفی نیز به همراه داشته است. وقتی به گذشته نه‌چندان دور می‌نگریم، مشاهده می‌کنیم که باوجود عدم دسترسی به امکانات و خدمات شهری یا دراختیارداشتن فضاهایی مخصوص اقشار مختلف جامعه، به‌ویژه کودکان، شادابی و پویایی در میان این افراد که آینده‌سازان جامعه هستند، بیشتر به چشم می‌خورده است.

گردشگری معماری بین چهارطاقی‌های باستانی

سیر در یک مسیر تاریخی از قصرشیرین تا نطنز را تجربه کنید

کاوش در میان بناهای باستانی در همه حال نکات جالب‌توجهی را برای گردشگران در پی داشته است. در متن امروز تلاش شده با معرفی آتشکده‌های ایرانی، مسیری باستانی برای گردشگران معرفی و با مرور این بناها اهمیت عصر ساسانی در تاریخ معماری ایرانی خاطرنشان شود؛ آشنایی با جایگاه‌های «سه آتش مقدس»، تماشای چــهـــارطـــاقـــی‌هــای «قـــصـــرشــیــریــــن»، «جولـیـان»، «شیرکوه» و «بازه هــور» و قرارگـیـــری بــنـاهـــای اســلامـــی در کــنــــار «چهارطاقی نطنز»، مسیر گردشگری امروز ما را شکل داده‌اند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - محمدجواد نصیری