مریم قدسیه

پروژه‌های محله محور منطقه ۹

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: علاوه بر اجرای پروژه‌های عمرانی بزرگ در سطح منطقه، اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس بر اساس نیازها و اولویت‌ها در دستور کار قرار دارد. سید سلمان قاضی عسگر با بیان اینکه اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس در محله گامی برای باز پیرایی شهر، تغییر و تحول در محله‌ها است، اظهار کرد: درصددیم با اجرای پروژه‌های عمرانی در ابعاد کوچک در سطح محلات شامل احداث پاتوق محلی، بهسازی معابر و پیاده رو سازی، اصلاح هندسی و رفع گره‌های ترافیکی افزایش رضایت‌مندی شهروندان را فراهم کنیم.

اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در پایانه‌های مسافربری شهر

در دیدار امام جمعه شمال شهر اصفهان با مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری بر اجرای ویژه برنامه‌های یادوراه شهدای شمال شهر در پایانه کاوه تاکید شد.

آرشیو مطبوعات صائب به‌عنوان یکی از ارزشمندترین دارایی‌ها و میراث اصفهان در تهران ماندگار شده است
محمد رحیم اخوت، نویسنده و داستان‌نویس معاصر اصفهان درگذشت
گفت‌وگو با دو فیلم‌ساز اصفهانی به بهانه اکران آثار جشنواره فجر در اصفهان

مثلاً سی‌وسه‌پل اصفهان را ببرند تهران!

آرشیو مطبوعات صائب به‌عنوان یکی از ارزشمندترین دارایی‌ها و میراث اصفهان در تهران ماندگار شده است

فکرش را بکنید سی‌وسه‌پل اصفهان را ببرند تهران! یا تخت‌جمشید را از شیراز منتقل کنند! یا یک روز برسد که آرامگاه فردوسی در توس نباشد و دوستدارانش قرار باشد جایی دیگر مزارش را زیارت کنند! حتما می‌گویید ناممکن است؛ چون میراث فرهنگی و داشته‌های یک شهر را نمی‌شود به جای دیگری انتقال داد! همان‌طور که این روزها حتی میراث ناملموس یک خطه را به نام آن ثبت می‌کنند و در پاسداشت و نگهداری‌اش می‌کوشند.

وداع با نویسنده‌ای که اصفهان تمام دنیایش بود

محمد رحیم اخوت، نویسنده و داستان‌نویس معاصر اصفهان درگذشت

محمد رحیم اخوت؛ نویسنده و داستان‌نویس معاصر اصفهان در اثر کهولت سن و عواقب آن و پس از طی یک دوره بیماری صبح امروز 23 بهمن ماه درگذشت.

تولید حرفه‌ای، معضل سینمای اصفهان

گفت‌وگو با دو فیلم‌ساز اصفهانی به بهانه اکران آثار جشنواره فجر در اصفهان

دوازده دوره است که فیلم‌های جشنواره فجر، هم‌زمان با تهران، در اصفهان و برخی دیگر از شهرهای ایران اکران می‌شود؛ تجربه‌ای که هرچند شاید در هیچ‌کدام از جشنواره‌های سینمایی دنیا سابقه نداشته و مرسوم نباشد؛ اما فرصتی برای دوستداران و اهالی سینما در ایران است که تولیدات یک‌ساله سینمای داستانی ایران را طی چند روز هم‌زمان با پایتخت‌نشین‌ها و بدون طی بعد مسافت و صرف هزینه و انرژی ببینند و به برایند و دریافتی کلی از آن دست یابند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مریم قدسیه