مهتاب غزالی

نذری امام‌حسین(ع) یا کمک به نیازمندان؟

به محرم که نزدیک می‌شویم، هجمه‌ روانی و شبهه‌های برخی افراد به آیین‌های دینی آغاز می‌شود. نذری و خرج‌دادن برای امام‌حسین(ع) یکی از این رسوم است که سالیان سال است نه‌تنها از رونق نیفتاده، بلکه پرشورتر از قبل نیز برگزار می‌شود.
 

کودکان جهان در دام تبلیغات سیگار

نتایج پژوهش جدیدی نشان می‌‌دهد که بزرگ‌‌ترین شرکت‌‌های چندملیتی دخانیات، کودکان را هدف تبلیغ محصولات خود قرار داده‌‌اند و در 42 کشور عمدتا کم‌‌درآمد یا با درآمد متوسط، در نزدیکی پارک‌‌ها و شهربازی‌‌ها به تبلیغ سیگار می‌‌پردازند.

سهم مدالی اصفهان از قونیه

رقبت ورزشکاران اصفهانی در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در شرایطی پایان یافت که در برخی رشته‌ها ورزشکاران استان در حد انتظار ظاهر نشدند؛ اما در برخی دیگر از رشته‌ها، نتیجه به‌دست‌آمده فراتر از انتظارات بود.
 

رابطه تصادفات زنجیره‌ای و فاصله طولی

به‌تازگی تصادفات زنجیره‌ای متعددی در بزرگراه‌های شهری و جانبی شهر اتفاق می‌افتد که موجب راه‌بندان‌های مشکل‌ساز می‌شود و وقت بسیاری از شهروندان را در ترافیک تلف می‌کند و موجبات تأخیر در سفرهای شهری را فراهم می‌سازد.
 

یادداشت‌های پشت چراغ‌قرمز

یهویی، کامیون!

در بزرگراه شهید آقابابایی در خط سرعت در حال حرکت هستم که صدایی شبیه بوق یک کشتی از پشت سرم می‌شنوم، از آیینه نگاه می‌کنم یک کامیون غول‌پیکر، با رعایت کمترین فاصله دارد به من هشدار می‌دهد که خیلی زود از خط سرعت خارج شوم تا این سلطان جاده‌ها بتواند با حداکثر سرعت به راه خود ادامه دهد.

اشتراک در RSS - مهتاب غزالی