مینا ایزدی

کاخ سفید: اوکراین دیگر نمی‌تواند اراضی خود را از روسیه پس‌بگیرد

به نقل از تارنمای شبکه خبری "سی‌ان‌ان"، ارزیابی دولت «جو بایدن» نشان می‌دهد که اوکراین نمی‌تواند اراضی خود را از روسیه بازپس گیرد.مقام های آمریکایی اعلام کرده‌اند که کاخ سفید دیگر مطمئن نیست اوکراین بتواند مناطقی را که اکنون در کنترل نیروهای روسیه است، بازپس گیرد.  گزارش‌ها نشان می‌دهد مشاوران «جو بایدن» بحث بر سر

صدور پروانه ساختمانی برای اراضی علی‌آباد کلنگان

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: با ابلاغ طرح علی‌آباد کلنگان از سوی استاندار به معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، عملیات صدور پروانه ساختمانی در این محدوده توسط این معاونت کلید می‌خورد.
وحید مهدویان افزود: حدود ۷۰ هکتار از اراضی علی‌آباد کلنگان واقع در شمال ملک‌شهر در سال ۱۳۴۹ واگذار شده و از سال ۱۳۵۱ که اسناد آن صادر شده، تاکنون، به‌دلیل مشکلاتی همچون خارج از محدوده بودن و کاربری کشاورزی، صدور پروانه ساختمانی برای آن مقدور نبوده است.

«مظلوم لاله‌ها»؛ ادای دینی به شهدای هفت تیر

سیاست‌مدار، فقیه، نظریه‌پرداز، از نزدیکان امام(ره) و مدافع اندیشه‌های ایشان، دومین رئیس دیوان عالی کشور پس از انقلاب، نخستین دبیرکل حزب جمهوری اسلامی و نایب‌رئیس مجلس خبرگان؛ شخصی که نقش بسیار مهمی در استقرار جمهوری اسلامی ایران داشت، سرانجام جان خود را در همین مسیر داد. 

از تغییر شغل فروشندگان لوازم‌خانگی تا بازار داغ تعمیرات تقلبی
متولیان از موانع سرمایه‌گذاری در بخش هتلداری اصفهان می‌گویند
بنگاه‌دارانی که معاملاتشان را در سامانه کد رهگیری ثبت نمی‌کنند، مجرم شناخته شوند

خرید لوازم‌خانگی رؤیا شد

از تغییر شغل فروشندگان لوازم‌خانگی تا بازار داغ تعمیرات تقلبی

متولیان صنف لوازم‌خانگی اصفهان از افزایش 50درصدی قیمت لوازم‌خانگی درمقایسه با سال گذشته خبر می‌دهند. این افزایش قیمت درحالی اتفاق افتاده که سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بازهم با افزایش 10 تا 15درصدی افزایش قیمت لوازم‌خانگی موافقت کرده است. 

فقط 2 پنج‌ستاره در قلب گردشگری کشور

متولیان از موانع سرمایه‌گذاری در بخش هتلداری اصفهان می‌گویند
درحالی‌که بسیاری از کشورها برای جذب گردشگر تمامی ظرفیت‌های خود را به کار می‌گیرند و به اقداماتی همچون ساخت هتل‌های با ستاره بیشتر متوسل می‌شوند، اما سهم استان اصفهان به‌عنوان مهم‌ترین شهر توریستی کشور فقط دو هتل پنج ستاره است. در حال حاضر وضعیت اقتصادی به نحوی است که وقتی سرمایه‌گذاران درجایی سرمایه‌گذاری می‌کنند، انتظار دارند برگشت سرمایه‌شان بلافاصله صورت بگیرد؛ ولی سرمایه‌گذاری در صنعت هتل‌سازی به‌گونه‌ای است که فرد مجبور است مدت‌ها برای بازگشت سرمایه‌اش صبر کند. متولیان هتلداری اصفهان نیز از فعالیت اماکن غیرقانونی در اصفهان گلایه‌مندند و از این موضوع به‌عنوان مانعی برای ترغیب سرمایه‌گذاران در بخش هتل‌سازی یاد می‌کنند.
 

نقره‌ داغ مستأجر به‌دست املاکی و مالک

بنگاه‌دارانی که معاملاتشان را در سامانه کد رهگیری ثبت نمی‌کنند، مجرم شناخته شوند

در شرایطی که تب افزایش قیمت‌ها در بازار رهن و اجاره بالا رفته است، مشاوران املاک به‌دنبال اجرای خواسته‌های مالکان (یعنی قیمت بالاتر) هستند و به افزایش بیشتر قیمت رهن و اجاره دامن می‌زنند. ازآنجایی‌که درآمد مشاوران به‌صورت درصدی از مبلغ معامله تعریف می‌شود، در شرایطی که قیمت رهن و اجاره افزایش پیدا کند، سودی که عایدشان می‌شود هم بیشتر است؛ کمااینکه متولیان اتحادیه مشاوران املاک نیز در اظهارنظرهای خود به‌صراحت اعلام کرده‌اند که مخالف نرخ‌گذاری دستوری هستند. در گزارش‌های پیشین، مصطفی‌ قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، در پاسخ به این پرسش که چه اقدامات و حمایت‌هایی در شرایط کنونی که نرخ اجاره و رهن از قدرت خرید مردم خارج است، از سوی اتحادیه انجام می‌شود؟ به اصفهان‌زیبا گفته بود: «بنده رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری هستم و طبق قانون نظام صنفی، گرانی‌ها و ارزانی‌ها به بنده ارتباطی ندارد؛ نرخ‌گذاری دستوری یک اقدام اشتباه است و هیچ تأثیری بر کنترل بازار نخواهد داشت.» قلی خسروی در این مصاحبه توپ را به زمین دولتی‌ها انداخت و گفت: «اکثریت خانه‌های خالی به دولت و بانک‌ها تعلق دارد. 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مینا ایزدی