نسترن ایران‌پور

نذری امام‌حسین(ع) یا کمک به نیازمندان؟

به محرم که نزدیک می‌شویم، هجمه‌ روانی و شبهه‌های برخی افراد به آیین‌های دینی آغاز می‌شود. نذری و خرج‌دادن برای امام‌حسین(ع) یکی از این رسوم است که سالیان سال است نه‌تنها از رونق نیفتاده، بلکه پرشورتر از قبل نیز برگزار می‌شود.
 

کودکان جهان در دام تبلیغات سیگار

نتایج پژوهش جدیدی نشان می‌‌دهد که بزرگ‌‌ترین شرکت‌‌های چندملیتی دخانیات، کودکان را هدف تبلیغ محصولات خود قرار داده‌‌اند و در 42 کشور عمدتا کم‌‌درآمد یا با درآمد متوسط، در نزدیکی پارک‌‌ها و شهربازی‌‌ها به تبلیغ سیگار می‌‌پردازند.

سهم مدالی اصفهان از قونیه

رقبت ورزشکاران اصفهانی در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در شرایطی پایان یافت که در برخی رشته‌ها ورزشکاران استان در حد انتظار ظاهر نشدند؛ اما در برخی دیگر از رشته‌ها، نتیجه به‌دست‌آمده فراتر از انتظارات بود.
 

نفس پروازها در ایران به شماره افتاده!

امکان سفر هوایی برای ایرانی‌ها کمتر شد
آخرین پروازهای ماهان و ایران‌ایر هم جمعه‌شب در مسیر تهران- کوالالامپور پرواز کردند و تمام! دیگر قرار نیست پروازی در این مسیر باشد. از آن‌طرف، طبق اعلام رئیس کمیسیون عمران مجلس، پروازهای داخلی با 30درصد افزایش قیمت ارائه می‌شــونـد؛ بــه‌عبــارتــی حـالا بــــایــد بــــرای هــر ساعت پرواز داخلی حداقل یک‌میلیون و 200 هزار تومان بپردازید. همه این‌ها یعنی گردشگران ایرانی بیش ‌از پیش در مضیقه پروازی قرار گرفتند.
 

دو جشنواره ملی اصفهان با محور صنایع‌دستی، در مرحله داوری و اختتامیه

 داوران اولین جشنواره ملی فیلم مستند کوتاه اصفهان شهر خلاق صنایع‌دستی و پنجمین جشنواره ملی عکاسی با محوریت صنایع‌دستی، این روزها مشغول بررسی آثار راه‌یافته به مرحله نهایی داوری هستند و قرار است پنجشنبه 30 تیرماه طی مراسم رسمی اختتامیه، از برگزیدگان جشنواره تقدیر شود.
 

ارزیابی و مدیریت ریسک حریق در بناهای تاریخی

نگاهی به یک طرح پژوهشی میراثی

طرح‌های پژوهشی گوناگونی در یکی از مراکز شهرداری اصفهان به نام «مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین» انجام می‌شود که بخشی از این پژوهش‌ها به حــوزه میــراث و گــردشگری هم مربوط می‌شود. یکی از این طرح‌ها باعنوان «ارزیابی و مدیریت ریسک حریق در بناهای تاریخی» است که با همکاری سه‌ارگان شهرداری اصفهان، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنــی شهـــرداری اصفهـــــان و معــــاونـــت برنامه‌ریزی و توسعه انسانی انجام شده و در ذیـل عنــوان «مجــری»، نــام «دانشگــاه اصفهان، دکتر مهرداد حجازی» آمده است. همچنین نام دکتر محمود هاشمی، دکتر آرزو ایزدی، مهندس علیرضا یاوری و مهندس مائده کریمی به‌عنوان همکاران پروژه ذکر شده است. این پژوهش با هدف ارتقای ایمنی مجموعه جهانی میدان نقش‌جهان در برابر حریق در شش فصل ارائه شده است و ما در این صفحه، شمه‌ای از این طرح را با هم مرور می‌کنیم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - نسترن ایران‌پور