ورزش

حاشیه‌های نازیبای نقش جهان

در آل کلاسیکو هیچ تیمی نباخت

در شبی که ذوب آهن در ورزشگاه آزادی تهران دست به کار بزرگی زد و تیم استقلال را با دو گل در خانه‌اش مغلوب کرد، دو تیم بالانشین جدول رده بندی در مستطیل سبز به تقسیم امتیازات رضایت دادند تا با توجه به خارج شدن آبی پوشان پایتخت از کورس قهرمانی، رقابت نزدیک و تنگاتنگ تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در هشت هفته پایانی تعیین کننده تیم فاتح لیگ باشد.

ازسوپر لیگ اروپا بیشتر بدانید

شگفتی بزرگ فوتبال به سرانجام می‌رسد یا خیر؟

بشریت در تاریخ خود رابطه خوبی با تغییرات به خصوص با تغییرات بزرگ و بسیار پر سروصدا نداشته است، هرگاه تغییری بنیادین در شرف وقوع بوده، صداها و رای‌های مخالف و موافق بسیاری در کنار آن بلند شده است. فوتبال به‌عنوان یک ورزش یا بهتر است بگوییم صنعت پرطرفدار نیز از این قاعده جدا نیست. خود فوتبال نیز در زمان شروعش بدین گونه بود و با این شرایط ناآشنا نیست؛ از انقلاب ایجاد جام جهانی فوتبال تا ورود تکنولوژی یا تغییر نحوه برگزاری تورنمنت‌های مختلف.

صخره‌نوردی از دیوار کوتاه ورزش بانوان

خیلی زود سوژه فضای مجازی شد و درباره‌اش گفتند و نوشتند و دست آخر هم دیواری کوتاه‌تر از ورزش بانوان پیدا نکردند. موافق و مخالف از این دیوار بالا رفتند و پایین آمدند و دست آخر ورزش بانوان ماند و تنه نحیفی که بیشتر از موافقت و مخالفت، حمایت می‌خواهد تا سرپا بماند و نادیده‌اش نگیرند. در ماجرای صخره‌نوردی در کوه سفید درچه و اتفاقاتی که بعد از آن رخ داد، در حق ورزش بانوان اصفهان بی انصافی شد و واکنش‌های احساسی و اظهارنظرهای نسنجیده بعد از آن، تصویری دور از واقعیت به نمایش گذاشت و بهانه این یادداشت، پس از خوابیدن جو ماجرا، دفاع از موجودیت «ورزش بانوان» است که در این ماجرا قربانی شد.

بررسی عملکرد نفربه‌نفر سپاهانی‌ها در مقابل پرسپولیس

سوت‌های المپیکی!

مروری بر حضور داوران اصفهانی در ادوار المپیک

معمولا در بـحـث سهـمیـه المپیـکـی استان‌ها، ورزشکاران مدنظر هستند و کمتر پیش می‌آید داوران شرکت‌کننده در این رویداد مهم به چشم بیایند؛ این در حالی است که برای داوران نیز حضور در بزرگ‌ترین فستیوال ورزشی دنیا، اوج فعالیت حرفه‌ای آن‌هاست و این قشر ورزشی نیز برای اینکه جواز قضاوت در این رویداد را به دست بیاورند، باید فرایند دشواری را پشت سر بگذارند. برای داوران در رشته‌های مختلف نیز المپیک مقیاسی برای سنجش فعالیت آن‌ها در عرصه بین‌المللی است. در آستانه المپیک توکیو تصمیم گرفتیم در گزارشی به حضور داوران اصفهانی در المپیک و همچنین وضعیت فعلی آن‌ها برای توکیو نگاهی داشته باشیم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ورزش