منهای فوتبال

ورزش با نظر پزشک خطرات را کمرنگ می‌کند

ارتباط پزشکی و ورزش، ارتباطی دوسویه، تنگاتنگ و نزدیک است. ورزش و فعالیت‌های بدنی، به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و ارکان سبک زندگی‌‌(LIFESTYLE)  همیشه مدنظر پزشکان قرار داشته است. بر اساس نظر محققان و کارشناسان نیز تا 50‌ درصد علل و عواملی که مانع ارتقاء سلامت فرد و جامعه می‌شوند، مربوط به مجموعه عواملی است که از آنها به عنوان «سبک زندگی» یاد می‌شود. اگر بخواهیم مثال بزنیم؛ چاقی، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه ناسالم و غیربهداشتی، آلودگی هوا، آلاینده‌های محیطی، استرس و اضطراب فزاینده زندگی امروزی و... که نقش آنها در بروز و شیوع بیماری‌های مختلفی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های تنفسی، سرطان‌ها و... ثابت شده است، از اشکالات سبک زندگی هستند اما با اصلاح آن‌ها می‌توان تا حدود زیادی از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کرد و یا روند درمان آنها را سرعت بخشید. 
 

سه شیرهای ناکام

نگاهی به ناکامی‌های تیم ملی انگلستان و بررسی دلایل آن
انگلستان نخستین محل شکل گیری و گسترش فوتبال است و از آغاز این ورزش جهانی و هیجان انگیز، نزدیک به 160 سال گذشته و با قاطعیت می‌توان بیان کرد که انگلستان در شروع و پس از آن در نوآوری‌های این ورزش بسیار تاثیر گذار بوده است.نخستین جوانه‌های شکل گیری فوتبال در کشورهای مختلف جهان همچون هلند، برزیل، آرژانتین و اتریش نیز به دست مربیان انگلیسی و یا دانش آموختگان آن کشورها در بریتانیا شکل گرفته است. این موضوعات سالیان سال دلیل فخر فروشی انگلیسی‌ها بوده و حتی در بدترین شرایط فوتبالی خودشان نیز از آن برای اعاده حیثیت فوتبالی خود استفاده می‌کردند، اما با این حال تیم ملی این کشور یکی از بزرگترین ناکام‌ها در تمام طول تاریخ بوده است

رژه نیروهای مسلح در اصفهان

مراسم رژه نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد. 

سیاه و سفید کشتی آزاد ایران در بلگراد
گیتی‌پسند به تصمیم سازمان لیگ معترض است
شرح پدیده کاشانی دوومیدانی کشور از مشکلات و آرزوها

به این تیم نقد وارد است یا نه؟!

سیاه و سفید کشتی آزاد ایران در بلگراد

بعد از چهارمی تیم ملی کشتی فرنگی در بلگراد که با قحطی طلا همراه بود، برخی فکر می‌کردند که روزهای خوبی در انتظار تیم آزاد در صربستان هم نباشد و بعد از روزهای درخشان اسلو، نحسی دامن تیم ملی کشتی آزاد را هم بگیرد.

محرومیت اصفهان از میزبانی والیبال

گیتی‌پسند به تصمیم سازمان لیگ معترض است
درنظرگرفتن سالن مخابرات برای دیدارهای خانگی تیم والیبال گیتی‌پسند و تأیید نشدن کف‌پوش سالن، باعث شده تا تنها نماینده استان امکان میزبانی از حریفان را نداشته باشد و ناچار به انتقال دیدارهایش به شهرهای مورد تأیید فدراسیون والیبال خواهد بود.
 

پرش از مانع برای رسیدن به المپیک

شرح پدیده کاشانی دوومیدانی کشور از مشکلات و آرزوها
در بازی‌های کشورهای اسلامی نام یک چهره جدید در کاروان دوومیدانی ایران دیده می‌شد که در ماده 110 متر با‌مانع یکی از چهار دونده اعزامی استان به قونیه بود و با رتبه پنجمی به کارش پایان داد. صحبت از مسعود کامران دونده جوان کاشانی است که در رشته جذاب دوی 110 متر بامانع یکی از نفرات آینده‌دار رشته دوومیدانی محسوب می‌شود. او که چند ماهی است دوران خدمت سربازی را سپری می‌کند، در لیگ برتر دوومیدانی نیز عضو تیم عقاب نیروی هوایی بود و در دو مرحله از لیگ اول شد. او در این گفت‌وگو از شرایطش می‌گوید:
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - منهای فوتبال