منهای فوتبال

دستگاه قضا در ترازوی قضاوت

از یکم تا هفتم تیرماه، هم‌زمان با سالگرد شهادت معمار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، شهید آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی و 72تن از یاران صدیق انقلاب که باعنوان هفته قوه‌قضائیه نام‌گذاری شده است، عملکرد و دستاوردهای این قوه در طول یک سال در معرض دید صاحبان حقیقی انقلاب قرار می‌گیرد. به این بهانه مروری خواهیم داشت بر شاخص‌ترین اقدامات قوه‌قضائیه با ریاست غلامحسین محسنی‌اژه‌ای.

درمان طبیعی برای رفلاکس معده

نگاهی به اختلال‌های دستگاه گوارشی
بسیاری از ما پس از غذاخوردن دچار رفلاکس معده می‌شویم و از این لحاظ نگران و کلافه هستیم. دراین‌صورت بهتر است بدانید دلیل این اختلال چیست و چطور می‌توان از راه طبیعی و ساده خود را درمان کرد. راهکارهایی در پزشکی وجود دارد که با خوردن داروهای شیمیایی این مسئله به طور موقت حل می‌شود؛  اما در طب سنتی به درمان و رفع این مشکل توجه ویژه شده است. بدین‌منظور نظر جواد کاردانپور، محقق طب‌سنتی و مشاور تغذیه سالم را جویا شدیم که می‌توانید  مطالعه کنید.
 

چهارباغ؛ الگوی بلوارهای غربی

گفت‌وگو با محمدحسین فروغی، پژوهشگر، درباره معماری چهارباغ اصفهان
دکتر محمدحسین فروغی، پژوهشگر، مؤلف و دانش‌آموخته دکتری تاریخ است که چندی قبل در نشست «چهارباغ؛ از دیروز تا امروز» در موزه گرمابه علیقلی‌آقا به تاریخ شکل‌گیری خیابان چهارباغ پرداخته بود. به بهانه این نشست که  به همت مرکز اصفهان‌شناسی و خانه  ملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شده بود، به سراغ او رفتیم تا پرسش‌هایی را درباره پیدایش خیابان چهارباغ و کارکردهای آن مطرح کنیم. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
 
میثم بنی طبا:اداره کل پیشنهاد داد؛اما خبری نشد
شرط حداکثر مطلق آرا در ورزش چگونه دردسرساز شد؟!
نگاه اوقات‌فراغتی نتیجه‌ای برای رشته مادر ندارد

دو راهی تبریز یا اصفهان

میثم بنی طبا:اداره کل پیشنهاد داد؛اما خبری نشد
در مسابقات گرندپری جودو ازبکستان که چندی قبل برگزار شد، میثم بنی‌طبا به‌عنوان قهرمانی دست پیدا کرد. این جودوکار اصفهانی چند سالی است که در شهر تبریز ساکن شده و سهمیه ملی آذربایجان شرقی محسوب می‌شود و اشاره به این موضوع پس از مدال‌آوری بنی‌طبا، مدیران اداره ورزش و جوانان را برآن داشت تا جلسه‌ای با این ورزشکار برگزار کنند و بر روی اصفهانی‌بودن او مانور بدهند؛ بااین‌حال بنی‌طبا در این گفت‌وگو تأکید دارد که هنوز تصمیم نگرفته ادامه ورزش قهرمانی او برای تبریزی‌ها یا اصفهان باشد. بنی‌طبا که سال‌هاست در تیم ملی عضویت دارد، سابقه مدال‌آوری در بازی‌های آسیایی را دارد و اینک برای مدال‌آوری در پاراالمپیک برنامه‌ریزی می‌کند. با ما در این گفت‌وگو همراه شوید:
 

چالش «نصف +یک»

شرط حداکثر مطلق آرا در ورزش چگونه دردسرساز شد؟!
احراز شرط کسب نصف به‌علاوه یک آرای مجامع انتخاباتی به چالشی برای فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی تبدیل شده و تصمیم اخیر وزارت ورزش در ابطال نتیجه انتخابات یکی از هیئت‌هایی که رئیس بدون رأی نصف به‌علاوه یک منتخب مجمع شده، این چالش را جدی کرده است.
 

تابستان سرد ژیمناستیک اصفهان

نگاه اوقات‌فراغتی نتیجه‌ای برای رشته مادر ندارد

ژیمناستیک در کنار فوتبال، بیشترین ثبت‌نام کلاس‌های اوقات فراغت را به خود اختصاص داده و باتوجه به اینکه رشته موردعلاقه خانواده‌هاست، به ورزش تابستانه شهرت پیدا کرده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - منهای فوتبال