پایداری

جنگ جهانی اوکراین و روسیه!

احمد کاظم‌زاده، استاد روابط بین‌الملل، در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا از پیامدهای جبران‌ناپذیر ادامه این جنگ بر ایران، روسیه و جهان می‌گوید
در هشتادوچهارمین روز از حمله نظامی روسیه به اوکراین، باآنکه ارتش روسیه بخش‌هایی از شهرهای اوکراین را به اشغال خود درآورده، مقاومت اوکراینی‌ها همچنان مانع تصرف کی‌یف، پایتخت این کشور (هدف اصلی و نهایی ارتش روسیه)، شده است. از طرفی اما روز گذشته، بندر ماریوپل با عنوان نماد مقاومت اوکراین پس از ماه‌ها بمباران، سرانجام به کنترل روسیه درآمد و اوکراین نیروهای باقی‌مانده خود از
 این بندر را که به‌نوعی خونین‌ترین و طولانی‌ترین مقاومت خود در مقابله با روس‌ها را داشتند، تخلیه کرد و با ازدست‌دادن هزاران تن (از 24 فوریه تاکنون)، شکست سختی را متحمل شد. درعین‌حال و هم‌زمان با ادامه درگیری‌ها در اوکــرایــن بــرخــلاف بــســیــاری از پیش‌بینی‌ها که از عدم پیروزی روسیه در اوکراین به دلیل همراهی غرب بااین کشور می‌گوید، برخی تحلیلگران بین‌الملل نیز با توجه به پیوستن دو کشور فنلاند (به‌عنوان یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی که حدود هزار کیلومتر مرز با روسیه دارد و اولین کشور دارای مرز مشترک با روسیه است) و سوئد به ناتو، وقوع جنگ جهانی سوم را پیش‌بینی می‌کنند.

گام بلند شهرداری برای تحقق شهر پایدار

تفاهم‌نامه همکاری شهرداری اصفهان با بنیاد جهانی انرژی به امضا رسید
تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه در راستای تحقق شهر پایدار بین شهردار اصفهان و بنیاد جهانی انرژی به امضا رسید. به گزارش دبیرخانه مشترک شهر، شهردار اصفهان در این نشست اظهار کرد: بر اساس شعار محوری این دوره مدیریت شهری، «اصفهان من، شهر زندگی» توجه به شاخص‌هایی همچون پایداری و هوشمندی شهر در دستور کار قرار دارد.

از مدیران انقلابی و پاک‌دست در مناصب استفاده شود

پیــام مـــردم در انتخابات ۱۴۰۰ استفاده از مدیران انقلابی بود؛ باید قدر این فرصت و اشاره مردم را بدانیم

اصفهان در شمار آلوده‌ترین شهرهای ایــران قــرار دارد و در ایــن راستـــا لزوم برنامه‌ریزی برای پیشگیری از آلودگی هوا یکی از موضوع‌هایی است که در دستور کار شورای اسلامی شهر اصفهان قرار گرفته است. دراین‌خصوص کمیسیون فــرهنــگی اجتمـــاعی ورزشــــی شـــــورا پیش‌قدم شده است تا به کمک دیگر کمیسیون‌ها راه‌حلی برای معضلات ناشی از آلودگی ارائه دهد. یکی از درخواست‌های رئیــس کمیـسیـون فرهنــگی اجتمـــاعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان این است که از شهردار درخواست کرده است توجه ویژه‌ای به پدیده آلودگی هوا داشته باشد.

کنگره ملی شهدای روحانیت، چهارم خردادماه در شهر قم برگزار می‌شود
رودررو با «یحیی قاسمی»، عکاس لشکر امام‌حسین(ع) که تلخ و شیرین جنگ را به تصویر کشید

گلستان‌شهدا، میزبان کنگره ۵۹۰شهید طلبه

کنگره ملی شهدای روحانیت، چهارم خردادماه در شهر قم برگزار می‌شود
پنجشنبه این هفته کنگره پاسداشت ۵۹۰شهید روحانی و طلبه استان اصفهان به‌منـاسبت هفتــه مقـاومــت در خیمـه گلستان‌شهدا برگزار می‌شود؛ این در حالی است که کنگره ملی شهدای روحانیت به پاسداشت چهار هزار شهید روحانی و طلبه کشور، چهارم خردادماه سال جاری با پیام رهبر معظم انقلاب و سخنرانی رئیس‌جمهور در شهر قم برگزار خواهد شد.

قصه‌های «اوس‌یحیی» و دوربینش در جنگ!

رودررو با «یحیی قاسمی»، عکاس لشکر امام‌حسین(ع) که تلخ و شیرین جنگ را به تصویر کشید
نوجوان بوده که دوربین دایی‌اش را دست می‌گیرد و عشق عکاسی قند می‌شود توی وجودش! اولین دوربینش «لوویتل 2» را هم از دستمزدهای کارکردن در روزهای گرم تابستان می‌خرد و از همان روزها رسما می‌شود «عکاس»، عکاسی که سال‌ها بعد سر از میدان جنگ و خط مقدم درمی‌آورد. کم‌کم واحد تبلیغات لشکر امام‌حسین(ع) می‌شود سنگرش و دوربین، اسلحه‌اش. می‌گوید که «اولین» عکاس و مؤسس 
بخش عکاسی در «واحد تبلیغات» لشکر امام‌حسین(ع)  است و تا «آخرین» روزهای جنگ با دل‌وجان در این واحد می‌ماند و «عکاسی» می‌کند و البته گاهی هم در یونس، «غواصی»! «یحیی قاسمی» که توی جبهه معروف بوده به «اوس‌یحیی» و از رزمندگان تا فرماندهان همه به همیناسم صدایش می‌کردند، بعد از گذشت سی‌واندی سال از پایان جنگ، با دوربین آن سال‌ها روبه‌روی ما می‌نشیند و از روزهایی می‌گوید که خیلی اتفاقی واردش شد؛ اما عاشقش شد. او معتقد است هزاران شهید در قاب دوربینش نشستند! گفت‌وگوی زیر چکیده‌ای از یک گپ دوستانه در دفتر روزنامه اصفهان‌زیباست که در واپسین روزهای اردیبهشت‌ منتشر می‌شود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - پایداری