پرونده

ما به جنگ نیاز داشتیم، نه جنگ به ما!

روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از مدرسه «ملاعبدالله» اصفهان تا عملیات«کربلای چهار»/ بخش اول
می‌گوید هفده سالم بود، رفتم جبهه؛ اما چهره‌ام، بیست-بیست‌ویک‌ساله، نشانم می‌داد. پنجم ابتدایی را که می‌خواند، مدرسه را کنار می‌گذارد و راه «حوزه» را پیش می‌گیرد و در امتداد آن راه «انقلاب» و «جنگ» را...! انقلاب که پیروز می‌شود، مسئولیت مدرسه علمیه «ملاعبدالله» را بر دوشش می‌گذارند؛ همان مدرسه‌ای که هنوز هم در انتهای بازار میدان امام، جا خوش کرده و چراغش روشن است! سال 59 در میان همه فعالیت‌های علمی، تبلیغی و فرهنگی که اینجا در اصفهان داشته است، «غیررسمی» راه «گلف» و «آبادان» را پیش می‌گیرد و چندماهی را به رتق‌وفتق امور جنگ در همان حوالی می‌پردازد؛ اما به‌مرور احساس می‌کند حضور چندماهه‌اش در جبهه به فعالیت‌هایش ضربه می‌زند و همین می‌شود که بیشتر «اصفهان» می‌ماند و منتظر تا عملیاتی طراحی شود و «رزمی تبلیغاتی» برود جبهه! او جنگ را از «شکست حصر آبادان» شروع می‌کند و تا «کربلای چهار» پیش می‌برد و بعدازآن به «اسارت» و چهارسال زندگی در خاک عراق می‌رسد، که سال‌ها پیشش دومرتبه، از آن فرار کرده بود. روایت حجت‌الاسلام «علیرضا باطنی» از آن سال‌ها، ساعت‌ها زمان می‌خواهد و یک دل سیر گوش؛ ما اما در یک گفت‌وگوی سه‌ساعته با این رزمنده روحانی، تنها توانستیم تا قبل از اسارتش را روایت کنیم و باقی حرف‌ها از آن سال‌ها بماند برای فرصتی دیگر!

ضرورت حرکت به سمت توسعه پایدار ساختمان‌ها

توسعه پایدار بدون توجه به شهرها و شهر‌نشینی، بی‌معنی خواهد بود
یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از انرژی خورشیدی کاهش هزینه‌ها و حتی فروش برق اضافه تولیدی است؛ چرا که از این طریق هزینه‌های تحمیلی بر کشور و جامعه به شدت کاهش می‌یابد همچنین با این اقدام، نه تنها در صورت‌حساب برق صرفه‌جویی می‌شود، بلکه اگر برق بیشتری تولید شود، مازاد آن دوباره به شبکه منتقل و برای این مقدار مبلغ پاداشی توسط شرکت برق پرداخت خواهد شد. با توجه به اینکه سیستم‌های انرژی خورشیدی به طور کلی نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی نداشته و حتی هیچ‌گونه سر و صدایی ندارند، تکنولوژی استفاده از انرژی خورشیدی روز‌به‌روز در حال توسعه بوده و تاکنون در سیستم‌های کوچک و بزرگ مانند نیروگاه‌ها، بخش کشاورزی، تجارت، منازل، لوازم شخصی و تزئینی به کمک مردم آمده است و بعضا در صعب‌العبورترین نقاط نیز توانسته نیازهای آن‌ها را برطرف سازد.
معاون اقتصادی استانداری اصفهان: با ملاحظه مداخله می‌کنیم
بررسی آنچه در جام حذفی باشگاههای کشور گذشت
اصفهان‌زیبا در آستانه روز جهانی قدس به بررسی تحولات اخیر در بیت‌المقدس با محوریت این روز پرداخت

پای سرمایه‌گذار جدید به کاشی اصفهان باز شد

معاون اقتصادی استانداری اصفهان: با ملاحظه مداخله می‌کنیم
کارخانه کاشی اصفهان وارد فاز تازه‌ای شده است. متولیان استان در حال رایزنی برای انتخاب سرمایه‌گذار دارای‌صلاحیت برای کارخانه هستند؛ این فرد باید بتواند توان تأمین و اعتبار لازم را داشته باشد و اگر ظرف کمتر از سه‌سال بتواند بدهی‌های کارخانه را پرداخت کند، کاشی اصفهان به او واگذار خواهد شد. براساس وعده متولیان استان، بعد از انتخاب و معرفی سرمایه‌گذار جدید، اولویت نخست این
فرد، پرداخت حق‌وحقوق کارگران است و اولـویت دومــش نیــز ایــن اســت که بدهی‌های دستگاه‌های خدمت‌رسان را بپردازد.
 

شگفتی بود یا فاجعه؟!

بررسی آنچه در جام حذفی باشگاههای کشور گذشت
«جام‌حذفی، جام شگفتی‌هاست»؛ اینجملــه عـمـوما زیــاد استفــاده مـــی‌شـــود و جام‌حذفی فوتبال ایران نیز در سال‌های اخیر با شگفتی‌های مختلفی همراه بوده است. از شکست تیم پرسپولیس برابر قشقایی شیراز تا فینالیست‌شدن تیم‌های داماش و خونه‌به‌خونه در سال‌های اخیر، برخی از شگفتی‌های این جام بوده است.در اصطلاح عامیانه به پیروزی و حضور تیم‌های سطح پایین‌تر فوتبال در مراحل بالای این جام نیز شگفتی گفته می‌شود. جام‌حذفی امسال هم سرشار از این اتفاق‌ها بود و تیم‌های خیبر خرم‌آباد، مس کرمان و خلیج‌فارس ماهشهر با حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات شگفتی‌ساز شدند. در این ‌بین نیز خلیج‌فارس ماهشهر و مس کرمان تا مرحله نیمه‌نهایی به رؤیاپردازی خود ادامه دادند، اما درنهایت در برابر دو تیم لیگ برتری دیگر شکست خوردند. 
 

بیت‌المقدس؛ یادآور نیم‌قرن مقاومت

اصفهان‌زیبا در آستانه روز جهانی قدس به بررسی تحولات اخیر در بیت‌المقدس با محوریت این روز پرداخت
بیش از نیم‌قرن از اشغالگری سرزمینمقدس فلسطین توسط صهیونیست‌ها می‌گذرد و رژیم اسرائیل کماکان با سرکـوب آزادی‌خـواهـان، بـه‌دنبـال پیـاده‌کـردن اهداف خـود در ایـن سرزمین به‌شدت استراتژیک و اقتصادی در خاورمیانه است و در این مسیر به استفاده از هر ابزار و جلب هر حمایتی ازسوی دولت‌های مختلف روی آورده است؛ سیاستی که نه‌تنها پس از74 سال محقق نشده، بلکه در آخرین اقدامات خشونت‌آمیز صهیـونیسـت علیه فلسطینـی‌ها در ماه‌های اخیرتل‌آویو را با واکنش‌های بسیار سخت از سوی افکار عمومی در سطح بین‌الملل روبه‌رو کرده و جامعه جهانی این رژیم را به‌عنوان یک دولت جعلی به‌شدت ناکارآمد وضعیف معرفی کرده است. 
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - پرونده