برگزاری «پویش فرهنگی رسانه و مردم» در اصفهان

این پویش به همت خانه مطبوعات، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی اجرا شد

«پویش فرهنگی رسانه و مردم» با حضور اصحاب رسانه استان اصفهان و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات از استانداری اصفهان تا محل های تعیین شده برگزار شد. به گزارش اصفهان زیبا آنلاین و به نقل از روابط عمومی خانه مطبوعات و خبرنگاران استان اصفهان، سه اکیپ از اصحاب رسانه استان با حضور در نقاط مختلف شهر برای رعایت موضوعات بهداشتی و اطلاع‌رسانی در خصوص خطرات بیماری کرونا مسائلی را به مردم‌ گوشزد کردند.

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

آغاز پویش در استانداری اصفهان برگزار شد و استاندار اصفهان گفت: از اصحاب رسانه استان اصفهان که علاوه بر انجام رسالت‌های خبری خود، در انجام مسئولیت‌های اجتماعی نیز نقش بسیار پررنگی دارند تشکر می‌کنم.

عباس رضایی ادامه داد: امروز یک پویش با همت خانه مطبوعات استان اصفهان برگزار می‌شود که به طور قطع می‌تواند آثار مثبتی در جلوگیری از گسترش بیماری کرونا ایفا کند. نیاز است در زمینه مبارزه با کرونا همگی به صورت جدی‌تر وارد شویم و از تمامی نیروها و امکانات برای کنترل شرایط بهره گرفته شود.

 او افزود: متاسفانه دشمنان این مرزو بوم تلاش داشتند با ایجاد دو قطبی «نان» و «جان»، شرایط مدیریت بیماری در کشور را دچار مشکلاتی کنند که با هوشیاری مردم در اهداف خود موفق نبودند، البته فراگیری بیماری کرونا باعث شد بسیاری از هموطنان و عزیزان خود را به خاطر این بیماری از دست بدهیم که بسیار ناراحت‌کننده است.

استاندار اصفهان در پایان با تشکر از مدیر و هیئت مدیره خانه مطبوعات و خبرنگاران استان اصفهان برای برگزاری این پویش عنوان کرد: امید است با رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی شاهد کنترل این بیماری باشیم و شرایط به گونه‌ای باشد که زندگی مردم دچار خلل و آسیب نشود.

اصحاب رسانه همواره در کمک به مدافعان سلامت پیشقدم هستند

در ادامه این مراسم؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان اظهار کرد: از اصحاب رسانه استان اصفهان که همواره در کمک به مدافعان سلامت پیشقدم هستند تشکر و قدردانی می‌کنم. به طور قطع نقش اصحاب رسانه در کنترل شرایط کرونا و بهبود وضعیت، بسیار مهم و تاثیرگذار است.

حیدر قاسمی بیان کرد: در شرایطی که دشمنان قصد داشتند با ایجاد دو قطبی در جامعه باعث ایجاد شرایط نامناسبی شوند، این اصحاب رسانه و خبرنگاران بودند که با اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح و حضور در میدان مبارزه با کرونا به آگاهی بخشی به عموم مردم کمک کردند.

او افزود: در زمینه مبارزه با کرونا سوابق خوبی در گذشته داریم، برای نمونه همکاری مثال‌زدنی مردم در تعطیلات نوروزی و به خصوص 13 فرودرین در آن مقطع باعث شد کرونا کنترل شود و آمار مرگ و میر نیز کاهش یابد. اکنون نیز نیاز به یک همدلی و همراهی عمومی برای کنترل هرچه سریع‌تر شیوع این بیماری است و امید است مردم نیز بیشتر همراهی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر از درس‌های بزرگ عاشورا و کربلا است و در این زمینه با فرهنگ‌سازی در خصوص رعایت موارد بهداشتی و حفظ جان انسان‌ها می‌توان در جهت این اهداف مقدس قدم برداشت.

او در پایان با تشکر از خانه مطبوعات و خبرنگاران استان و هیئت مدیره خانه، تاکید کرد: از نماینده خانه مطبوعات و خبرنگاران استان هم برای شرکت در جلسات ستاد کرونای استان دعوت می‌کنیم تا موارد در حضور مسئولان استان عنوان و بررسی شود تا به نتایج مناسب‌تری دست پیدا کنیم.

حضور پرشور همکاران رسانه‌ای در پویش

در ادامه این مراسم، مدیر خانه مطبوعات و خبرنگاران استان اصفهان عنوان کرد: با توجه به همه‌گیری کرونا و افزایش آمار مرگ و میر هموطنان، تصمیم گرفتیم یک پویش فرهنگی راه‌اندازی شود تا اصحاب رسانه با حضور در میان مردم بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کنند و علاوه بر تلاش‌هایی که در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم در رسانه‌ها انجام می‌دهند، به صورت چهره به چهره نیز مردم را به رعایت موارد بهداشتی دعوت کنند.

منصور گلناری ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده، طی 48 ساعت برنامه‌ریزی لازم برای برپایی پویش انجام شد و اکنون شاهد حضور پرشور همکاران رسانه‌ای در این پویش هستیم و امیدواریم این پویش تاثیر مناسبی در کنترل بیماری کرونا داشته باشد.

 گامی جهت کمک به افزایش سلامت مردم

در ادامه مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: متاسفانه شاهد گسترش بیماری کرونا هستیم و لازم است در این شرایط رعایت موارد بهداشتی بیش از پیش گسترش یابد.

آرش نجیمی افزود: اصحاب رسانه همواره کمک‌رسان مدافعان و نظام سلامت هستند و این بار نیز با راه‌اندازی این پویش تلاش دارند در جهت کمک به افزایش سلامت مردم قدمی محکم بردارند که جای تشکر دارد. خانه مطبوعات استان اقدامی مناسب در این بخش برنامه‌ریزی کرد که جای تقدیر دارد.

قدمی ارزشمند برای ایفای مسئولیت های اجتماعی

مدیر روابط عمومی استانداری اصفهان نیز در مراسم آغاز پویش عنوان کرد: از تمامی اصحاب رسانه استان که در تمام ایام کرونا در کنار مردم و مسئولان تلاش کردند در جهت مبارزه با این ویروس منحوس قدم بردارند، تشکر می‌کنم. عباس میرزایی‌نیا گفت: پویشی که به همت خانه مطبوعات و خبرنگاران استان اصفهان آغاز شد قدمی ارزشمند در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی است و امیدواریم این چنین برنامه‌هایی با قدرت و جدیت ادامه‌دار باشد.

لازم به ذکر است این پویش به ابتکار خانه مطبوعات و خبرنگاران استان اصفهان آغاز  و مقرر شد تداوم پیدا کند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.