بلاتکلیفی در مسیر جام جهانی

تیم ملی فوتبال فعلا تمرینی ندارد

تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی کمتر از دو هفته دیگر باید اولین دیدارش در مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی را برگزار کند که اردوی تدارکاتی و بازی‌های دوستانه دیگر حریفان در جریان است؛ اما قرار است تمرینات تیم ملی ایران از سوم شهریور آغاز شود و فعلا تمرکز اصلی مسئولان فدراسیون بر سر استفاده از میزبانی در دیدارهای آینده معطوف شده است.

چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۴۰۰

فوتبال ملی ایران آزمونی دشوار را پیش رو دارد و عملکرد چهار ساله این تیم در بحث صعود به جام جهانی و حضور در جمع بهترین‌های فوتبال دنیا به نمایش گذاشته می‌شود؛ اما گویا این موضوع اولویت اول متولیان فوتبال محسوب نمی‌شود، این در حالی است که تیم ملی فوتبال کشورمان از لحاظ قرعه گروه‌بندی خوش‌شـــانـــــس بوده و در گروهA با تـــیم‌های ایران، کره‌جنوبی، امارات، عراق، سوریه و لبنان هم‌گروه شده است و در گروه B نیز تیم‌های ژاپن، استرالیا، عربستان، چین، عمان و ویتنام بر سر کسب سهمیه حضور در جام جهانی رقابت می‌کنند.
بر اساس اعلام سرپرست تیم ملی فوتبال، تیم ملی فوتبال از روز سوم شهریور با حضور بازیکنان داخلی اردوی خود را آغاز می‌کند و از روز هشتم شهریور هم با پیوستن لژیونرها تمرینات پیگیری می‌شود.
مسابقات انتخابی جام جهانی در قاره آسیا نیز از یازدهم شهریور آغاز شده و بر اساس برنامه اعلامی، تیم کشورمان یازدهم شهریور با سوریه مصاف خواهد کرد و با نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است بازی‌ها به صورت رفت‌وبرگشتی برگزار شود.
تا لحظه نگارش این مطلب، هنوز لیست تیم ملی رسانه‌ای نشده بود؛ اما هماهنگی برای دعوت بازیکنان به تیم ملی از قبل انجام شده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، امروز اولین جلسه تمرینی تیم ملی برپا خواهد شد؛ اما تیم ملی تا پیش از دیدار با سوریه بازی دوستانه‌ای برگزار نخواهد کرد و بازیکنان تیم ملی نیز فرصت کوتاهی برای هماهنگی داشته‌اند و شاید اگر تیم ملی با تیم دیگری جز سوریه بازی داشت، این وضعیت بسیار خطرناک قلمداد می‌شد، هر چند که نباید سوریه را هم دست‌کم گرفت.
تیم ملی فوتبال کشورمان در فروردین امسال دیدار دوستانه‌ای با سوریه برگزار کرد و به گفته کادر فنی، از آنجا که تیم ملی در بازی‌های دوستانه تیم ملی نمی‌تواند از لژیونرها استفاده کند و نیمی از بازیکنان دعوت‌شده به اردوی تیم ملی را بازیکنان شاغل در لیگ‌های خارجی تشکیل می‌دهند، عملا بازی دوستانه کارکرد خاصی نخواهد داشت.
در حالی هنوز تیم ملی ایران مهیای دیدار با حریفان در مرحله نهایی جام جهانی نشده که تیم عراق به‌عنوان یکی از هم‌گروه‌های ایران، برنامه آماده‌سازی مفصلی را پــشـــت ســــر گذاشته است.
عراقی‌هایی که پس از منتفی‌شدن همکاری با کارلوس کی‌روش پرتغالی، ادووکات هلندی را به‌عنوان سرمربی خود برگزیده‌اند، اردوی تدارکاتی را در شهر مالاگای اسپانیا برگزار کردند و در این شهر دو بازی دوستانه داشتند، در ادامه عراقی‌ها برای پیگیری تمرینات و حتی بازی‌های دوستانه راهی ترکیه شدند که بشار رسن نیز به این تیم ملحق شده است. تیم سوریه پیش از دیدار با تیم ملی کشورمان برنامــه تدارکاتی در نظر گرفته و قرار اســت یک بازی دوستانه با کشور اوگـانـــدا در امارات برگزار کند. در بین هم‌گروهی‌های تیم ملی، کره‌جنوبی نیز به دلیل حضور پرتعداد لژیونرها، برنامه تدارکاتی خاصی را مدنظر ندارد و برای تیم ملی امارات به درخواست کادر فنی آن‌ها، بازی دوستانه‌ای برگزار نخواهد کرد.
نکته مثبت برای تیم ملی فوتبال کشورمان در آستانه دیدار با سوریه، تأیید میزبانی است و دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر سوریه در مقدماتی جام جهانی در تهران برگزار خواهد شد.
تیم مــلــی یک‌بــار در مــرحـلــه دوم انتخابی به دلایل مختلف میزبانی را از دست داده و این بار فدراسیون قصد نداشت برای دومین بار متوالی در خارج از ایران از رقیبان خود میزبانی کند و از این رو اقداماتی از قبیل حل مشکلات مربوط به نور ورزشگاه آزادی یا اینترنت پرسرعت و سایر مشکلات حل و فصل شد و تنها مشکل پیش رو حق پخش تلویزیونی بود که احتمالا مسئولان فدراسیون فوتبال با صداوسیما به توافق‌هایی دست یافته‌اند که میزبانی قطعی شده است. تیم ملی فوتبال کشورمان با هدایت کارلوس کی‌روش، دو دوره متوالی به جام جهانی صعود کرد و برای سومین صعود به جام جهانی نیز از شانــس خوبی به جهت تیم‌های هم‌گروهــی برخوردار است و فــوتــبـال‌دوســتـان امــیــــدوارنــــد دراگـــان اسکــوچــیـچ و شاگردانش از این فرصت به خوبی بهره ببرند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.