خدمات رایگان کرونایی در خمینی‌شهر

بیمارستان خیرساز ساعی به میدان مبارزه کرونا آمد

مدیرعامل مجمع خیران بیمارستان ساعی خمینی‌شهر گفت: بعد از اعلام کمبود تخت توسط رئیس شبکه بهداشت و درمان خمینی‌شهر و درخواست دانشگاه علوم‌پزشکی استان مبنی بر کمک داوطلبان جهادی، عده‌ای از پزشکان ارائه خدمات رایگان به بیماران را در دستور کار خود قرار دادند. رضا جورکش افزود: پزشکان و پرستارانی که اقدام به این عمل خیر کرده‌اند با جان‌ودل به بیماران کرونایی خدمت می‌کنند.

دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۰

مدیرعامل مجمع خیران بیمارستان ساعی خمینی‌شهر با بیان این مطلب که حدود چهل نفر از کادر درمان و افرادی که  دوره تزریقات را گذرانده‌اند به‌صورت جهادی و فی سبیل الله در خدمت بیماران کرونایی بوده‌اند، گفت: هرکدام بعد از انجام‌وظیفه در شیفت خود به‌طور رایگان عازم بیمارستان ساعی شده و به بیماران رسیدگی می‌کنند.
جورکش اظهار داشت: کلیه خدمات تزریقات و تست کرونا در این بیمارستان رایگان برای بیماران انجام شده و جهت برطرف‌کردن مشکلات و مسائل مربوط به این بیماران، خیرانی که قصد کمک به بیماران کرونایی دارند و نذر سلامت خود را این‌گونه ادا می‌کنند، تجهیزات و وسایل موردنیاز را به این بیمارستان جهت استفاده برای بیماران کرونایی تقدیم می‌کنند.

بهره‌برداری کامل تا سه سال آینده

مدیرعامل مجمع خیران بیمارستان ساعی خمینی‌شهر از وجود 250 کپسول اکسیژن‌ساز که توسط خیران تهیه ‌شده است،خبر داد و اعلام کرد: در اختیار قرار دادن  کپسول‌های اکسیژن ساز و مانومتر برای بیماران، کاملا رایگان است و ریالی بابت تحویل آن به بیماران از سوی بیمارستان دریافت نمی‌شود. او در ادامه از پیشرفت فیزیکی بیمارستان سخن  گفت و ادامه داد: تاکنون 75درصد از ساخت فیزیکی بیمارستان انجام‌شده و تا پایان ساخت آن 60 میلیارد تومان دیگر نیاز است. جورکش تصریح کرد: زیربنای بیمارستان 35 هزار مترمربع است که در 9 طبقه با 300 تخت و شش هزار متر  پارکینگ احداث‌شده و تاکنون 49 میلیارد و 800 هزار تومان هزینه شده است.
جورکش ادامه داد: برای تکمیل بیمارستان با نرخ امروز مصالح، به مبلغی حدود 50 الی 60 میلیارد تومان نیاز است و بیمارستان  تا سه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

 تشریح امکانات و تجهیزات ویژه بیمارستان

جورکش با تشریح امکانات طبقه همکف بیمارستان گفت: مساحت این طبقه 3500 مترمربع و شامل ساختمان اورژانس با 32 تخت است.بخش دیگر بیمارستان زیرزمین است که مساحت آن چهارهزار مترمربع بوده و کاربری آن، آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های گرافی، بایگانی، رختکن و سه دستگاه هواساز است. او با اشاره به این موضوع که طبقه اول حدود سه‌هزار و 500 مترمربع است، افزود: کلینیک‌های تخصصی و فوق‌تخصصی از قبیل پوست، چشم، کلینیک قلب، آنژیوگرافی، ارتوپدی، مغز و اعصاب، روان‌شناسی و ... در این طبقه تعبیه‌ شده است.
جورکش اضافه کرد: متراژ طبقه دوم حدود 3500 مترمربع و کاربری آن بستری جراحی مردان و بستری داخلی است و طبقه سوم 3500 مترمربع و مورداستفاده آن بستری زنان است.
مدیرعامل مجمع خیران بیمارستان ساعی خمینی‌شهر اظهار کرد: مساحت طبقه چهارم و پنجم نیز هرکدام 3500 مترمربع است. در بخش چهارم «سی‌سی‌یو» و «ای‌سی‌یو» و بخش بستری کودکان تعبیه‌شده که بخش «سی‌سی‌یو» دارای 20 تخت، «آی‌سی‌یو» 11 تخت و بخش بستری کودکان شامل 12 تخت بوده و طبقه پنجم شامل  بخش زنان و زایمان است. جورکش در توضیح مساحت طبقه ششم گفت: این بخش که شامل هفت عدد اتاق عمل عمومی و دو عدد اتاق قلب و یک عدد اتاق ارتوپدی و چهار عدد اتاق برای عمل‌های غیرمتفرقه است، در مساحتی حدود 3500 مترمربع ساخته‌شده و بخش جراحی عمومی مردان و زنان را  در برمی‌گیرد. او به بخش هفتم اشاره و اظهار کرد: طبقه هفتم مساحتی حدود 1700 مترمربع دارد که بخش اداری بیمارستان را شامل می‌شود.
جورکش در بحث کمک‌های انسانی که توسط بیمارستان ساعی به استان‌های آسیب‌دیده از سیل و زلزله شده است، اشاره و ابراز کرد: در بحث وضعیت  سیستان و بلوچستان پویش نذر آب را راه‌اندازی کردیم که مردم استقبال بسیار خوبی در این پویش نشان دادند.
او ادامه داد: این محموله‌ها شامل 30 هزار آب یک‌ونیم‌لیتری و 70 مخزن 500 لیتری است؛ همچنین با توجه به شیوع کرونای دلتا در این استان و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی 20 کپسول اکسیژن 10لیتری و تعدادچشمگیری ماسک به همراه این دو محموله اعزام شده است.
مدیرعامل مجمع خیران بیمارستان ساعی خمینی‌شهر در ادامه اضافه کرد: 130 کپسول اکسیژن نیز تهیه‌ کرده‌ایم‌ که مورداستفاده بیماران کرونایی قرار می‌گیرد؛ همچنین در بحث زلزله کرمانشاه اقدامات خوبی توسط خیران ساعی و مردم نوع‌دوست و بامحبت شهرستان انجام شد.

 کمک 13میلیاردی در دهه اول محرم

جورکش در پایان، از حماسه مردم خمینی‌شهر در ماه محرم  1400 خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال محرم مانند سال‌های گذشته، بسیاری از عزاداران حسینی نذورات خود را به ساخت و تکمیل بیمارستان ساعی اهدا کردند و حماسه‌ای بی‌نظیر را رقم زدند. مبلغ 13میلیارد تومان کمک‌های مردمی در دهه اول محرم به بیمارستان اهدا شد. او از تمامی خیران تشکر و قدردانی و اظهار امیدواری کرد که بتوان با تکمیل ساخت و تجهیز بیمارستان به تمام مردم شهرستان و شهرهای اطراف و کشور خدمت‌رسانی کرد.

 خمینی‌شهر؛ شهر خیران

جورکش، خمینی‌شهر را شهر خیران نامید و تصریح کرد: در ساخت این بیمارستان تمام مردم شهرستان شریک هستند؛ از آن‌هایی که با قدم‌های خیرخواهانه‌شان کمک کردند تا آن‌هایی که با مبالغ کوچک و بزرگ ما را یاری کرده‌اند. او اضافه کرد: دولت به ما قول داده است که پس از ساخت و تکمیل این بیمارستان، تجهیزات موردنیاز را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم کمبود تخت‌ها و مشکلات بیمارستان را جبران کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.