طلایی‌پوشان آماده می‌شوند

تمرینات سپاهان برای لیگ بیست ‌ویکم از امروز آغاز می‌شود

دور جدید تمرینات تیم فوتبال سپاهان برای حضور در لیگ بیست و یکم امروز از سر گرفته می‌شود و یاران محرم نویدکیا برای حضور در فصل جدید فوتبال باشگاهی ایران آماده می‌شوند. حتی پیش از پایان رسمی لیگ بیستم، تحرکات برخی بازیکنان و تیم‌ها در بازار نقل و انتقالات شروع شده بود؛ اما از بیست و پنجم آبان نقل و انتقالات به طور رسمی آغاز شد و تا شانزدهم آبان نیز ادامه خواهد داشت. به بهانه شروع فصل تازه تمرینات تیم سپاهان، مروری بر نقل و انتقالات تابستانه این تیم خواهیم داشت.

چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰

بازیکنان جداشده

در هفته‌های پایانی لیگ و درست زمانی که رقابت سپاهان با تیم صدرنشین پرسپولیس بالا گرفته بود، خبر جدایی پیام نیازمند و لژیونر شدن او مطرح و چند هفته مانده به لیگ نیز قرارداد رسمی او با تیم پرتغالی منعقد شد. نیازمند پس از سه فصل خوبی که در تیم سپاهان پشت سر گذاشته و یکی از ستون‌های اصلی این تیم محسوب می‌شد، برای ادامه فوتبالش راه اروپا را در پیش گرفت. احسان حاج‌صفی نیز که فصل گذشته و میانه‌های راه از تراکتور به سپاهان آمد تا یار هم‌بازی قدیمی برای تحقق رؤیای قهرمانی باشد، یک بار دیگر تصمیم به لژیونری گرفت و اصفهان را به مقصد یونان ترک کرد. محمد محبی نیز پس‌ازاینکه از لیگ پرتغال پیشنهاد دریافت کرد، از سپاهان جدا شد. مرتضی منصوری هم که بحث معاوضه او با چند تیم دیگر مطرح بود، بنا به اعلام باشگاه سپاهان به تیم نساجی پیوسته است. مهدی ترکمان، بازیکن جوانی است که در تیم سپاهان فرصت زیادی برای بازی‌کردن پیدا نکرد و قصد جدایی از سپاهان را کرد که با مخالفتی از سوی باشگاه نیز مواجه نشد.کی‌روش استنلی، مهاجم برزیلی تیم سپاهان هم که در تیم محرم نویدکیا کمتر از تیم امیر قلعه‌نویی به بازی گرفته شد و راندمان فصل قبلش را تکرار نکرد، با پایان یافتن قراردادش و با خاطره‌ای خوش به برزیل رفت. گفته می‌شود استنلی موردتوجه تیم پرسپولیس قرار گرفته اما آنچه مسلم است استنلی فصل آینده هم در لیگ ایران بازی خواهد کرد.

بازیکنان تمدیدی

رضایت محرم نویدکیا از عملکرد تیمش در طول لیگ بیستم باعث شده بود تا عملا این تیم فهرست مازاد به معنای رایج در فوتبال ایران نداشته باشد. با پایان قرارداد تعدادی از بازیکنان کلیدی تیم سپاهان، تمدید قرارداد آن‌ها به اولویتی پیش روی کادر فنی و البته هواداران تبدیل شده و انتشار اخباری درباره مذاکره این بازیکنان با تیم‌های دیگر، نگرانی‌هایی را ایجاد کرده بود. در این میان سجاد شهباززاده با وجود روحیه فرار از حاشیه‌اش، به سوژه اول رسانه‌ها تبدیل شده بود. این مهاجم اردبیلی که با احیای دوباره زیر نظر محرم نویدکیا، آقای گل لیگ شده بود، موردتوجه کادر فنی تیم پرسپولیس واقع شده بود و مذاکراتی را هم با این باشگاه انجام داد. برخی تمایل باشگاه سپاهان برای خرید شهریار مغانلو را دلیل تصمیم شهباززاده برای جدایی از تیم اصفهانی و پیوستن به سرخ‌های تهرانی عنوان می‌کردند؛ اما او با تکذیب تمام این شایعات، تأکید کرد در لیگ ایران تنها برای تیم سپاهان بازی می‌کند و در نهایت نیز قراردادش را تمدید کرد. محمدرضا حسینی، بازیکن دیگری بود که البته بازارگرمی خاصی نداشت؛ اما ادامه حضور او برای کادر فنی و دوستداران سپاهان از اهمیت زیادی برخوردار بود و قراردادش را سه فصل دیگر تمدید کرد.
سپاهانی‌ها همچنین قرارداد محمدرضا خلعتبری، گئورگی ولسیانی و عزت پورقاز را هم تمدید کردند تا خیال محرم تا حدودی بابت شاکله تیمش راحت شود.محمدرضا مهدی زاده یکی از بازیکنانی بود که تصمیم گرفته بود دوران فوتبالی‌اش را در تیم دیگری ادامه دهد؛ اما مسئولان باشگاه سپاهان تمایلی برای از دست دادن این بازیکن نداشته و با تمدید قراردادش او را حفظ کردند. سروش رفیعی نیز بازیکن دیگری است که احتمال تمدید قراردادش با تیم سپاهان زیاد است.

بازیکنان جذب‌شده

اگر انتقال شهریار مغانلو به تیم سپاهان را پرسروصداترین انتقال لیگ بیست‌ویکم عنوان کنیم، چندان بیراه نگفته‌ایم. سپاهانی‌ها برای تقویت خط حمله خود به دنبال گزینه مطمئنی بودند و ازآنجا ‌که کادر فنی دست روی مغانلو گذاشته بود، مدیران باشگاه اصفهانی این خواسته را اجابت کرده و این بازیکن را به خدمت گرفتند. گفته می‌شود باشگاه سپاهان برای قطعی‌کردن انتقال مغانلو، محمد محبی را به تیم سانتاکلارای پرتغال داده است. مغانلو که برای ادامه فوتبالش موردتوجه پرسپولیسی‌ها بود، با تیم اصفهانی به توافق رسید تا این انتقال بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشد و هواداران دو تیم کری زیادی با هم داشته باشند. فرشاد احمدزاده، بازیکن دیگری است که او هم سابقه بازی در تیم پرسپولیس را دارد؛ اما پیوستنش به تیم سپاهان مستقیم نبوده و بعد از دو دوره درخشش در تیم فولاد خوزستان، راهی اصفهان شد. سپاهانی‌ها از تیم استقلال نیز یک بازیکن جذب کردند و مسعود ریکی که به دلیل بروز برخی اتفاق‌ها در لیست مازاد آبی‌ها قرار گرفته بود، خیلی زود مقدمات پیوستنش به سپاهان فراهم و به این تیم ملحق شد. پس از جدایی پـیــام نــیـازمـنـد، جـذب یک دروازه‌بان مطمئن به دغدغه جدی تیم سپاهان تبدیل شده بود تا اینکه نیما میرزازاده از تیم نساجی به اصفهان انتقال یافت. این دروازه‌بان جوان در تیم سپاهان فرصت خوبی دارد تا نامش را در فوتبال ایران بر سر زبان‌ها بیندازد و به تیم ملی هم راه پیدا کند، مشابه همان اتفاقی که برای نیازمند رخ داد.البته گمانه‌زنی‌های متفاوتی در خصوص پیوستن دروازه‌بان‌های دیگری به تیم سپاهان مطرح شده؛ اما احتمالا اگر میرزازاده در تمرینات تیم سپاهان کیفیت خوبی از خود به نمایش بگذارد، احتمالا کادر فنی برای نفر اول بودن روی او حساب ویژه‌ای باز خواهند کرد.حسن شوشتری، هافبک فصل گذشته آرمان‌گهر سیرجان نیز با امضای قراردادی سه ساله به سپاهان ملحق شد تا این تیم را برای فصل آینده همراهی کند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.