دکان بزرگمهر پررونق شد!

عرضه آپارتمان در محله‌های هم‌جوار با بلوار بزرگمهر افزایش یافته است

بازار مسکن بزرگمهر در طول مرداد 1400 داغ بود و حجم عرضه‌ها آن‌قدر بالا گرفت تا بزرگمهر به‌ویژه محله‌های هم‌جوار با آن روزهای متفاوتی نسبت به سال گذشته در مــیـانــه‌هــای تابـسـتــان تـجـربــه کـنـنـد. بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد بزرگمهر به‌تنهایی بازار مسکن بزرگی ندارد؛ ولی محله‌های هم‌جوار با آن در طول مرداد روزهای پرعرضه‌ای داشتند. فاصله کوتاه محله‌هایی مانند حمزه اصفهانی یا مبارزان تا بزرگمهر باعث شده مالکان آدرس ملک خود را با عنوان «بزرگمهر» آغاز کنند. یکی از فعالان بازار مسکن این منطقه می‌گوید خیابان‌های منتهی به بلوار بزرگمهر، در حقیقت بچه‌های بزرگمهرند.

شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

بچه‌های بزرگمهر در میانه تابستان روزهای پرعرضه‌ای داشتند، درباره حجم معاملات این مـنـاطـق آمـار مشخصی وجود ندارد؛ ولی فعالان بازار عقیده دارند طی سال‌های گذشته هرگز مناطق هم‌جوار با بزرگمهر چنین حجم عرضه‌ای نداشته‌اند و این مسئله باعث شده تا متقاضیان با دست بازتری در محله‌های هم‌جوار با بزرگمهر به دنبال آپارتمان بگردند. نتایج یک پـژوهـش آمـاری نشان می‌دهد هشت‌بهشت، حمزه‌اصفهانی، شریف‌واقفی، نورباران و مبارزان بیشترین حجم عرضه آپارتمان را در مدت موردبررسی داشته‌اند.

هشت‌بهشت

هشت‌بهشت کوچک‌ترین فرزند بزرگمهر در مرداد 1400 بود. مطالعه بر جامعه آماری متشکل از آگهی‌های فروشی آپارتمان در محله هشت‌بهشت نشان می‌دهد حدود 95درصد از آپارتمان‌های فروشی هشت‌بهشت در مرداد 1400 بین یک میلیارد و 500 میلیون تومان تا پنج میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. هاشمی، یکی از فعالان بازار مسکن هشت‌بهشت، می‌گوید: «قیمت ملک در محله هشت‌بهشت نسبت به سایر بچه‌های بزرگمهر رشد کمتری داشت و امروز آپارتمان‌های ارزان زیادی دارد.»
در محله هشت‌بهشت آپارتمان‌های نقلی زیادی ساخته شده است تا این محله برای خانواده‌های کم‌جمعیت املاک خوش‌قیمتی داشته باشد.
آپارتمان‌های 70 یا 80 مـتــرمــربــعــی هشت‌بهشت در بیشتر مشاهده‌ها کمتر از دو میلیارد تومان قیمت دارند؛ ولی ارزان‌ترین املاک مسکونی این بخش سوییت‌هایی با متراژ 35 تا 60 مترمربع هستند. آپارتمانی 75 مترمربعی، شش سال ساخت با قیمت یک میلیارد و 650 میلیون تومان و آپارتمانی 70 مترمربعی و سه سال ساخت با قیمت یک میلیارد و 500 میلیون تومان از ارزان‌ترین آپارتمان‌های فروشی محله هشت‌بهشت هستند. لاکچری‌های هشت‌بهشت از 100مترمربع بزرگ‌ترند؛ ولی در این محله کمتر آپارتمان‌هایی با متراژ بزرگ‌تر از 150 مترمربع آگهی شده است. به نظر می‌رسد سازندگان محله هشت‌بهشت بیشتر به دنبال ساخت آپارتمان‌های نقلی بوده‌اند. آپارتمانی 135 مترمربعی و نوساز با قیمت سه میلیارد و 800 میلیون تومان و آپارتمانی 150 مترمربعی نوساز با قیمت چهار میلیارد و 390 میلیون تومان از جمله آپارتمان‌های لاکچری هشت‌بهشت در طول مرداد بودند. املاک تجاری محله هشت‌بهشت نیز بازار شلوغی را در مرداد سپری کردند.

شریف‌واقفی

آپارتمان‌های فروشی شریف‌واقفی مرداد 1400 بین یک میلیارد و 200 میلیون تومان تا 10 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. اطلاعات جامعه آماری موردبررسی نشان می‌دهد هرچه یک آپارتمان در شریف‌واقفی به بزرگمهر نزدیک‌تر باشد قیمت آن بیشتر است وهرچه آپارتمان‌ها از بزرگمهر فاصله بیشتری داشته‌باشند قیمت آن‌ها کمتر می‌شود. به تعبیر یکی از فعالان بازار مسکن شریف‌واقفی، اگر مالک بتواند ابتدای آدرس واژه «بزرگمهر» را اضافه کند ملک او چند درصد گران‌تر می‌شود؛ ضمن اینکه بخشی از آپارتمان‌های این محله همسایه چهارباغ خواجو هستند و همین مسئله بر قیمت پیشنهادی آن‌ها می‌افزاید.
آپارتمانی 75 مترمربعی و 10 سال ساخت با قیمت یک میلیارد و 250 میلیون تومان و آپارتمانی 95 مترمربعی و 20 سال ساخت با قیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان از جمله ارزان‌قیمت‌ها در محله شریف واقفی هستند. آپارتمان‌های لوکس محله شریف‌واقفی از نظر متراژ گاهی به بالاتر از 200 مترمربع می‌رسند، در نتیجه برای طرفداران آپارتمان بزرگ، محله شریف‌واقفی به مراتب گزینه بهتری نسبت به هشت‌بهشت است. آپارتمانی 210 مترمربعی 10 سال ساخت با قیمت پنج میلیارد و 700 میلیون تومان، آپارتمانی 160 مترمربعی 11 سال ساخت با قیمت چهار میلیارد و 300 میلیون تومان و آپارتمانی 160 مترمربعی هفت سال ساخت با قیمت شش میلیارد و 300 میلیون تومان از جمله آپارتمان‌های لوکس‌فروشی شریف واقفی بودند.

حمزه اصفهانی

حمزه منطقه‌ای استراتژیک در میان مشتاق، بزرگمهر و خواجو است. بخشی از آپارتمان‌های این محله به دلیل هم‌جواری با مناطق لوکس اصفهان قیمت بالایی دارند و بخشی دیگر هم به قیمت مناطق متوسط شهر معامله می‌شوند؛ به همین دلیل در طول مرداد قیمت آپارتمان‌های فروشی حمزه از یک میلیارد و 500 میلیون تومان آغاز و به بالاتر از 10 میلیارد تومان می‌رسید. ارزان‌ترین آپارتمان‌های حمزه اصفهانی در بخش جنوبی خیابان قرار گرفته‌اند؛ مانند آپارتمانی 80 مترمربعی و 15 سال ساخت با قیمت دو میلیارد تومان یا آپارتمانی 70 مترمربعی و 15 سال ساخت با قیمت یک میلیارد و 500 میلیون تومان ولی در بخش شمالی خیابان قیمت‌ها متفاوت است.
آپارتمانی 205 مترمربعی و نوساز به قیمت هشت میلیارد و 700 میلیون تومان، آپارتمانی 180 مترمربعی و نوساز به قیمت هشت میلیارد تومان و آپارتمانی 150 مترمربعی و نوساز به قیمت پنج میلیارد تومان از جمله آگهی‌های فروش آپارتمان در محله حمزه هستند. طی سال‌های گذشته ساخت‌وساز مسکن در بخش لوکس محله حمزه رونق داشت به همین دلیل امروز در این بخش از محله حمزه آپارتمان‌های نوساز زیادی عرضه شده‌اند و آپارتمان‌های نوساز این منطقه از نظر امکانات و متراژ متنوع هستند.

نورباران

نورباران مـحـلـه پرعرضه‌ای در بازار مسکن اصفهان نیست. فعالان بازار مسکن این منطقه نیز عقیده دارند حجم معاملات در نورباران پایین است؛ ولی مرداد آبستن روزهای پرعرضه‌ای برای نورباران بود. درصد بالایی از آپارتمان‌های فروشی این محله بین دو تا پنج میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده‌اند و بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت آپارتمان‌های نوساز و بزرگ محله نورباران نسبت به سایر بچه‌های بزرگمهر کمتر است. هفته دوم مرداد آپارتمانی 160 مترمربعی و نوساز در این محله با قیمت چهار میلیارد و 500 میلیون تومان آگهی شد. یا یک آپارتمان 135 مترمربعی و پنج سال ساخت در این محله حدود سه میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. بازار مسکن نورباران مرداد 1400 در انحصار آپارتمان‌های بزرگ‌تر از 100 مترمربع بود. در این محله برخلاف سایر بچه‌های بزرگمهر، کمتر آپارتمانی با متراژ زیر 100 مترمربع عرضه می‌شود و در مقابل آپارتمان‌های بزرگ‌تر از 160 مترمربعی چندانی هم وجود ندارد.

مبارزان

2 تا 9 میلیارد تومان، بیشترین آگهی فروش آپارتمان در محله مبارزان در این بازه قیمتی ثبت شده‌اند. در محله مبارزان مانند حمزه تعداد آپارتمان‌های نوساز زیاد است و تعداد آپارتمان‌های بزرگ‌تر از 150 مترمربع نیز زیاد هستند. واحدهای نقلی مبارزان در مرداد 1400 بین 100 تا 120 مترمربع بودند؛ مانند آپارتمانی 120 مترمربع و پنج سال ساخت با قیمت سه میلیارد و 240 میلیون تومان یا آپارتمانی 100 مترمربعی و نوساز با قیمت دو میلیارد و 900 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. در مقابل لاکچری‌های رزمندگان بیشتر از پنج میلیارد تومان قیمت دارند.
آپارتمانی 210 مترمربعی و نوساز با قیمت هشت میلیارد و 100 میلیون تومان، آپارتمانی 200 مترمربعی نوساز با قیمت هفت میلیارد تومان و آپارتمانی 180 مترمربعی 10 سال ساخت با قیمت چهار میلیارد و 200 میلیون تومان از جمله آپارتمان‌های لوکس‌فروشی این محله در طول مرداد بودند.
محله مبارزان کلکسیون کاملی از آپارتمان‌های بزرگ‌تر از 200 مترمربع برای متقاضیان بازار مسکن به نمایش گذاشت؛ ضمن اینکه آپارتمان‌های نوساز و کم‌سن این محله به امکانات خوبی مجهز شده‌اند. فرقانی، یکی از فعالان بازار مسکن مبارزان، می‌گوید: «امکانات آپارتمان‌های نوساز رزمندگان با آپارتمان‌های 20 میلیاردی مشتاق و آبشار برابری می‌کند.» تجهیزات لوکس و گران‌قیمت بعضی از واحدها در محله مبارزان با قیمت یک آپارتمان در حاشیه شهر اصفهان برابر است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.